Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Překážky na dostihovém závodišti tentokrát zdolávali lidé

Pardubice - Na dostihovém závodišti se v sobotu místo koní objevilo několik stovek závodníků z řad lidí.

Hradební zdi zámku škodí zemní vlhkost

Pardubice - Opevnění pardubického zámku je unikátní v celé střední Evropě. Především omítky hradební zdi však poškozuje zemní vlhkost. Před rokem bylo opraveno prvních 85 metrů od Labské brány ke vchodu do krytu civilní obrany. Letos práce pokračují tam, kde vloni skončily.

V kraji chybí pěstouni. Jejich práci přiblíží akce na zámku

Pardubice - Na pardubickém zámku se v neděli uskuteční první Den pěstounství.

Zlatá přilba je tady, hoteliéři mají žně

Pardubice – O víkendu se na plochodrážním stadionu ve Svítkově jede legendární závod Zlatá přilba.

Třináct milionů korun na památky

Pardubice – Krajští radní schválili novou koncepci, která má pomoci památkám. Na území kraje se nachází 2 200 nemovitých kulturních památek, 14 národních a jedna památka UNESCO. 

Začaly páté Technohrátky, opět vzdělávají zábavnou formou

Pardubice – Do podzimní části 5. ročníku vstoupily včera TECHNOhrátky ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice. 

Děti z Přelouče pozvali hasiči na Ukrajinu

Přelouč - Deset dětí a vedoucí z hasičského kroužku z Přelouče navštívili Zakarpatskou oblast Ukrajiny. 

Bohdaneč řeší, zda zahodit projekt za sedm milionů

Lázně Bohdaneč – Postavit nebo nepostavit sportovní halu za 133 milionů korun? Tuto otázku znovu otevřou zastupitelé města na středečním zasedání. 

Pardubice oslavily výročí narození stavitele železnic Jana Pernera

Pardubice – Ve čtvrtek 7. září, v den 202. výročí narození projektanta a stavitele železnic Jana Pernera, začal národní dopravní Festival železnice/silnice. Připomíná nejen slavného železničáře, ale historii železnice obecně. Putovat bude po dráze, kterou projektoval právě Perner, tedy mezi Olomoucí a Prahou. 

Dožínky v areálu pod Kunětickou horou nabídnou zábavu pro celou rodinu

Pardubice – V neděli se v areálu pod Kunětickou horou uskuteční od 10 do 16 hodin třetí ročník Dožínek zemědělců okresu Pardubice a okolí. Je připraven bohatý program pro celou rodinu.

Nový trávník v Přelouči pokřtí přípravky

Přelouč – Dnes od 16 hodin se v Přelouči uskuteční slavnostní otevření nově zrekonstruovaného sportovního stadionu.

Do nového školního roku vběhli. Pokřtili atletický ovál

Pardubice - Nový atletický ovál za téměř půl milionu korun si ke svým 25. narozeninám nadělila pardubické Základní škola a Praktická škola Svítání, která pomáhá lidem se zdravotním postižením. 

„Táhni, ... ale vrať se“ už jde do finále

Pardubice – Už jen do konce tohoto týdne máte šanci navštívit výstavu věnovanou stěhovavým ptákům „Táhni, … ale vrať se!“ na pardubickém zámku. Upozornila na to Kateřina Procházková z Východočeského muzea v Pardubicích. 

Čtyřikrát ano u legendárního Taxisu

Pardubice – V pořadí už 19. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci je už minulostí, dva páry s ní spojené ale čeká budoucnost. Pořadatelé totiž naplnili téma výstavy „svatební veselí“ do puntíku a tak u legendární překážky – Taxisova příkopu zaznělo „ano“. A to dokonce dvakrát, nebo vlastně čtyřikrát. 

Silnici u Čepí zatarasí betonové panely, řidiči budou muset jet jinudy

Čepí – Silnice třetí třídy z Rozhovic do Duban, která umožňovala rovný průjezd obcí Čepí, bude brzy zatarasena betonovými panely. Řidiči budou muset do Čepí vjíždět po druhé možné cestě přes kruhový objezd. Obec si od opatření slibuje zpomalení provozu. 

Silničáři se chystají s nanovlákny na Masarykovo náměstí

Pardubice – První etapa výměny povrchů na čtyřproudé silnici na pardubickém Masarykově náměstí začne na přelomu září a října. Původně se přitom hovořilo už o termínu na konci srpna. Řidiče při myšlence na úpravy tohoto dopravního uzlu v srdci Pardubic mrazí, ale silničáři je uklidňují, že práce půjdou rychle.

Pardubičtí filharmonici se blíží k předjubilejní sezoně

Pardubice – Zájemci o předplatné na novou koncertní sezonu Komorní filharmonie Pardubice mají poslední šanci koupit si abonentní vstupenky.

Hradozámecká noc v sobotu rozsvítí i Kunětickou horu

Pardubice – V sobotu se na hradě Kunětická hora uskuteční Hradozámecká noc, tentokrát se ponese v pohádkovém duchu. „Noc zahájíme lampionovým průvodem z podhradí k paláci. Sraz účastníků je ve 20 hodin na hradním parkovišti,“ uvedl za organizátory Miroslav Pecha. 

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Sezemice - V neděli v Sezemicích slavili tradiční pouť a živo tam bylo už od rána. V devět hodin začal 65. ročník závodu na kolech a trakařích přes sezemickou lávku tam a zpět. 

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Pernštejnská fortuna pošesté. Na nádvoří zámku zní opět folk

Pardubice – Pardubický zámek ještě dnes i zítra večer rozezvučí melodický folk. Pošesté se zde totiž koná letní hudební festival Pernštejnská fortuna. Včera diváci přišli na zpívajícího právníka Iva Jahelku a legendárního Ivana Hlase.

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

Letiště přepravilo více lidí i nákladu. Nový terminál roste podle plánu

Pardubice – Po letech velkého boomu čelí pardubické letiště druhým rokem krizi způsobené odchodem společnosti provozující pravidelné letecké linky mezi Pardubicemi a Moskvou či Petrohradem. Po loňském propadu, kdy letiště odbavilo jen třicet tisíc lidí, však zřejmě konečně přichází odražení ode dna.

Pernštejnská Fortuna láká na Spirituál kvintet, Ivana Hlase i Ivo Jahelku

Pardubice - Už pošesté ožije pardubický zámek folkovými koncerty letního hudebního festivalu Pernštejnská Fortuna. 

Kamiony straší, ale prý nepřijedou

Mělice/Lohenice – Lohenice a část Mělic má před těžkými auty ochránit značka.

Červencová výplata: sestry mají o dva tisíce víc, ale jen některé

Pardubický kraj - Ministerstvo už kraji potvrdilo dotaci ve výši 20,2 milionu.

Chvaletická elektrárna bude vymáhat stovky milionů

Chvaletice – Chvaletická elektrárna se potýká s vážnými problémy. Modernizaci dvou ze čtyř bloků zkomplikoval soudem vyhlášený úpadek hlavního dodavatele. 

Kraj chce prohloubit viadukt. Místní obyvatelé protestují

Valy/Mělice – V pátek v 17 hodin se na hřišti v osadě Mělice koná schůze obyvatel, kteří se rozhodli bojovat proti zahlcení svých obcí kamionovou dopravou. Jde zejména o osud Mělic, Lohenic, části Valů, ale i dalších vesnic na Přeloučsku. Chtějí zabránit prohloubení železničního viaduktu.

Dušan Klein zítra uvede nejnovější Básníky

Pardubice - Letní kino v pátek nabídne poslední, šestý příběh ze série Básníků nazvaný Jak básníci čekají na zázrak. Projekci snímku uvede v Pardubickém letním kině sám jeho režisér Dušan Klein.

Na pardubickém zámku to bude v sobotu dobře vonět a chutnat

Pardubice – Pardubický zámek bude v sobotu plný vůní, chutí a řemesel. Druhý ročník festivalu nabídne to nejlepší z jídla, pití i zábavy, co poskytují regiony Pardubického kraje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení