VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Retroměstečko: Různorodý program, zajímavá technika

Pardubice - V neděli pokračuje v opuštěných kasárnách na Zborovském náměstí Retroměstečko.

Zahrádkáři a chovatelé se setkají ve Svinčanech

Svinčany - Chovatelská a zahrádkářská výstava Svinčany 2018 se uskuteční tuto sobotu a neděli. Těšit se můžete na drůbež, holuby, králíky, ptactvo, akvarijní ryby i ukázky zemědělských plodin a jejich využití.

Spojil oslaví výročí návsi i republiky

Spojil - V sobotu se konají Spojilské slavnosti. Slavit se bude tradiční posvícení, 10 let spojilské návsi a 100. výročí vzniku Československa.

Barocco sempre giovane zahájí podzimní cyklus koncertů

Pardubice – Byl zahájen prodej předplatného na podzimní cyklus koncertů pardubického komorního souboru Barocco sempre giovane.

Šílíte? Přijďte se o to podělit. Jsou tu týdny pro duševní zdraví

Pardubice – V pondělí 17. září začne v krajském městě osvětový kulturní festival Týdny pro duševní zdraví, který informuje o problematice duševního onemocnění a prevenci.Zároveň se snaží vyvracet mýty a předsudky.

Dny evropského dědictví: Projděte divadlo s herci

Pardubice – Rozsvícením paláce Hybských začaly v pátek večer Dny evropského dědictví v Pardubicích. O víkendu se v krajském městě otevřou mnohé kulturní a stavební památky.

Peníze pro kostel i pro památník

Pardubice - Památky a takzvanou živou kulturu podpoří Pardubický kraj příspěvky v celkové částce 366 tisíc korun a dále krajští radní zastupitelstvu navrhli podpořit další žadatele částkou 800 tisíc korun.

Benefiční festiválek pomůže dětem

Pardubice - Benefiční festiválek, jehož výtěžek pomůže hendikepovaným dětem, se uskuteční v neděli od 13 do 19 hodin u zámečku ve Starých Čívicích.

S knížkou do života se vydají miminka přímo z porodnice

Pardubice – Krajská knihovna v Pardubicích oznámila, že se během září připojí k celostátnímu projektu Bookstart – S knížkou do života. Spolupracovat na něm bude s Porodnicko-gynekologickou klinikou Pardubické nemocnice.

Plicní lékaři ve čtvrtek otevřou dveře. Zaměří se na idiopatickou plicní fibrózu

Pardubice - Lidé, kteří mají dechové obtíže, se mohou ve čtvrtek nechat vyšetřit u plicního specialisty, a to zdarma a bez doporučení praktického lékaře. Lékaři se zaměří na záchyt nebezpečné idiopatické plicní fibrózy (IPF), která bez správné léčby zabíjí do tří let.

Navštivte Goethe-Zentrum a proměňte se v odporného brouka

Pardubice – Interaktivní výstava Proměna VR je od pondělí otevřena v Goethe-Zentru na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Fantastická prostorová instalace, která se už představila například v Soulu, Berlíně nebo Praze, zůstane v Pardubicích dva týdny, do 21. září.

Pardubice budou mít lípu Olgy Havlové

Pardubice - V úterý by oslavila 85. narozeniny bývalá první dáma České republiky Olga Havlová. Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové vysadí na počest své zakladatelky po celé republice 85 stromů, jeden z nich i v Pardubicích.

Starokladrubští koně odletěli na hry do USA

Kladruby na Labem/Lyege – V pondělí odlétlo z letiště Lyege v Belgii pět starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem na Světové jezdecké hry v Tryonu v USA. Budou tam reprezentovat Českou republiku v soutěži čtyřspřeží.

Nová výstava v univerzitní galerii: Rezavé otisky a koláže

Pardubice – Dnes v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice v univerzitním kampusu zahájena výstava děl malířky a grafičky Šárky Hrouzkové nazvaná Rezavé otisky a koláže. 

Linka do Londýna už létá jeden rok

Pardubice – Letecká linka Pardubice–Londýn v úterý oslavila první narozeniny. Před rokem v 18:28 hodin zde přistála první pravidelná linka irského nízkonákladového dopravce Ryanair.

Po čtvrté pokutě už vyrábí legálně

Pardubický kraj - Česká inspekce životního prostředí oznámila, že inspektoři z oddělení ochrany ovzduší v Hradci Králové uložili už čtvrtou pokutu, tentokrát 350 tisíc korun, výrobci bublinkové fólie Jasobal.

Do divadla po nových schodech

Pardubice – Východočeské divadlo vstoupí do své 109. sezony s novými schody.

OBRAZEM: Koně v akci na pardubickém závodišti

Pardubice - Výstava Koně v akci pokračovala letní výstavou mladých koní a plemenných hřebců.

OBRAZEM: Pardubický zámek patří milovníkům vína

Pardubice - Zámek Pardubice v pátek hostil již dvacátý ročník festivalu vína.

V centru Pardubic se proháněli koně

Pardubice – V centru města se v pátek proháněli koně. Průvod koní a kočárů, který upozornil na výstavu Koně v akci, vyjel v 16 hodin a přes Duklu a třídu Míru dorazil až na Pernštýnské náměstí.

Kraj přispěje obcím na vodovody

Pardubice – Krajští zastupitelé ve středu schválili 31 žádostí obcí, kterým kraj přispěje na projektovou dokumentaci nebo stavbu vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod celkovou částkou 38,5 milionu korun.

Koně na náměstí: předvoj výstavy

Pardubice - Jubilejní 20. ročník výstavy Koně v akci se na pardubickém závodišti odehraje o víkendu, tradiční pozvánkou na něj budou „Koně na náměstí“.

Seriál Jak jsme žili v Československu: obec Ostřešany

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Pardubické letní kino uvede oceněného Křižáčka

Pardubice - Letní kino na louce u Wonkova mostu v Pardubicích v pátek večer promítne český film Křižáček, jehož děj se odehrává na začátku 13. století.

Festival chutí, vůní a řemesel v sobotu na pardubickém zámku

Pardubice - Pardubický zámek bude v sobotu od 9 hodin patřit Festivalu vůní, chutí a řemesel.

V parku zahraje John Hayllor

Pardubice – Ve fan zóně Sportovního parku Pardubice v pátek od 16 hodin zahraje chrudimská kapela John Hayllor.

Jak jsme žili v Československu: Představíme obec Spojil

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Sezemická pouť: tradiční lávka i jiná zábava

Sezemice - Na tradiční pouť se připravují Sezemice. Uskuteční se o nadcházejícím víkendu. V sobotu ve 14 hodin začíná Sezemická lávka.

Ve Chvaleticích sází na komedie

Chvaletice – Českou komedii Bezva ženská na krku promítne ve čtvrtek večer letní kino na parkovišti před Domem kultury ve Chvaleticích.

Ve Sportovním parku pomáhají také Pomněnky

Pardubice – Ztracené doklady, klíče, ale i dítě řeší strážníci ve Sportovním parku Pardubice. „Městská policie každý den vysílá do parku hlídky z obvodu VI., takzvané „Pomněnky“.

Sportovní park dnes hostí veletrh sociálních služeb

Pardubice – V krajském městě pokračuje Sportovní park Pardubice 2018. Ve středu bude jeho součástí také veletrh sociálních služeb. Na jednom místě – přímo na zelené ploše v parku Na Špici, se představí celkem dvaadvacet poskytovatelů nejrůznějších sociálních služeb, jejich prezentaci přitom doplní také zábavný program plný kvízů a zážitkových aktivit.

Muž strávil noc na stromě. Dolů mu pomohli až strážníci

Pardubice – Netradiční oznámení přijali pardubičtí strážníci v pondělí o půl páté ráno. O pomoc je požádal sedmatřicetiletý muž, který tvrdil, že již deset hodin sedí na stromě a bojí se slézt.

Pardubické letní kino patří v úterý zabijákovi a ve středu králíčkovi

Pardubice – Akční film Zabiják & bodyguard s Ryanem Reynoldsem a Samuelem L. Jacksonem v hlavních rolích můžete zhlédnout v úterý večer v pardubickém letním kině.

Chvaletická elektrárna láme rekordy. Mohou za to vedra

Chvaletice – Historicky nejvyšší denní i měsíční výrobu elektrické energie dosáhla v červenci chvaletická elektrárna. Letošní mimořádná vedra totiž znamenají také extrémní spotřebu energie, kterou elektrárna do sítě České republiky dodává.

Svítání v sadu v galerii na pardubickém zámku

Pardubice - Krajinomalby ze sbírek Východočeské galerie Pardubice můžete zhlédnout na výstavě Svítání v sadu na pardubickém zámku.

Jak jsme žili v Československu: Představíme obec Dolní Roveň

Pardubicko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Břehy nabízí závod mopedů a "padesátek" i další program

Břehy - V sobotu ve 12 hodin odstartuje na hřišti ve Břehách závod mopedů a „padesátek“ české, nebo československé produkce. Již 20. ročník akce Stadion Cup ale přinese i další zajímavý program.

Výstava modelů: scény z války i fantasy

Přelouč - Plastikové modely ze sbírek čtyř sběratelů můžete obdivovat na výstavě „Od živých obrazů k modelářství“ v Kulturním a informačním centru města Přelouče na Masarykově náměstí.

Ve čtvrtek na piknik s umělci

Pardubice - Ve čtvrtek se koná další Piknikový čtvrtek na Gampě. Galerie města Pardubic na Příhrádku slibuje kulinařící umělce i kritiky, kteří s návštěvníky zasednou k jednomu stolu a pohovoří o umění i vaření.

Kraj může letos získat na silnice až 618 milionů

Pardubicko - Kraj by v letošním roce mohl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury až téměř 618 milionů korun, pokud budou další jednání s fondem úspěšná. Prostředky jsou určeny nejen na rekonstrukce silnic nižších tříd, ale také na přípravu přivaděčů k D35.

Amerika na pardubickém závodišti

Pardubice - Amerika se na jeden den přesune do Pardubic. V sobotu 11. srpna se na dostihovém závodišti koná třetí ročník Friends Festu.

Na radnici vlaje černý prapor. Za padlé vojáky

Pardubice - Do konce týdne bude na budově radnice na Pernštýnském náměstí vlát černý prapor. Město tak uctilo památku českých vojáků padlých na zahraniční misi v Afghánistánu.

Falešná sbírka pro neslyšíci. Podvodníci „útočí“ zejména na parkovišti

Pardubice – Falešná sbírka pro neslyšící a postižené se v Pardubicích objevila už mnohokrát a její nepravost byla odhalena – žádné Národní centrum pro neslyšící a tělesně postižené lidi a chudé děti, které ji má organizovat, není v České republice registrováno.

Od českého tolaru k americkému dolaru

Pardubice - V pardubickém zámku můžete navštívit výstavu Od stříbrného českého tolaru k americkému dolaru.

V kině Blade Runner po třiceti letech

Pardubice - Pardubické letní kino v úterý od 21 hodin promítne film Blade Runner 2049.

Během podzimní odstávky budou lety zrušeny nebo přesunuty do Prahy

Pardubice – Jak už Deník infromoval, pardubické letiště čeká na podzim výluka kvůli opravě dráhy.

Filmové uterý v Gampě s Rodinem

Pardubice – I v srpnu pokračují v Galerii města Pardubic (Gampa) na Příhrádku filmové úterky, během kterých se diváci dozvědí více o životech, tvorbě a údělu umělců a kurátorů moderní doby.

V sobotu odstartuje sportovní park

Pardubice – V sobotu 11. srpna startuje Sportovní park Pardubice 2018.

Desátý ročník soutěže historických stříkaček vyhrály Litětiny

Mělice - Dvanáct hasičských sborů se v sobotu utkalo během desátého ročníku soutěže ručních historických stříkaček, kterou pro ně připravil Sbor dobrovolných hasičů Mělice.

Studená válka v pardubickém letňáku

Pardubice - Pardubické letní kino v pondělí večer promítne romantické drama Studená válka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT