VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR VAŇOUS

Petr Vaňous / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kašpárek s kumpány v seznamech UNESCO

Chrudim - Na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO bylo zapsáno české loutkařství.

Kontroverzní reklamu chtějí zmírnit. Aby tak nedráždila

Pardubice/Hradec Králové – „Jsme překvapeni, jakou reakci to vyvolalo," řekl ředitel Východočeského muzea.

Jeden dělá v sousedním městě manažera, druhý kamarádí s Dominátorem

Pardubice - Manažer hradeckých hokejistů Aleš Kmoníček a houslista Jaroslav Svěcený mají jedno společné – fandí rivalovi svého rodného města.

Za "nájemnou" vraždu uložil soud podmínku a deset roků

Hradec Králové – Na tři roky s podmíněným pětiletým odkladem odsoudil ve středu hradecký krajský soud třicetiletou Terezu Doležalová Její o sedm let mladší expřítel Lukáš Levinský  si vyslechl trest desetiletý.

Podnikání chtěl rozjet z ukradeného zlata. Nezastavily ho ani výstřely

Pardubice - Přepadení pardubického zlatnictví před soudem

Kdo koho naváděl? Soud začal rozplétat "nájemnou" vraždu

Pardubice/Hradec Králové – Výjimečný a až desetiletý trest. Takové sazby jsou v sázce u hradeckého krajského soudu, kde se v pondělí před trestní tribunál postavila třicetiletá Tereza Doležalová spolu s o sedm let mladším Lukášem Levinksým.

Dušičky nejsou jen svátkem zesnulých, nýbrž i zlodějíčků

Východní Čechy – Za pár dní, v pátek 2. listopadu, si lidé v celé republice připomenou Památku zesnulých.

Na šest let do Senátu Jan Veleba, Lubomír Franc a Radko Martínek

Východní Čechy - Víkendové souboje zástupců KSČM a ČSSD na východě Čech o senátní křeslo vyzněly lépe pro kandidáty sociální demokracie

Soud by měl opět vynést verdikt v kauze Trend a Mercia

Hradec Králové – vpondělí 8.října by měl u hradeckého krajského soudu opět padnout rozsudek v kauze údajně vytunelovaných investičních fondů Trend a Mercia. Hradecký soud se případem zabývá již poněkolikáté.

Pan "Plenka" dostal čtyři roky vězení!

Pardubice – Kontejner, coby způsob obživy, je již známá věc. Ale používat popelnici jako náhražku sexshopu, to snad dovede jen třicetiletý Vladimír Beran, alias pan „Plenka" z Pardubic.

Podroušeným cyklistům se může cesta z hospody prodražit

Východní Čechy – Kola opřená o zeď hostince a hlahol z hospodských zahrádek. Klasický obrázek letního času, kdy si cyklisté svlažují svá vyprahlá hrdla čerstvě natočeným pivem, které mnohdy „proloží" i něčím ostřejším.

Zemědělská usedlost skrývala dva tisíce rostlin marihuany

Pardubicko – Další úspěch v podobě odhalené pěstírny konopí si v těchto dnech připsali pardubičtí kriminalisté.

Pan "Plenka" čeká dál ve vazbě. Je bez podprsenky a cárů masa

Hradec Králové/Pardubice - Se sklopenou hlavou, pouty na rukou a  bez plenky či podprsenky se ve středu před předsedu senátu hradeckého krajského soudu Miroslava Mjartana postavil třicetiletý Vladimír B. alias pan „Plenka".

Víkend passatu: tisícové pokuty, opilci a zloději

Pardubicko – Na nedostatek práce si během uplynulého víkendu  nemohli stěžovat pardubičtí krajští dopravní policisté.

Letní šlágry: Návštěva hradů, koupališť a... vykradená auta

Východní Čechy – Bojíte se, že vám někdo ukradne auto? Pamatujte i na to, co v něm při odchodu necháváte. A také, jaký kraj hodláte o prázdninách navštívit.

Přítele se při honičce držela jak klíště. Hříšník policistům gratuloval

Východní Čechy – Jakoby pronásledovali pověstného Jožina z bažin se včera nad ránem vrátili policisté z dálničního oddělení Pravy na Pardubicku.

"Perníková chaloupka" dovařila

Východní Čechy – Až na deset let do chládku může soud poslat šestici, která se posledních několik měsíců živila výrobou a prodejem pervitinu. Tento týden nad nimi sklapla past.

Na obžalovanou čekal soud rok. Omlouvala se péčí o dítě

Hradec Králové – Přes rok čekal hradecký krajský soud na přítomnost osmadvacetileté Emy Balázsové. Žena byla vedena jako spoluobviněná v případu Pavola Krágy a Martiny Korejtkové, kteří se zpovídali z trestného činu obchodování s lidmi.

'Hlásím, 
že za dobu mé služby se nic zvláštního nestalo'

Hradec Králové – Na hradecké Bílé věži odbíjí tři čtvrtě na sedm večer. Zvoním u dveří sídla Městské policie v Dlouhé ulici na starém městě a hlásím se do dvanáctihodinové pochůzkové směny.

Metr piv udělal z 'lesního muže' pyromana a útočníka

Hradec Králové – „Byl jsem prostě vypitej a moc si toho nepamatuju," lovil ve čtvrtek u hradeckého krajského soudu útržky paměti na třiadvacátou noc letošního března jednačtyřicetiletý Vladimír Jirásek.

Sezame, otevři se aneb Vaše vozidlo má k trezoru daleko

Východní Čechy – Rozbité okénko, rozházené i ukradené věci, takový nepříjemný obrázek čeká na stále více majitelů aut. Ti po této zkušenosti již vědí, že auto není trezor a ponechávat v něm cenné věci, které lákají zloděje,  se nevyplácí.

Zloději neřeší vývoj ceny barelu ropy. Nakupují za pět prstů

Východní Čechy – České hlavičky přijdou na všechno, hlavně ty zlodějské. Příkladem můžou být způsoby „nakupování" v této době drahých pohonných hmot.

Konec školního roku byl naštěstí jen ve znamení ohnutých plechů

Východní Čechy – S čistým štítem, poznamenaným jen pouhými škrábanci, vyšli východočeští řidiči do období letních prázdnin.

Šťastný začátek letních prázdnin ohlídají městští strážníci

Východní Čechy – Už jen pár okamžiků  dělí všechny školáky od dlouho očekávaného příchodu letních prázdnin. Avšak hlavně dnes je nebezpečí, že ne všichni školou povinní začnou volno vesele. Víc než kdykoliv jindy totiž hrozí nebezpečí, že dítě u školy vběhne pod právě projíždějící auto.

Šťastný návrat z dovolené nemusí být vždycky šťastný

Východní Čechy – „Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu". S takovou písní obvykle končí velká část populace své prázdninové a dovolenkové putování a těší se na pohodlí svého obydlí.

Koza není vhodný mazlíček

Přelouč – Velice zapeklitý případ v těchto dnech řeší přeloučští policisté.

Ani psychiatrie podnikateli nepomohla. Má si odsedět pět let

Hradec Králové – Ani výmluva, že ho podnikatelská činnost přivedla do blázince, nepomohla podnikateli Janu Fickovi obměkčit senát hradeckého krajského soudu. Ten v úterý muže poslal za mnohamilionový podvod na pět let do vězení.

Muže bodla družka. 'Zranění mám od porcování kapra,' tvrdí

Hradec Králové – Psychologové tvrdí, že hádka v kuchyni je rizikovější než třeba dlouhý let helikoptérou. O pravdivosti této hypotézy svědčí i případ, který od úterka řeší hradecký krajský soud.

Trest za údajné znásilnění může ovlivnit videozáznam

Hradec Králové – „Šel k nám domů." Nebo „Chci jít domů." Nad přesným vyzněním slov čtyřleté holčičky se teď u hradeckého krajského soudu přou s policií obhájci obžalovaného pětapadesátiletého Vladimíra Újezdského.

Za pochybnou transakci dostal podnikatel šest a půl roku

Hradec Králové – „Cítím se nevinný a proti verdiktu se odvolávám." Taková byla jediná reakce třiapadesátiletého  Radoslava Mareše na páteční rozhodnutí hradeckého krajského soudu, který podnikatele za zločin zneužití informace a postavení v obchodním styku poslal na šest a půl roku do vězení.

Vrah z Dolíčku řešil lásku nožem. Dostal osmnáct let

Východní Čechy – Osmnáct let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Takový ortel si včera z úst předsedkyně senátu hradeckého krajského soudu Anny Bímové vyslechl čtyřiatřicetiletý Martin Kaplan.

Soud v týdnu otevře případy škrtičů a ubodaného muže

Východní Čechy –  Perný týden mají před sebou předsedové senátu hradeckého krajského soudu. Během tří dnů před ně předstoupí trojice údajných vrahů.

Zmlátil dva důchodce, u soudu za to vyfasoval sedm let

Východní Čechy – Sedm let ve věznici s ostrahou a k tomu povinnost zaplatit poškozeným 130 tisíc korun odškodného vyfasoval u hradeckého krajského soudu recidivista Juraj Németh za těžké ublížení na zdraví  a výtržnictví.

Chlad Romany Z. u soudu poprvé roztál. Rozplakala se nad doživotím

Hradec Králové - „Napište mi, prosím," vzkázala přítomným se skelným pohledem Romana Z.,  když v doprovodu justiční stráže opouštěla soudní síň hradeckého krajského soudu.

Případ čtyřnásobné vraždy 
dětí se chýlí ke svému závěru

Hradec Králové – Závěrečné návrhy a rozsudek. Takový je plán Krajského soudu v Hradci Králové v případu loňské čtyřnásobné vraždy v Širokém Dole na Svitavsku.

Soud otevře případ ublížení na zdraví a vrátí se k vraždě

Hradec Králové – Těžké ublížení na zdraví a vražda. To jsou dva případy, kterými se tento týden budou zabývat u hradeckého krajského soudu.

Drama na čerpací stanici:
dvě rány nožem do krku

Hradec Králové - „Je tam bomba, nebo to někdo vykradl." Takové byly první dojmy a postřehy lidí, kteří v pátek krátce po desáté hodině dopoledne sledovali dění okolo čerpací stanice v Heyrovského ulici v centru Hradce Králové.

Obviněný z dotačního podvodu se hájil tím, že nebyl manažer

Hradec Králové – Historkami z fungování „svého" pardubického Klubu hurá kamarád začala u Krajského soudu v Hradci Králové zpověď jeho bývalého ředitele Davida Matýska.

Za loupežná přepadení dostali muži dohromady 16,5 roku

Hradec Králové – Krajský soud v Hradci Králové vynesl ortel nad devětadvacetiletým Pavlem Součkem, jednatřicetiletým Petrem Vobořilem a o čtyři roky mladším Martinem Zuzánkem.

Chovanci zneužili na procházce dívku. Příbuzní požadují milion

Hradec Králové - Příběh, který měl být před veřejností utajen. I tak by se dala nazvat kauza, kterou začal v pátek opětovně řešit hradecký krajský soud. A to s vyloučením veřejnosti.

Důchodkyně pustila ženy 
na toaletu. Obraly ji o úspory

Skutečsko – Osmašedesátiletá žena ze Skutečska se ve středu dopoledne stala obětí dvou podvodnic. Obraly ji o patnáct tisíc korun.

Znalec: 'Muž, který měl roky zneužívat dcery, není pedofil'

Hradec Králové - Muž měl zneužívat své dcery staré 11 a 12 let.

Hořící olej: ohnivé peklo v semtínské Synthesii

Semtín - /FOTOGALERIE/ - S obrovským požárem bojovalo ve čtvrtek ráno v pardubické chemičce patnáct hasičských jednotek několik hodin.

Přepadení banky za bílého dne

Pardubice - Ani rušný provoz v okolí neodradil dosud neznámého „padoucha“ od toho, aby v úterý za bílého dne přepadl pobočku Komerční banky v ulici Jana Palacha v centru Pardubic.

'Za byt jsme zaplatili dvakrát tolik'

Východní Čechy - Když se zkraje letošního roku začal hradecký krajský soud zabývat kauzou podnikatele Radoslava Mareše, jehož firma Kvalt měla před čtyřmi lety v Milheimově ulici v Pardubicích postavit osmašedesát bytů s garážemi, avšak těsně před kolaudací zkrachovala a desítky drobných investorů se rázem ocitly bez bydlení a peněz, očekávalo se, že se soudní síň zaplní rozhořčenými Pardubáky.

Hasiči uchránili majetek za miliony. Petrovka ale shořela

Východní Čechy – Průměrně třicetkrát denně vyjížděla v srpnu hasičská auta z garáží stanic na Královéhradecku a Pardubicku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT