VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Antropofest řešil migraci i obrazy těla

Pardubice – Ozvěny Antropofestu – mezinárodního festivalu filmů se sociálně antropologickou tematikou, který založili studenti Univerzity Pardubice, se uskutečnily v pondělí v Klubu 29 v Pardubicích.

Choltice: Zámek s nečekanou kaplí svatého Romedia

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V dalším dílu seriálu nás nechá do své minulosti nahlédnout městys Choltice, jehož dominantou je zámek a přilehlý park.

Na zámku zahájí velkou výstavu o včelách

Pardubice - Víte, jak fungují včelí křídla? Jak se pohybuje žihadlo v ráně? Co je to medná kráva? A který další hmyz kromě včel vytváří med? Na tyto i další otázky odpoví nová výstava Východočeského muzea v Pardubicích Včely ze všech ú(h)lů.

Nejlepším čtenářem šestiletý Josef

Pardubice – Krajská knihovna v Pardubicích už zná svého vítěze ankety Čtenář roku 2018, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP).

Tipy na jarní prázdniny: Hřebčín v Kladrubech slaví 439. narozeniny

Pardubicko – Národní hřebčín Kladruby nad Labem slaví 439. narozeniny. V březnu 1579 vydal císař Rudolf II. dekret, kterým při kladrubské oboře založil císařský hřebčín. V rámci oslav si mohou návštěvníci hřebčín užít již o nadcházejících jarních prázdninách a nemusí čekat na zahájení hlavní návštěvnické sezony, které bývá v dubnu.

Chvaletice jsou městem těžby, elektrárny a lidí

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. Zítra nás nechá do své minulosti nahlédnout město Chvaletice.

V neděli vyrazí trolejbusy na nové tratě naostro

Pardubice – K Zámečku a do Ohrazenic zatím jezdily pouze autobusy. To se ovšem od neděle, kdy bude na nových trolejbusových tratích v Pardubicích zahájen ostrý provoz, změní. Společně s tím dojde i k úpravám trasování linek.

Odborníci řešili, jak to udělat, aby rozvody méně zraňovaly, zejména pak děti

Pardubice – Téměř každé druhé manželství končí v České republice rozvodem. Více než polovině z nich přihlíží nezletilé děti. Aby se odluka partnerů neproměnila v nekončící „tahanici“ o dítě, začíná se v České republice po vzoru německé praxe zavádět tzv. Cochemský model.

Kontroverzní Hentai Corporation u Žlutého psa

Pardubice – Současná mladá česká rocková scéna má jednu hvězdu – skupinu Hentai Corporation, právě ta zahraje v sobotu ve Žlutém psu v pardubické místní části Cihelna.

Pardubická škola Svítání v sobotu zaplesá po šestadvacáté

Pardubice – V pardubickém ABC klubu se v sobotu uskuteční 26. ples školy Svítání.

Obec Třebosice „vzkřísila“ masopust a teď i Boží tělo

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V pátek nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Třebosice.

Sopranistka Eva Urbanová přijede do Pardubic jako Libuše

Pardubice – V březnu ožijí Pardubice velkým svátkem klasické hudby, začíná čtyřicátý ročník mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro. Letos ho zahájí Česká filharmonie cyklem symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast, a to 14. března v pardubické Tipsport areně.

Hoří, má panenko! ve středu večer v divadle

Pardubice – Východočeské divadlo ve středu od 18 hodin uvede komedii podle slavného filmu Miloše Formana Hoří, má panenko! Děj, který líčí peripetie nepovedeného hasičského bálu, zavede diváky do šedesátých let minulého století.

Galerie výhodně nakoupila, díla dnes mají až 90krát vyšší hodnotu

Pardubice – Východočeské galerii (VČG) se v minulosti povedly velmi dobré nákupy uměleckých děl. Ceny některých z nich jsou dnes mnohonásobně vyšší. Odborníci galerie totiž poznali potenciál autorů ještě v době, kdy nebyli tak slavní.

Koncem týdne zahájí provoz dvě nové trolejbusové tratě

Pardubice – V neděli zahájí Dopravní podnik města Pardubic pravidelný provoz na dvou nových trolejbusových tratích. Otevře se úsek ze zastávky Polabiny, Okrajová do Ohrazenice a „pod trolejí“ se nově začíná jezdit i z Pardubiček na Zámeček.

Sucho ohrožuje čím dál větší území. I Pardubický kraj

Pardubický kraj – Dva miliony korun investuje Pardubický kraj na přípravu opatření, která mají pomoci regionu vyrovnat se se změnami klimatu především v souvislosti se suchem.

Sladký festival ve znamení čokolády a kávy

Pardubice - V sobotu vrcholí v Paláci Pardubicše sladký festival. Letošní ročník se zaměřil na pečení čokoládovo-kávových dezertů, ale k ochutnání jsou i francouzské makronky, belgické pralinky, různé koláče a další cukrovinky.

Vydejte se v sobotu za historií Pardubic i za magií kouzel

Pardubice – V sobotu se konají bezplatné prohlídky Pardubic, organizuje je Asociace průvodců České republiky.

Ve čtvrtek se v divadle naposledy vydají do Dolního Bavorska

Pardubice – Ve čtvrtek se ve Východočeském divadle uskuteční derniéra hry německého dramatika Martina Sperra Lovecké scény z Dolního Bavorska, kterou s pardubickým souborem nazkoušel režisér Filip Nuckolls.

Rybitví: Obec u chemičky se po válce rychle rozvíjela

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V pátek nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Rybitví.

Zahraniční studenti univerzity často přijíždí z Turecka a Portugalska

Pardubice – Tento týden začal na Univerzitě Pardubice letní semestr. Zahájila ho také více než stovka nových zahraničních studentů.

Island: Prý nejkýčovitější krajina Evropy

Pardubice – Cyklus přírodovědných přednášek na pardubickém zámku pokračuje, ve čtvrtek přednáškou Saši Ryvolové o Islandu.

Univerzita obrany zve studenty do rekrutačního střediska

Pardubice – Prezentační den Univerzity obrany v Brně se uskuteční ve středu od 10 do 14 hodin v budově pardubického krajského vojenského velitelství na Hůrkách.

U Rokytna našli velké pohřebiště

Pardubice – Se stavbou depozitáře, který vyřeší problém s ukládáním archeologických nálezů z trasy D35, by si měl Pardubický kraj pospíšit. Předpoklady archeologů se totiž potvrdily, nedaleko Rokytna leží rozsáhlé pohřebiště.

Řidič narazil do mostku. V autě zůstal uvězněn

Kasalice - V neděli kolem třetí hodiny nad ránem došlo nedaleko obce Kasalice na Pardubicku k vážné dopravní nehodě. Řidič osobního vozu zde narazil do mostku v příkopu.

Tři osobnosti Pardubic obdrží na plesu ocenění

Pardubice – Další tři lidé se zařadí na seznam osobností, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj či propagaci Pardubic. Na městském plesu, který se uskuteční v sobotu ve Východočeském divadle v Pardubicích, ocenění obdrží lékař Jan Iserle, politik Jiří Stříteský a hokejový útočník a trenér Vladimír Martinec.

Filozofická fakulta v sobotu otevře dveře uchazečům

Pardubice - V sobotu pořádá dny otevřených dveří Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Uzavírá se tak cyklus informačních dní, kdy nejen maturanti mohli zavítat na všech sedm fakult a do kampusu Univerzity Pardubice a informovat se o vysokoškolské studijní nabídce pro další akademický rok.

Přes devět set lidí dostane dotaci na nákup kotle

Pardubice – Krajští radní potvrdili úspěšné žadatele, kteří získají kotlíkové dotace. Peníze lidem pomůžou financovat nákup například kombinovaných kotlů na uhlí a biomasu, tepelných čerpadel a plynových kondenzačních kotlů.

Kladruby a chov koní: Pět set let společné historie

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Na Kunětickou horu se vrátí pohádková Kráska a zvíře

Pardubice - Východočeské divadlo spustilo předprodej vstupenek na letošní letní představení na Kunětické hoře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT