VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

I devadesát dětí z chudých rodin čeká, že dostanou dárek

Pardubice – Vloni sháněla Oblastní charita Pardubice dárek pro děti z padesáti chudých rodin. Letos už má v péči ohrožených rodin devadesát a další dárky by uvítala pro více než 50 dětí, kterým pomáhá na Chrudimsku.

V Pardubicích začaly Vánoce o něco dřív

Pardubice – Dnes (v pátek) začala v pardubickém centru Ideon prodejní výstava Pardubické Vánoce. 

Krajská muzea a galerie nakoupí díla za více než pět milionů korun

Pardubický kraj – Umělecká díla a předměty za více než pět milionů korun přibudou letos do sbírek krajských muzeí a galerie.

Listopad je třetím nejlepším měsícem v historii pardubického letiště

Pardubice – Listopad 2017 byl třetím neúspěšnějším měsícem v historii pardubického letiště.

Největším problémem jsou nedořešené ekologické zátěže

Pardubice – Továrna, která před rokem 1989 patřila k největším zaměstnavatelům, ale také k největším znečišťovatelům životního prostředí v kraji, se mění. Synthesia prošla za posledních pět let výraznými změnami.

U Býště hořel kamion s kuřaty

Býšť - Kamion s nákladem kuřat hořel dnes nad ránem na silnici u Býště. Zvířat bylo přibližně šest tisíc. Zhruba polovina kuřat přežila, jsou ale kontaminovaná zplodinami hoření a pravděpodobně poputují do kafilerie.    

Česko zpívá koledy: Na Pardubicku se rozezní tóny koled na devíti místech

Pardubický kraj – Dnes v 18 hodin se uskuteční sedmý ročník akce Česko zpívá koledy.

Změny v MHD: V pátek začne fungovat zastávka Semtín

Pardubice - V neděli vstupují v platnost nové jízdní řády městské hromadné dopravy v Pardubicích. Na páteřních linkách dochází o víkendech a svátcích mezi 11. a 14. hodinou ke sjednocení intervalu na třicet minut. Další korekce v jízdních řádech již budou jen drobné, minutové.

Dražba vynesla 70 tisíc pro potřebné

Pardubice - Křest kalendáře, který pomáhá, se již po páté uskutečnil na pardubickém zámku. Uspořádal jej Nadační fond 2P, který je zároveň vydavatelem kalendářů a diářů s pardubickou tematikou.

Kraj chce postavit v areálu Pardubické nemocnice parkovací dům

Pardubice – Kraj se chystá vybudovat přímo v areálu Pardubické nemocnice parkovací dům pro více než pět set aut.

Hledání nejlepšího mladého chemika pokračuje

Pardubice – Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, která je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol, je v plném proudu.

Carmina: Pěvecká vánoční sezona je v plném proudu

Pardubice - Dětský pěvecký sbor Carmina při pardubické Základní škole Prodloužená má za sebou již dvě vánoční vystoupení, dnes (čtvrtek) ho čeká třetí.

Výstava Kouzlo betlémů přiblíží i život a hledání betlémářů

Pardubice – Východočeské muzeum v Pardubicích v úterý otvírá výstavu Kouzlo betlémů. Výstava prezentuje dřevěný vyřezávaný betlém Petra Pauluse ze Žumberka na Chrudimsku a dalších pět celků od Lubomíra Janouška, Jana Merty, Petra Rýgra, Josefa Schwarzera mladšího a Jakuba Sochora.

V Pardubicích se rozdávaly ceny pojmenované po průkopnících v dopravě

Pardubice– Galavečer Zakladatelé dopravy v Českých zemích byl nejen vyvrcholením národního Dopravního festivalu 2017, ale také slavnostním udílením cen. V Rytířských sálech pardubického zámku si ceny pojmenované po průkopnících v dopravě přebíraly osobnosti z veřejné správy i odborníci z dopravy.

Běžci se na sedmi kilometrech Taxis Gladiator Race prali se čtyřiceti překážkami

Pardubice - V sobotu odstartoval na pardubickém závodišti Taxis Gladiator Race. Trasa náročného závodu byla vedena dráhou legendární Velké pardubické v délce 6 900 metrů a s téměř 40 překážkami.

V Přelovicích otevřeli nový společenský dům

Přelovice - Přelovičtí budou mít kde kulturně žít. Dnes (v sobotu) slavnostně otevřeli nově vybudovaný společenský dům.

Do Barchova přijede Mikuláš už v neděli, do centra Pardubic až v úterý

Pardubice – V úterý od 16.30 hodin bude Pernštýnské náměstí v obležení Mikuláše, čertů a andělů. Dorazí i sám Lucifer v kočáře. Na příchozí čekají čtyři pekelné stupně.

Advent: Zářící vánoční stromy, ale také třeba kluziště

Pardubicko - O víkendu se rozzáří vánoční stromy a výzdoba v ulicích větších měst na Pardubicku.

Extrémní závod na dostihové dráze startuje nočním během

Pardubice – Dnes večer startuje soutěž Taxis Gladiator Race. První ze tří extrémních běžeckých závodů čeká na odvážné běžce už dnes, kdy je na programu noční závod. V sobotu pak odstartuje dětský závod a také netrpělivě očekávaný hlavní závod Taxis Gladiator Race na trati Velké pardubické.

Mohla to být hvězdná chvíle... kdyby se Bach setkal s Händelem

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice uvede v pátek 1. prosince premiéru koncertní inscenace Mohla to být hvězdná chvíle, v níž se scházejí Johann Sebastian Bach a Georg Friedrich Händel.

Kraje budou chtít po vládě jisté peníze na silnice

Pardubice/Jihlava - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se v sobotu zúčastnil zasedání Rady Asociace krajů ČR v Jihlavě. Vznikl během něj seznam téměř stovky požadavků krajů na novou vládu a státní rozpočet pro příští rok. Hejtmani hovořili o zimní údržbě silnic nižších tříd i o penězích na rekonstrukce silnic, elektronických receptech a také o tom, z čeho pokrýt navýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru.

Chvaletice hledají pediatra. Zatím marně

Chvaletice – Městu Chvaletice hrozí, že bude od ledna bez pediatra. Lékařka, která zde o dětské pacienty pečovala, odchází do důchodu. Náhradu se zatím nepodařilo sehnat.

Kraj zahájil rekonstrukci tří domů na Příhrádku za 54 milionů korun

Pardubice - Tři dlouho nevyužívané a chátrající domy na Příhrádku obsadili stavbaři.

Vichřice může za vyšší počet výjezdů

Pardubice – Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během října celkem k 1212 událostem. Vyplývá to ze statistiky, kterou včera (v pátek) zveřejnil hasičský záchranný sbor.

Taxíkem k lékaři i na úřad za 25 korun

Pardubice - Začátkem příštího roku začne v krajském městě fungovat nová doprava pro lidi nad sedmdesát let a zvlášť těžce zdravotně postižené osoby - držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Nové Senior taxi je na katastrálním území Pardubic doveze na úřad či k lékaři za 25 korun, zbývající částku doplatí město.

Diváci už ví, které komedie je pobaví během Grand Festivalu smíchu

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice zveřejnilo program soutěžní části Grand Festivalu smíchu, jehož osmnáctý ročník bude hostit od 22. do 29. ledna. Vstupenky na jednotlivé komedie se začnou prodávat ve středu 15. listopadu.

Začala největší výstava v historii muzea. Tři sály zaplnily zbraně

Pardubice - Největší skvosty českých a moravských zbrojnic jsou od včerejška k vidění na pardubickém zámku. Státní hrady a zámky, které na zimu zavřely své brány, zapůjčily vzácné artefakty na čtyři měsíce Východočeskému muzeu v Pardubicích.

Obyvatelé okolí Parama se musí připravit na možnost evakuace

Pardubice - Obyvatelé okolí areálu Paramo a všichni, kdo se v této části Pardubic pohybují, se musí připravit na možnost, že budou v nadcházejících dnech narychlo evakuováni. Pyrotechnickým průzkumem a průzkumnými vrty totiž začne v příštím týdnu v areálu Paramo druhá etapa sanačních prací.

Fotografie přiblíží práci SKP-Centra i život na ulici

Pardubice – V pondělí byla v Atrium Paláci zahájena výstava fotografií k 25 letům od založení obecně prospěšné organizace SKP-Centrum. Ta pomáhá dětem, rodinám, seniorům i osobám bez přístřeší.

Žákyně střední školy chovu koní absolvovaly Hubertovu jízdu

Kladruby nad Labem – V krásné krajině okolí Kladrub žákyně posledních ročníků tamní střední školy chovu koní a jezdectví absolvovaly svou Hubertovu jízdu. Toto tradiční vyvrcholení a zároveň ukončení jezdecké sezony se odehrálo před zraky vedení školy i rodičů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT