VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny v dopravě čekají i Přeloučsko

Přelouč – Jaké změny občany a návštěvníky Pardubického kraje čekají ve veřejné dopravě? Tak právě na toto téma hovořili starostové Přeloučska při prezentaci zásad optimalizace dopravy v Pardubickém kraji.

9.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Na rozdíl od fám, které v regionu kolují, se pro 97% občanů zlepší dopravní obslužnost veřejnou dopravou,“ prohlásil náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jan Tichý.

Starostové Přeloučska se na setkání seznámili s firmou Oredo, která je z poloviny vlastněná Pardubickým a Královéhradeckým krajem a je pověřená organizací regionální dopravy.

„Společně budeme jednat o navržených jízdních řádech, budeme je připomínkovat a na nás se také budete obracet v případě problémů v regionální veřejné dopravě nebo když budete mít v případě veřejné dopravy nějaké požadavky,“ sdělil představitelům měst a obcí Přeloučska jednatel Oreda Vladimír Záleský.

Dlouholetého starostu Zdechovic Roberta Chutice zajímalo, jak bude u nového tarifu vyřešena situace objížděk na silnici. „Zatím je to tak, že pokud je někde rozbitá silnice a autobus musí jet po objížďce, jeho delší jízdu zaplatí cestující,“ pravil Robert Chutic, kterého zajímaly také vazby dopravy na ostatní kraje.

„Náš zónový systém je přeshraniční a funguje tak, aby cestující dojel do cíle své cesty logicky na naši jízdenku,“ odpověděl jednatel firmy Oredo.
„K projednávání objížděk by měl být přizván i organizátor dopravy, který by měl postavit speciální objížďkové jízdní řády a měl by dopravci stanovit kudy a přes které zastávky pojede. Cestujících se objížďka rozhodně nedotkne nárůstem ceny jízdného,“ poznamenal Vladimír Záleský.

Starostka Chvaletic Blanka Zaklová se zajímala, jaká bude kvalita železničních vozů, které budou regionální dopravu zajišťovat. „Jde mi o to, že senioři mohou velmi špatně využívat vlak k dopravě například k lékaři, když přijede vagon, do kterého nejsou schopní nastoupit,“ konstatovala starostka Chvaletic.

Ředitel Krajského centra osobní dopray Českých drah Michal Štěpán ubezpečil, že polovina spojů bude vedena moderními soupravami, jejichž umístění na jednotlivé spoje může být ovlivněno samotnou samosprávou podle požadavků občanů.

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Ilustrační foto

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů. 

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení