VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Žokej Chaloupka představí na zámku knihu Dávat koním křídla

Pardubice - Knižní novinku o žokeji Václavu Chaloupkovi, který jako první v historii zvítězil čtyřikrát ve Velké pardubické steeplechase, představí ve středu v Pardubicích autor knihy i její hlavní hrdina.

I matematika má své vlastní krize

Pardubice - Jakými krizemi procházela ve svých dějinách matematika? Na toto téma pohovoří v úterý od 17 hodin na Univerzitě Pardubice Eduard Fuchs s Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Vladimirova děvka zazní v pondělí večer na Malé scéně ve dvoře

Pardubice - Východočeské divadlo uvede v pondělí na Malé scéně ve dvoře premiéru scénického čtení černé komedie Vladimirova děvka. S tímto příběhem z drsného severu zvítězil jeho autor Jan Kratochvíl v roce 2011 v dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka.

Svatý Martin přijede na koni, přiveze husu a víno

Pardubicko - V neděli slavíme svátek svatého Martina.

Bez nápovědy: O herectví, které je jenom slyšet

Pardubice - V pátek v 19 hodin odstartuje na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice další díl nového zábavného pořadu Bez nápovědy aneb Povídání z herecké šatny, který bude věnován dabingu a rozhlasovému herectví.

Cestovatelský festival nabídne čtyři dny zážitků a zajímavostí

Pardubice - V Congress Centre ve čtvrtek začne Cestovatelský festival, potrvá do neděle.

Divadlo Exil uvede druhou premiéru sezony. Bude to Zázračné cvičení

Pardubice - Pardubické Divadlo Exil připravuje na sobotu druhou premiéru letošní sezony. Amatérští herci nastudovali ironickou komedii Zázračné cvičení z dílny rakouského dramatika Daniela Glattauera.

Pardubický hokejový klub láká nové dárce krve

Pardubice - Již sedmým rokem se bude konat podzimní nábor nových dárců krve nazvaný Daruj krev s pardubickými hokejisty. Uskuteční se ve čtvrtek od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice.

Zájem o automobilní školu v Holicích je velký

Holice - Středeční návštěva Střední školy automobilní (SŠA) v Holicích bude letošní poslední zastávkou TECHNOhrátek na Pardubicku.

Rakouské dny v Paletě budou o jídle i o pohřbech

Pardubice - V úterý a také ve čtvrtek se od 17.30 hodin konají v Ekocentru Paleta Rakouské dny. Cyklus besed s novinářkou a cestovatelkou Pavlou Apostolaki představí především hlavní město Rakouska - Vídeň a její obyvatele.

Při besedě poradí, jak se zachovat během krize

Pardubice - V úterý od 17 hodin se v Evropském spolkovém domě na Pernštýnském náměstí koná beseda, jejímž tématem je připravenost domácností na mimořádné události a krizové situace.

Zámek plný knih vezme tentokrát návštěvníky ke hvězdám

Pardubice - Ke hvězdám!, to je podtitul 8. ročníku knižního veletrhu Zámek plný knih, který pořádá tento týden Východočeské muzeum v Pardubicích.

Pardubický zámek se promění ve staveniště

Pardubice - Pardubický zámek čekají rozsáhlé úpravy, které se dotknou paláce i hospodářských budov.

Lidé mohou nominovat osobnosti na cenu za zásluhy a za záchranu

Pardubicko - Již jen do konce tohoto měsíce může veřejnost podávat nominace na Cenu za zásluhy o Pardubický kraj a na Cenu Michala Rabase za záchranu, ta je udělována lidem, kteří někomu zachránili život. Pardubický kraj oceňuje své význačné osobnosti od roku 2014.

Olympic se při Permanentní tour zastaví v Pardubicích

Pardubice - Kapela Olympic na svém turné Permanentní tour 2018 udělá zastávku také v Pardubicích.

Ženy prorazily s delikatesami, ale také s módou či jógou

Pardubice - Výrobky šikovných žen z celého kraje budou k ochutnání, prohlédnutí i k nákupu v budově bývalé reálky, dnes krajského úřadu na Komenského náměstí v Pardubicích.

Brazilský klavírní mág třikrát zahraje v Domě hudby v Pardubicích

Pardubice - Třikrát se můžete příští týden v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích setkat s klavírním mágem.

Terakotová armáda v Machoňově pasáži

Pardubice - Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře v Machoňově pasáži v Pardubicích nabízí pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako „osmý div světa“.

Koně na pardubickém závodišti v sobotu vystřídají běžci

Pardubice - V sobotu dostanou lidé příležitost proběhnout se na dostihovém závodišti, přeběhnout přemostěný Taxisův příkop, zdolat Irskou lavici nebo Malý vodní příkop. Uskuteční se zde totiž další běžecký závod.

Zdvojkolejnění trasy do Hradce ano, Ostřešanská spojka spíš ne

Pardubice – Správa železniční a dopravní cesty plánuje, že v Pardubickém kraji investuje desítky miliard korun. Připravuje například zdvojkolejnění trasy mezi Pardubicemi a Hradcem Králové a modernizaci železničního uzlu Pardubice.

Dialyzační středisko funguje 25 let

Pardubice – V pátek uplynulo 25 let od chvíle, kdy začalo pacientům s chronickým selháním ledvin sloužit dialyzační středisko v budově polikliniky na Masarykově náměstí.

Pro každého něco: Šansony i metal

Pardubice - Šansoniérka Renata Drössler vystoupí v pátek od 19 hodin na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla v Pardubicích.

Milovníci her míří do krajské knihovny na BOok! con

Pardubice – Třetí ročník setkání příznivců literatury a deskových her BOok! con se uskuteční v pátek a v sobotu v krajské knihovně.

Choltický zámek bude plný strašidel

Choltice - V sobotu se můžete vypravit za strašidly na choltický zámek. Od 16 do 20 hodin se bude strašit v zámku, na nádvoří i v přilehlém parku.

Překážkáč v Přelouči je akcí pro děti i aktivní seniory

Přelouč – Do outdoorového závodu Překážkáč na polygonu bývalého vojenského opravárenského podniku „Zbrojovka“ v Přelouči se mohu zapojit všechny věkové kategorie – od malých dětí až po aktivní babičky a dědečky.

Soutěž O perníkové srdce v ABC klubu

Pardubice - V neděli se v pardubickém ABC klubu uskuteční 26. ročník taneční soutěže „O perníkové srdce“. Celodenní taneční maraton započne v 9 hodin a předpokládaný konec soutěží je kolem 18. hodiny podle počtu přihlášených párů.

Bluesové legendy se vrací

Pardubice – Pardubické bluesové legendy z přelomu století se pokusí ve čtvrtek večer vzkřísit na Malé scéně ve dvoře.

Zamilovaný sukničkář přijede do Pardubic

Pardubice – Zamilovaný sukničkář se jmenuje komedie Divadelní společnosti Háta, která se ve čtvrtek od 19 hodin hraje v Kulturním domě Hronovická.

Dopravní podnik nasadí trolejbusy „na baterky“

Pardubice – V sobotu nasadí Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) na některé linky MHD čtyři nové vozy, takzvané parciální trolejbusy. Ty mohou díky bateriím jezdit i tam, kde není vedení.

Kalibův zločin znovu na scéně

Pardubice - Vesnické drama o tom, jak se ryze dobrosrdečný a mírumilovný člověk může stát obětí i vrahem můžete ve středu od 19 hodin sledovat ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Příběh muže, který ztratil paměť

Pardubice - Ve středu od 19 hodin uvede pardubické Divadlo Exil hru Do zdi –

Bláznivá komedie Král jelenem ve středu večer

Pardubice – Východočeské divadlo v úterý večer uvede komedii Král jelenem.

Nový cyklus přednášek vezme posluchače do Laponska i Íránu

Pardubice - Ve čtvrtek zahájí Východočeské muzeum v Pardubicích podzimní cyklus populárně naučných přírodopisných a cestopisných přednášek. Návštěvníky i tentokrát zavedou do nejrůznějších koutů zeměkoule, například na treking v Laponsku, na bájný Ararat či do saúdskoarabského království.

Japonští bubeníci zahrají v Ideonu

Pardubice – Legendární japonský soubor Yamato tvořený z těch nejlepších bubeníků se vrací zpět do České republiky. Ve středu večer od 19 hodin vystoupí s novou show The Challengers! v centru Ideon.

V Lázních Bohdanči mají už třetí lípu svobody

Lázně Bohdaneč – V neděli byla v Lázních Bohdanči vysazena již třetí lípa svobody. Tentokrát našla své místo mezi radnicí a lázněmi.

Dvě ženy kradly v obchodním domě dětské oblečení

Pardubice – Dětské oblečení za téměř dva tisíce korun se pokusily z obchodního domu odnést dvě ženy ve věku 43 a 21 let.

Výlov Bohdanečského rybníka: Čerstvé ryby, ale také pozorování ptáků

Lázně Bohdaneč – Neděle 28. října patřila nejen státnímu svátku, ale také tradičnímu výlovu  Bohdanečského rybníka.

Máme republiku! Pardubice to zažily znovu

Pardubice - Sto let od založení republiky si Pardubice připomněly v neděli akcí „Zažijte to znovu!“. Návštěvníci se vrátili o sto let nazpět do roku 1918, a to prostřednictvím dobových artefaktů.

Výlov Bohdanečského rybníka i pozorování ptactva

Lázně Bohdaneč - Výlov Bohdanečského rybníka můžete navštívit v neděli od osmi do patnácti hodin. Na hrázi je možné koupit nejen čerstvé ryby, ale takék ochutnat ryby z udírny či grilu, rybí polévku, piva z minipivovaru i další regionální speciality.

Závodiště slaví dostihem i lípou. Den zakončí Help Jam Fest

Pardubice – Sobotní závěrečný dostihový mítink na pardubickém závodišti nebude jen o sportovních výsledcích.

Stotisící divačka přijela do Východočeského divadla ze Seče

Pardubice – Východočeské divadlo přivítalo ve čtvrtek svého letošního stotisícího diváka. Stala se jím Alena Cipryánová ze Seče, která seděla v přízemí ve 4. řadě na sedadle čísle 55, do Pardubic si přijela užít romantickou komedii Zamilovaný Shakespeare.

Ještě jsme ve válce a beseda o disentu

Pardubice – Naposledy ve středu si v budově Filozofické fakulty Univerzity Pardubice můžete prohlédnout komiksovou výstavu Ještě jsme ve válce.

Dvakrát ke sto letům republiky

Pardubice - Aby nebylo přednášek ke sto letům republiky málo, Krajská knihovna v Pardubicích ve čtvrtek nabízí přednášku s názvem Velká válka a vznik Republiky československé (1914–1918).

Zájemci o dotace na výměnu kotlů mají čas do 10. prosince

Pardubice – Dotace na výměnu starých kotlů za nové dosud nejsou vyčerpány. Pardubický kraj dál přijímá žádosti v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací.

Vytopený Dům U Jonáše se otevře jen částečně

Pardubice – Jedno ze sídel Východočeské galerie v Pardubicích – Dům U Jonáše, kde vloni o vánočních svátcích došlo k rozsáhlé havárii vody, stále není možné celé otevřít. Pardubický kraj, který je vlastníkem objektu, pokračuje ve vysoušení a opravách.

Na oslavu republiky vysadí lípy

Pardubicko - Příští týden budou obce, školy, spolky i jednotlivci sázet po celé republice lípy na oslavu vzniku samostatného československého státu. Sázet se bude i na Pardubicku, například na pardubickém závodišti.

Pardubické proměny přináší stoleté ohlédnutí s řadou jedinečných fotografií

Pardubice - Jak vypadaly Pardubice v době vzniku samostatného Československa? Jak se během jednoho století změnily? Výstava Pardubické proměny ve Východočeském muzeu v Pardubicích přináší stoleté ohlédnutí s řadou jedinečných fotografií dokumentujících historii konkrétních míst od roku 1918 až do dneška, ale také dobové mapy, plány, modely a filmy.

Oslava archeologie s pravěkým pivem i módou

Pardubicko – Mezinárodní den archeologie se bude v sobotu od 10 do 17 hodin slavit na pardubickém zámku i Příhrádku.

Výstava v Přelouči připomene novodobé válečné veterány

Přelouč - In Memoriam se jmenuje výstava, která je věnována památce novodobých válečných veteránů, kteří položili život při plnění služebních úkolů doma i v zahraničních misích. K vidění bude od příštího týdne v Přelouči.

Hvězdou Týdne pro seniory bude Naďa Urbánková

Pardubicko – V pondělí začíná v Pardubicích Týden pro seniory, odstartuje v devět ráno na zemědělském statku Apolenka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT