VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ DUBSKÝ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vítězové a poražení: Kdo uspěl v povolebním vyjednávání?

Pardubice - Krajský soud zamítl stížnost na výsledky komunálních voleb v Pardubicích, nic už tak nebrání tomu, aby si krajské město zvolilo nové vedení. Vytvořit by ho měla Pětikoalice ve složení ANO, ODS, SPP, KPP a ČSSD.

Festival láká na nejlepší komedie

Pardubice - Grand Festival smíchu se sice ve Východočeském divadle Pardubice uskuteční až na konci ledna, vstupenky se však začínají prodávat již ve středu. Divadelní soubory z celé republiky přijedou již podevatenácté soutěžit o titul Komedie roku.

„Svítkovský ostrůvek“: Špatně umístěný projekt i provedení

Pardubice /FOTO/ - Silniční ostrůvek ve Svítkově schytává od řidičů kritiku už řadu dní. Nyní se k nim přidává i dopravní policie. Ta na stavbu poslala dopravní inženýry a našla hned několik chyb.    

Hrou Tančírna oslaví sté výročí

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice si v sobotu od 18 hodin připomene sté výročí vzniku republiky.

Půlka vozů má být nízkopodlažních

Pardubický kraj - Alespoň polovina všech meziměstských autobusů v Pardubickém kraji by měla být bezbariérová. Vedení kraje to bude požadovat po jednotlivých dopravcích ve výběrových řízeních na přidělení dotovaných linek.

RECENZE: George Kaplan dokáže znejistit

Pardubice - Francouzská hra George Kaplan se o víkendu stala první a jedinou premiérou na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice v této divadelní sezoně. Současný text Frédérica Sonntaga představuje tematicky i formálně netradiční počin.

Strom republiky zasadilo i pardubické gymnázium

Pardubice – Větrné počasí a déšť jen částečně narušily slavnostní zasazení lípy na počest 100. výročí vzniku Československa v areálu pardubického gymnázia Dašická.

V divadle hledají George Kaplana

Pardubice – Špionážní komedie George Kaplan se v sobotu stane jedinou premiérou, které Východočeské divadlo Pardubice tuto sezonu uvede na Malé scéně ve dvoře. Současná hra francouzského autora Frédérica Sonntaga se divákům představila již jako scénické čtení.

ODS jde do koalice s ANO. Bez Haase

Pardubice – Je rozhodnuto. Duhová koalice proti vítězi voleb v Pardubicích nevznikne. ODS se rozhodla, že půjde do pětikoalice s ANO, Sdružením pro Pardubice, Koalicí pro Pardubice a ČSSD. Součástí vedení města ovšem nebude její lídr Karel Haas, který by měl zůstat jen řadovým zastupitelem.

Ve dvoře se bude hrát o komunikaci, demokracii, individualitě i anonymitě

Pardubice - Hru George Kaplan mohli pardubičtí diváci vidět v české premiéře v podobě scénického čtení. Slavila úspěch, a tak nyní režisérka Linda Dušková přichází s regulérní inscenací tohoto francouzského textu. Na Malé scéně ve dvoře se diváci mohou těšit i na netradiční uspořádání hlediště.

Když se zamiluje Shakespeare

Pardubice - Dramatizace oscarového snímku Zamilovaný Shakespeare je v současnosti v českém divadle v kurzu. Východočeské divadlo Pardubice se stalo již šestou scénou, která přinesla na jeviště milostné trápení alžbětinského spisovatele.

Vyjednávání o koalici dál pokračuje

Pardubice - S ANO, nebo bez ANO? To je otázka, která nyní rezonuje Pardubicemi. Ve hře jsou totiž právě tyto dvě varianty koalice. Všechny páky má v rukou druhá ODS, do vyjednávání už se zapojili i Piráti.

Jednají o dvou variantách koalice

Pardubice - V krajském městě se rýsuje druhá varianta koalice, ve které by ovšem nefigurovalo vítězné hnutí ANO.

Chartery využilo 40 tisíc lidí

Pardubice - Během letní charterové sezony přepravili na pardubickém letišti přes 40 tisíc cestujících. To je o 50 procent víc než v předchozím roce.

Nové volby nehrozí, našli jiné řešení

Chrudimsko - Nové senátní volby na Chrudimsku nehrozí. Kdyby lidovecký kandidát a bývalý ministr kultury Daniel Herman ve volbách do Senátu uspěl, mohl by se vzdát postu náhradníka na funkci poslance.

Senátní volby si mohou zopakovat

Chrudimsko - Pokud ve druhém kole senátních voleb na Chrudimsku uspěje kandidát KDU-ČSL a bývalý ministr kultury Daniel Herman, může v Poslanecké sněmovně zasednout Hayato Okamura, bratr šéfa SPD Tomia. Anebo mohou chrudimský volební obvod čekat nové volby.

KOMENTÁŘ: Kdo otočí o 180 stupňů?

Přes 26 procent a 13 křesel v pardubickém zastupitelstvu vypadá na první pohled pro hnutí ANO v čele s primátorem Martinem Charvátem jako splněný sen. V povolebních vyjednáváních ovšem ani takhle silný mandát nemusí být zárukou úspěchu.

Skokanem voleb je senátorka Horská

Pardubice – V mnoha návodech, jak hlasovat v komunálních volbách, se voliči dočtou, že změnit pomocí křížků pořadí kandidátů je velmi obtížné. Ovšem v Pardubicích se kvůli křížkování do zastupitelstva nedostala řada lidí, kteří to měli téměř „jisté“.

Pardubáci slavili, neslavně skončily ČSSD a SPP

Pardubice - Ve volbách skončili na čtvrtém místě, v něčem se ale mohou cítit jako vítězové. Uskupení Pardubáci společně se totiž v krajském městě se ziskem necelých devět procent stalo nejsilnějším lokálním hnutím.

Bodovali ANO, ODS a Piráti

Pardubice - Jednoznačným vítězem voleb v Pardubicích se stalo hnutí ANO, které získalo téměř 27 procent hlasů. Úspěšní ale byli i občanští demokraté a Piráti, obě strany dosáhly dvouciferného výsledku.

ODS posílila, Haas velkou koalici proti ANO nechystá

Pardubice - Úspěchem skončily volby pro pardubickou ODS. Oproti minulým komunálním volbám výrazně posílila a může tak hrát pomyslný jazýček na vahách při povolebním vyjednávání. Některé strany, které zasednou v pardubickém zastupitelstvu, se už nechaly slyšet, že by pro ně lídr ODS Karel Haas byl nejpřijatelnější primátor. Haas ovšem širokou koalici proti hnutí ANO sestavovat nechce.

ANO vyhrálo, Charvát má blízko k postu primátora

Pardubice - Výrazné vítězství hnutí ANO znamená, že pardubický primátor Martin Charvát má velmi blízko k obhájení svého postu v čele krajského města. Zvlášť poté, co lídr ODS Karel Haas deklaroval, že širokou koalici proti hnutí ANO skládat nechce.

Interaktivní mapu chtějí využít pro koordinaci projektů

Pardubice - Speciální interaktivní aplikace představili před říjnovými komunálními volbami Piráti. Na mapovém podkladu je po rozkliknutí možné zjistit, jaké plány má strana s danou lokalitou.

Spor politiků na Facebooku může skončit trestním oznámením

Pardubice - Bizarní spor, který můžeš skončit až v rukou policie, se rozhořel mezi pardubickými politiky. Kandidát na primátora za sdružení Naše Pardubice Filip Sedlák chce podat trestní oznámení na poslance za hnutí ANO Martina Kolovratníka. Důvod? Spor pod jedním z příspěvků na Sedlákově facebookové stránce.

Vedle Dubiny chtějí jezero

Pardubice - Nové jezero s písčitými plážemi by chtělo poblíž pardubického sídliště Dubina vybudovat uskupení Naše Pardubice, které kandiduje v říjnových komunálních volbách.

KOMENTÁŘ: Volby, které mnoho nezmění, ale kterým rozumíme

Chrudim -  Jak se v krajském městě žilo za poslední čtyři roky? Víc než na pardubických politicích to záleží na úhlu pohledu.

Extraliga začíná, diváků bude dost

Pardubice - Hokejové Dynamo Pardubice v pátek zahájí novou extraligovou sezonu. Před domácím publikem se představí v zápase s Vítkovicemi.

Lidé se bojí hluku a prachu, nový územní plán se jim nelíbí

Pardubice – Další desítky kamionů projíždějící kousek od rodinných domů, více prachu, více hluku. Toho se obávají někteří obyvatelé Černé za Bory, pokud pardubičtí zastupitelé schválí návrh nového územního plánu.

Bez zpoždění. Centrální příjmy vyrostou v kraji podle plánu

Pardubice/Ústí nad Orlicí – Mají to být stavby za více než 1,5 miliardy korun. Řeč je o centrálních urgentních příjmech, které by měly v následujících letech vyrůst v areálech Pardubické a Orlickoústecké nemocnice. Krajští politici považují tyto investice za stěžejní. Blíže k realizaci je zatím nový příjem v Ústí nad Orlicí.

Spalovnu v nemocnici obnoví za 72 milionů korun

Pardubice - Kraj nechá zmodernizovat spalovnu nebezpečných odpadů v areálu Pardubické nemocnice. Renovace za 72 milionů korun by měla její životnost prodloužit o 15 let.

Vlak bez zastávky v Pardubicích? Nelogický výstřelek, tvrdí hejtman

Pardubický kraj - České dráhy oznámily, že chystají nový spoj svých souprav pendolino, který by neměl zastavovat v Pardubicích. To vyvolalo nevoli u představitelů kraje, kterým se nelíbí, že s nimi změny v jízdních řádech nejsou konzultovány.

FOTO/VIDEO: U Libanic nouzově přistával vrtulník Mi-17

Libanice - Na Chrudimsku nouzově přistával vrtulník Centra leteckého výcviku Pardubice. Ze stroje se za letu začalo kouřit. 

AKTUALIZOVÁNO

Na pardubickém letišti vyjel z dráhy boeing se 168 lidmi

Pardubice - Nehoda na pardubickém letišti. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Do Pardubic míří festival šachu a her

Východní Čechy, Pardubice - Mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2018 začíná už ve čtvrtek 12. července v pardubické ČSOB Pojišťovna areně.

Hasili požár, objevili mrtvolu

Pardubice – K požáru v ulici Boženy Němcové vyjížděli o víkendu hasiči. Oheň si vyžádal jeden lidský život, šlo pravděpodobně o bezdomovce, který v hořícím objektu přespával.

Zemřel herec František Švihlík

Pardubice - Po dlouhé nemoci zemřel herec a bývalý člen souboru Východočeského divadla Pardubice František Švihlík. Bylo mu 76 let. 

Student pardubického gymnázia uspěl ve zkoušce z matematiky

Pardubice/Praha – Student pardubického Gymnázia Dašická Jan Žák uspěl ve výběrové zkoušce z matematiky, která je známá pod názvem Matematika+. Navázal tak na loňský triumf absolventa stejné školy Václava Luňáka.

O pardubické letiště je zájem v zemích střední Asie

Pardubice - O pardubické letiště se zajímají až ve střední Asii. Česká – středoasijská smíšená obchodní komora vyjednává s některými menšími dopravci z těchto zemí o propojení s Českou republikou.

Jak šel čas v jednom luxusním hotelovém apartmá

Pardubice /RECENZE/ - Do jednoho novomanželského apartmá zavede diváky novinka Východočeského divadla Pardubice Až na věky. Černou komedii britského dramatika Richarda Beana nastudoval Radovan Lipus.

Lístky na hokej budou od nové sezony dražší

Pardubice - Hokejový klub Dynamo Pardubice zahájil prodej permanentních vstupenek na příští sezonu. Fanoušci si od nové extraligové sezony za lístky na hokej připlatí.

Z kraje putují na Ukrajinu dron, navigace i kompresor

Pardubice, Užhorod - Profesionální hasiči z Užhorodu budou mít lepší vybavení na zvládání krizových situací. Do ukrajinského Zakarpatí totiž z Pardubického kraje putovaly tři věcné dary v hodnotě více než 400 tisíc korun.

Divadlo chystá 7 premiér. Diváci uvidí klasiky i současný komediální hit Londýna

Pardubice – Sedm nových titulů chystá pro příští sezonu Východočeské divadlo Pardubice (VČD). Diváci se mohou těšit na klasiky, jako jsou Ibsen či Goethe, ale také na úspěšnou izraelskou hru nebo crazy komedii, která v posledních letech sklízí úspěchy na londýnském West Endu.

Nová muzikálová komedie přivede na jeviště zpívající masožravou kytku

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice uvede už v sobotu premiéru muzikálové komedie Kvítek z horrroru. Hudební show založeném na známém filmu z 60. let připravuje muzikálový herec a režisér Petr Gazdík.

Kvítek z horrroru je čirá radost, říká režisér

Pardubice – Se světově proslulými muzikály má PETR GAZDÍK zkušenosti z pozice herce i režiséra. Nabídku na režii přijal také od Východočeského divadla Pardubice, a tak nyní pod jeho vedením vzniká muzikálová komedie nazvaná Kvítek z horrroru. Premiéru má v sobotu 28. dubna.

Útržky z českých dějin připomínají tancem

Pardubice /RECENZE/ - Výročí sto let od vzniku Československa si připomněli také ve Východočeském divadle Pardubice, kde nastudovali inscenaci Tančírna, která naše dějiny reflektuje nezvyklým způsobem.

Nemocnice dostanou nové sanitky za šest milionů korun

Pardubice – Po Pardubickém kraji by se již brzy mohly prohánět zbrusu nové sanitky za šest milionů korun. Návrh ještě musí schválit krajští zastupitelé na svém dubnovém jednání.

Automatů v kraji ubylo, hazard se stěhuje na internet

Pardubický kraj – Hracích automatů v Pardubickém kraji za poslední rok výrazně ubylo. Z 2400 automatů na hazardní hry jich na začátku letošního roku zůstaly zhruba dva tisíce. Unie herního průmyslu ČR ale upozorňuje na nové nebezpečí, kterým jsou internetová casina.

Lídrem ODS bude Haas, na kandidátce je i Šebek

Pardubice – Lídrem ODS v Pardubicích bude při podzimních komunálních volbách Karel Haas. Nejedná se o žádné překvapení, jelikož Haas šéfuje v pardubickém zastupitelstvu kontrolnímu výboru a patří k nejaktivnějším opozičním politikům.

Letiště snížilo finanční ztrátu

Pardubice – Společnost East Bohemian Airport, která provozuje pardubické letiště, dosáhla v loňském roce výrazně lepšího hospodářského výsledku, než se původně očekávalo. V minulém roce totiž letišti narostl počet odbavených cestujících a větší byl rovněž objem nákladní dopravy.

Zeman svůj přístup nezmění

GLOSA/ Současný prezident Miloš Zeman dokázal před druhým kolem mobilizovat své voliče a získal dokonce vyšší počet hlasů než před pěti lety. Není ovšem pravda, že by jeho soupeře Jiřího Drahoše volila pouze Praha. Drahoš vyhrál ve většině krajských měst včetně Pardubic, v kraji dokázal ovládnout také okres Ústí nad Orlicí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT