VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA NETOLICKÁ

Romana Netolická / Chrudimský deník

Romana Netolická, romana.netolicka@denik.cz

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hudební akce po celém kraji lákají na známá jména

Pardubický kraj – O letních prázdninách se na pódiích po celém kraji objeví řada známých osobností. Nabídka zajímavých vystoupení je letos opravdu pestrá.

V elektrárně Chvaletice hořelo, škoda je nejméně 50 milionů korun

Pardubice - Na více než tři hodiny zaměstnal hasiče požár hydraulického oleje ve chvaletické elektrárně. Hasiči s ním bojovali v noci na dnešek. Podle prvních odhadů způsobil škodu za nejméně 50 milionů korun.

Charity shánějí Tři krále, mnohde chybí

Pardubický kraj - O nadcházejícím víkendu se vydají na putování tříkráloví koledníci. V některých okresech ale dosud dobrovolníci chybí.

Zájmové kroužky děti rozvíjí, ale pozor na přetěžování!

Pardubice - S nástupem dětí do školy pro ně rodiče hledají vhodné zájmové kroužky. Nabídka je bohatá, ať už v domech dětí a mládeže, nebo v soukromém sektoru.

Vesnicí roku může být i obec z Pardubicka či Chrudimska

Pardubice, Chrudim – Celkem 212 obcí z České republiky se přihlásilo do třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku. Nejpočetnější zastoupení má Pardubický kraj s 27 soutěžícími obcemi.

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubice/Chrudim – Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Majálesy nabízejí známé hudební kapely i tradice

Pardubice, Skuteč – K vítání jara neodmyslitelně patří také studentské oslavy – majálesy. I ty ale mívají více podob. V Pardubicích majáles odstartuje v pátek 12. května a stejně jako loni potrvá dva dny. Na třech pódiích se na louce u koupaliště na Cihelně vystřídá řada kapel hrajících nejrůznější hudební žánry.

Senátoři a kouření? Veleba by uvítal zmírnění, Šilar nepřipouští výjimky

Pardubický ktaj – Dvacet senátorů chce u Ústavního soudu bojovat za zrušení některých částí protikuřáckého zákona. Je mezi nimi i Jan Veleba, který působí ve volebních obvodech na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku.

AKTUALIZOVÁNO

Květen za dveřmi a v celém kraji opět sněží

Pardubický kraj - Zima je zpět. Na nehodách pátečního rána se podepsalo i to, že řada řidičů už vozidla přezula na letní pneumatiky. Sníh na prahu května totiž nikdo nečekal.

Ptákem letošního roku je datel. „Lékař lesů“ ošetřoval i paneláky v Pardubicích

Východní Čechy - Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2017 datla černého. Chce tak přitáhnout pozornost veřejnosti k lesům a zdůraznit potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů nejen v lesích, ale i v městských parcích a zahradách.

Padlí vojáci dostali medaili Za hrdinství s úctou a bez handlování

Východní Čechy – Handlování, uražená ješitnost a vyřizování účtů jdou stranou při udělování prezidentských vyznamenání in memoriam.

Buďme hrdí, že naši vojáci nasazují životy za mír

Chrudim - Chrudimačka Katka s rodinami mrtvých vojáků hluboce soucítí, její manžel byl už na několika misích – Afghánistan nevyjímaje. „Víte, já toho moc nevím, toto období jsme s mužem doma ani dopodrobna neprobírali – je to spíš u nás takové tabu," říká Katka.

Nahá žena si lehla, ale do cizí postele

Pardubický kraj / OD SPUSEDŮ/ – Cesta z taneční zábavy se v sobotu pro šestadvacetiletou ženu poněkud zkomplikovala. V domnění, že stojí před vlastní chatou, vnikla do cizího domu.

Řidič nákladního vozu přehlédl couvající vlak

Cejřov u Skutče – Kolem 11 hodiny v úterý došlo v lomu Zárubka v obci Cejřov u Skutče k tragické dopravní nehodě.

Brutální loupežné přepadení pošty v Medlešicích

Medlšice - /AKTUALIZOVÁNO/ Ve čtvrtek krátce po 14. hodině došlo k loupežnému přepadení pošty v Medlešicích.

Správa CHKO Železné hory čelí nařčení z protekce

Seč - Zaměstnankyně nasavrcké Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Železné hory zatřásla pověstí svého chlebodárce, který si zakládá na rovném přístupu k veřejnosti při úředních jednáních.

Letní kino na Konopáči zaznamenalo rekord

Konopáč - Ve středu dosáhlo letní kino na Konopáči dosud nejvyšší návštěvnosti od svého znovuotevření v loňském roce. Českou komedii „Líbáš jako bůh“ si nechalo ujít bezmála 300 platících diváků. Letní kino se díky tomu podařilo téměř vyprodat.

Jako ředitele vidí komise Tomáše Vondráčka

Chrudim/ Po tříhodinovém jednání výběrová komise vyřkla jméno jednoho ze čtyř uchazečů o post ředitele akciové společnosti Chrudimská nemocnice. Pokud s ním bude souhlasit rada Pardubického kraje, do vedení nemocnice se postaví chrudimský lékař a vedoucí oddělení JIP Tomáš Vondráček.

Ředitel chrudimské nemocnice odvolán

Chrudim - Valná hromada Chrudimské nemocnice, a. s , jednala ve čtvrtek 28. května o dalším setrvání Vojtěcha Němečka ve funkci ředitele.

FOTOGALERIE: Konopáčem otřásaly silné stroje

Konopáč - V pořadí již čtvrtý ročník motorkářské akce Hardcore Extreme Days přilákal do konopáčského autokempu u Heřmanova Městce více než dva tisíce příznivců motorek a s nimi spojeného životního stylu.

FOTOGALERIE: Kulový blesk projel rodinným domem

Sobětuchy u Chrudimě - Na nedělní bouřku budou dlouho a jistě neradi vzpomínat majitelé novostavby rodinného domku v sobětušské místní části Vrcha. V půl osmé večer jim totiž udeřil do domu blesk, podle názoru hasičů se mohlo jednat i o blesk kulový.

Manžele zabil plyn, policie má podezření na trestný čin

Východní Čechy - K neštěstí došlo v úterý v Prachovicích na Chrudimsku. Dva staří manželé byli ve svém bytě nalezeni mrtvi. Není vyloučeno, že se na jejich odchodu ze života někdo podílel. Třeba z nedbalosti.

"Doktor Blažek" ztrácí svou slušnost, rozdává už i rány

Pardubice - Podvodník z Chrudimska začíná být agresivní. V Pardubicích totiž napadl muže, který po něm chtěl zpět peníze

V informačním kiosku města si teď mladí prohlížejí porno

Chrudim - Internetový kiosek na náměstí naproti prodejně masa je zneužíván.

Auto spadlo do překopu, podle řidiče byl nedostatečně označený

Východní Čechy - Čtyři dopravní nehody ve čtvrtek řešila dopravní policie. Nikdo nebyl zraněn. Hmotné škody činí 20.000 Kč. Příčinou autohavárií je nepozornost.

Na vozíčkáře čekají ve městě pasti, které jim ztrpčují život

Chrudim - Město se dosud nezbavilo bariér, jež silně znepříjemňují život lidí odkázaných na invalidní vozík.

Po Luži došlo k další loupeži ve spořitelně, tentokrát to bylo v Proseči

Proseč - Dne 27. října 2008 po jedenácté hodině do pobočky České spořitelny v obci Proseč u Skutče vešli dva maskovaní muži, kteří byli ozbrojeni pistolemi. Po pokladních požadovali vydání peněz. Potom z místa odešli. Odnesli si několik desítek tisíc korun.

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Za sex s farářem dostala tisíce korun

Chrudim - Odvolání faráře Církve československé husitské Zdeňka Lulka zapříčinil více než půlmilionový schodek v účtech. Redakci navštívily dvě ženy. Jedna z nich, Ilona Kubalíková, tvrdí, že za sex s farářem Zdeňkem Lulkem dostala zaplaceno. PODÍVEJTE SE NA JEJICH ZPOVĚĎ.

FOTOGALERIE: Nová rozhledna Bára vydrží třikrát větší vichr

Chrudim - Architekt Martin Rajniš ihned po červnovém pádu rozhledny Bára na Podhůře u Slatiňan na Chrudimsku připustil, že dostal od větru pořádnou facku. Řekl také, že postavit odolnější vyhlídkovou věž je pro něj výzvou. Nyní pracuje na projektu Báry 2, o které místostarosta města Petr Řezníček ve čtvrtek prohlásil, že bude třikrát odolnější, než její předchůdkyně.

Řídil pod vlivem drog, usmrtil ženu a dítě, odsedí si pět let

Východní Čechy - Tragická květnová havárie na chrasteckém náměstí, při které zahynuli osmadvacetiletá Veronika Nováková a její tříletý syn Kryštůfek, měla včera dohru u Okresního soudu v Chrudimi.

Mezi pacienty s úrazy páteře nově přibývají motorkáři

Luže - Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé na Košumberku eviduje v tomto období velký nárůst pacientů s poškozením míchy.

Řidička za volantem fordu porazila cyklistu

Proseč - Ve čtvrtek v patnáct hodině 53letá řidička vozidla Ford Tranzit z České Třebové při vyjíždění z vedlejší silnice nedala přednost v jízdě 45letému pardubickému cyklistovi a vjela mu do jízdní dráhy.

Cyklista z Pardubicka po střetu s mazdou zemřel

Pardubice - Další lidský život vyhasl o víkendu při havárii na silnici mezi Rozhovicemi a Heřmanovým Městcem.

Les se stal noční pastí táborníků

Východní Čechy - Lesy poničené větrnou smrští v sobě skrývají velké nebezpečí úrazu.

V Chrudimi snižují populaci holubů, odchytli jich už stovky, a to i mláďata

Východní Čechy - Likvidace holubů vcentru začíná mít efekt. Je to díky otevření průduchů, kterými ptáci vlétají dovnitř a jsou vzápětí polapeni a usmrceni . „Kdatu 18.června bylo odchyceno již čtyři sta sedmdesát dospělých holubů a odebráno čtyřiaosmdesát mláďat,“ potvrzuje místostarosta Roman Málek. Kotevření vletových otvorů došlo po jednání představitelů města sřímskokatolickou farností. Populace holubů se tedy zřejmě výrazně sníží.

DOPRAVA: Mění se jízdní řád, ale minimálně

Pardubice - České dráhy rozhodly o novém způsobu odbavování cestujících mezi zastávkami v Chrudimi a Moravanech.

V chrudimském "Bronxu" bude pořádek, hry bylo dost

Chrudim - Problematická čtvrť pod nádražím zvaná „Bronx“ dostala další špatnou vizitku. Městští strážníci zde při obchůzce „načapali“ záškoláky, kteří se potulovali po Rooseveltově ulici. Matka je přitom omluvila z docházky s tím, že jsou nemocné.

OBRAZEM: Rozloučení s obětmi zdrogovaného řidiče

Chrast - Dvě rakve, z toho jedna maličká a bílá, v sobotu před oltářem zdejšího kostela rozplakaly všechny, kdo se přišli naposledy rozloučit s osmadvacetiletou Veronikou a jejím tříletým synkem Kryštůfkem, kteří se stali obětmi šílené jízdy pětadvacetiletého šoféra bez řidičského průkazu a s pervitinem v těle.

Ve Slatiňanech shořel rodinný dům, pro hasiče přiletěl vrtulník

Slatiňany -Krátce po desáté hodiněv pátek 16. května vypukl požár rodinného domu v centru města Slatiňan. Na místě zasahují jednotky Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Altus chystá výstavu tropických motýlů

Východní Čechy - Výstava tropických motýlů a jiného hmyzu započne ve skutečském Městském muzeu ve Skutči 20. března a bude trvat až do konce května

Borovice se zřítila na muzeum v Památníku obětí vypálené osady Ležáky

Východní Čechy - Když se vichřice prohnala Památníkem obětí vypálené osady Ležáky u Miřetic na Chrudimsku, zanechala po sobě vyvrácenou vzrostlou borovici.

Psí tuláci na obtíž

Východní Čechy - Chrastecký starosta Tomáš Vagenknecht potvrzuje, že město ročně zaplatí za ubytování a stravu nalezených zvířat padesát tisíc korun.

Skanzen na Veselém Kopci čeká na převod

Hlinsko - Stejně jako Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi má v blízké budoucnosti přejít pod Pardubický kraj i skanzen na Veselém Kopci.

Výroční cenu Mosty 2007 obohatila účast první dámy

Východní Čechy - Vreprezentativním sále Muzea se včera uskutečnilo slavnostní vyhlášení výroční ceny Národní rady osob se zdravotním postižením ČR „Mosty2007“

Univerzita v Chrudimi? S rozpaky!

Východní Čechy - Starostovi Chrudimi Janu Čechlovskému se dosud nechce říct, že kanadská univerzita vChrudimi nezřídí svou pobočku. Ikdyž současná situace uvázla na mrtvém bodě, určité naděje podle jeho mínění ještě existují.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT