VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA NETOLICKÁ

Romana Netolická / Chrudimský deník

Romana Netolická, romana.netolicka@denik.cz

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejsem loutka, zlobí se Pecková na hnutí ANO 2011

Chrudim - Operní pěvkyně a chrudimská rodačka Dagmar Pecková se zlobí. V novinách, které ve městě oslovují voliče za hnutí ANO 2011, se objevila její fotografie s lídrem chrudimské kandidátky Františkem Pilným. Vadí jí i to, že je v textu prezentována jako loutka bez názoru.

Chrudimí tradičně zněl folklor

Chrudim – Jako již tradičně patřil druhý víkend v září Chrudimským obžinkám.

Hudební akce po celém kraji lákají na známá jména

Pardubický kraj – O letních prázdninách se na pódiích po celém kraji objeví řada známých osobností. Nabídka zajímavých vystoupení je letos opravdu pestrá.

Policie zná okolnosti lednového úmrtí chodce u Medlešic

Medlešice – Případ lednové nehody u Medlešic je vyřešen.

Taxi doveze seniory k lékaři, na nákupy se služba nevztahuje

Pardubický kraj - Už měsíc jezdí po Hlinsku taxi pro seniory. O průkazy k nové sociální službě zatím požádalo sto lidí. Za dvacetikorunu se díky ní lehce dopraví třeba k lékaři.

Čeští a němečtí studenti ukážou svou tvorbu v Ležákách

Ležáky – Nacisty zničená obec Ležáky je mementem, který připomíná hrůzy války, ale také inspiruje.

V elektrárně Chvaletice hořelo, škoda je nejméně 50 milionů korun

Pardubice - Na více než tři hodiny zaměstnal hasiče požár hydraulického oleje ve chvaletické elektrárně. Hasiči s ním bojovali v noci na dnešek. Podle prvních odhadů způsobil škodu za nejméně 50 milionů korun.

Nový druh pavouka žije i ve východních Čechách

Pardubický kraj - Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby objevili na území Česka nový druh pavouka. Zaznamenali jeho výskyt mimo jiné i ve východních Čechách.

Charity shánějí Tři krále, mnohde chybí

Pardubický kraj - O nadcházejícím víkendu se vydají na putování tříkráloví koledníci. V některých okresech ale dosud dobrovolníci chybí.

Zájmové kroužky děti rozvíjí, ale pozor na přetěžování!

Pardubice - S nástupem dětí do školy pro ně rodiče hledají vhodné zájmové kroužky. Nabídka je bohatá, ať už v domech dětí a mládeže, nebo v soukromém sektoru.

Bezstarostné léto? Kdepak, v lese číhají nástrahy, kam se podíváš

Pardubický kraj – Léto patří snílkům a můžeš jen v tílku ven jít, zpívá se v písničce. Skutečnost je jiná – nebezpečí pro člověka číhají v lese, na loukách i ve vodě.

66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim odstartoval

Chrudim - V pátek byl zahájen 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim, od té doby je v centru města vskutku živo. Loutkářský štrůdl u Divadla Karla Pippicha si nenechali diváci ujít, program byl lákavý. Děti si užívaly písničky kapely Pískomil se vrací, potěšila je loutková představení.

Vesnicí roku může být i obec z Pardubicka či Chrudimska

Pardubice, Chrudim – Celkem 212 obcí z České republiky se přihlásilo do třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku. Nejpočetnější zastoupení má Pardubický kraj s 27 soutěžícími obcemi.

Sociálním službám přebírají zaměstnance už i obchodní řetězce. Nabízí vyšší plat

Pardubice/Chrudim – Největším tématem sociálních služeb se v posledních měsících stalo zajištění personálu.

Majálesy nabízejí známé hudební kapely i tradice

Pardubice, Skuteč – K vítání jara neodmyslitelně patří také studentské oslavy – majálesy. I ty ale mívají více podob. V Pardubicích majáles odstartuje v pátek 12. května a stejně jako loni potrvá dva dny. Na třech pódiích se na louce u koupaliště na Cihelně vystřídá řada kapel hrajících nejrůznější hudební žánry.

Senátoři a kouření? Veleba by uvítal zmírnění, Šilar nepřipouští výjimky

Pardubický ktaj – Dvacet senátorů chce u Ústavního soudu bojovat za zrušení některých částí protikuřáckého zákona. Je mezi nimi i Jan Veleba, který působí ve volebních obvodech na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku.

AKTUALIZOVÁNO

Květen za dveřmi a v celém kraji opět sněží

Pardubický kraj - Zima je zpět. Na nehodách pátečního rána se podepsalo i to, že řada řidičů už vozidla přezula na letní pneumatiky. Sníh na prahu května totiž nikdo nečekal.

Ptákem letošního roku je datel. „Lékař lesů“ ošetřoval i paneláky v Pardubicích

Východní Čechy - Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2017 datla černého. Chce tak přitáhnout pozornost veřejnosti k lesům a zdůraznit potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů nejen v lesích, ale i v městských parcích a zahradách.

AKTUALIZUJEME

Ptačí chřipka zasáhla první chov na Chrudimsku

Nasavrky, Ochoz - Neregistrovaný chov 56 slepic a 13 kachen byl ve středu ráno zlikvidován v Ochozi u Nasavrk. Majitelka se svým synem nejprve drůbež pochytala a potom už pracovníci krajské veterinární správy přistoupili k usmrcení za pomoci injekcí.

Padlí vojáci dostali medaili Za hrdinství s úctou a bez handlování

Východní Čechy – Handlování, uražená ješitnost a vyřizování účtů jdou stranou při udělování prezidentských vyznamenání in memoriam.

Osmasedmdesátiletý řidič havárii nepřežil

Holetín – V pátek krátce před půl třetí hodinou odpoledne došlo ve směru na Holetín u odbočky na Včelákov ke smrtelné dopravní nehodě.

VIDEO: Dva mladíci zemřeli při nehodě u Perálce

Perálec – V pátek po 16. hodině došlo na úseku silnice Perálec – Kutřín k tragické dopravní nehodě.

Buďme hrdí, že naši vojáci nasazují životy za mír

Chrudim - Chrudimačka Katka s rodinami mrtvých vojáků hluboce soucítí, její manžel byl už na několika misích – Afghánistan nevyjímaje. „Víte, já toho moc nevím, toto období jsme s mužem doma ani dopodrobna neprobírali – je to spíš u nás takové tabu," říká Katka.

Prezident Klaus v Ležákách: Nemohu a nechci zapomenout, co se stalo

Ležáky - /FOTOGALERIE/ Sedmdesát let v neděli uplynulo od vypálení malé kamenické osady Ležáky, jejíž obyvatelé byli vyvražděni nacistickými okupanty v době heydrichiády.

Hřebeček Solo Paladia 26 se má čile k světu

Pardubický kraj - /VIDEO/ - Ve slatiňanském hřebčíně se v neděli ráno narodilo první letošní hříbě Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

NEHODA: U Medlešic se střetly octavie

Pardubický kraj - Nepozornost řidiče vedla k dopravní nehodě, při které byla zraněna řidička druhého vozu.

TRAGÉDIE: Pod vlakem zahynul mladý chlapec

Chrudim /AKTUALIZOVÁNO/ - Tragická srážka si v úterý v noci vyžádala lidský život.

Zuboženou fenku našli v příkopu. Potřebuje operaci

Heřmanův Městec /OD SOUSEDŮ/ - Fence dali v heřmanoměsteckém útulku jméno po bojovnici - Johanka z Arku. Vystrašené a s mnohačetnými poraněními trpící zvíře potřebuje další léčbu.

Řidiči srazili v Chrudimi a Slatiňanech dva chodce

Pardubický kraj - Mokré silnice, brzké stmívání… na silnicích je nyní skutečně nebezpečno, hlavně pro chodce a cyklisty. Potvrzují to hned dvě nehody v rozmezí 15 hodin na Chrudimsku.

Bezdomovec vyžebrá každý den skoro tisícovku

Chrudim - /FOTO/ - Pardubičtí bezdomovci se postupně stěhují do Chrudimi. „Často upozorňujeme veřejnost, že má špatný přístup,” řekla preventistka kriminality Radka Pochobradská.

FOTO: U Chrasti se vzňal autobus

Skála u Chrasti - Ve čtvrtek v odpoledních hodinách došlo ke vznícení linkového autobusu. Nikdo z cestujících nebyl naštěstí zraněn.

Hamzova léčebna má unikátní rehabilitační přístroje

Pardubický kraj - Odborná veřejnost sev úterýv Hamzově léčebně seznámila s novými rehabilitačními přístroji, které jsou českými unikáty. Dokážou velkou měrou pomoci zlepšit zdravotní stav zejména pacientům po mozkových mrtvicích nebo úrazech.

Strážník Stuna končí s propagací konopí

Skuteč /DISKUSE/ - Vrchní strážník skutečské městské policie a propagátor alternativních způsobů likvidace zhoubných nádorů Jiří Stuna končí svou dlouholetou snahu o legalizaci konopí určeného pro léčebné a vědecké účely.

Lidská bezohlednost vůči zvířatům nezná mezí

Chrudim - /OD SOUSEDŮ/ - Neznámý člověk hodil přes plot psího útulku štěně, jenž utrpělo těžké zranění. Operace bude finančně náročná.

Alimenty neplatí čím dál více otců

Pardubický kraj – Policie šetří další případy neplacení výživného na nezletilé děti.

S DENÍKEM UŠETŘÍTE: Cena granulí nerozhoduje

Pardubický kraj - Z televize se na nás culí šťastná holčička se šťastným pejskem, který dělá pevná hovínka. A reklamní kočky dozajista vědí, kde by nejraději kupovaly granule a polštářky se šťavnatými kousky masa.

OD SOUSEDŮ: Při nehodě vyhasl mladý život

Heřmanův Městec - U rozbitého kovaného plotu se každou chvíli někdo zastaví. Páteční tragédii, při které vyhasl teprve dvaadvacetiletý život, připomínají svíčky a talismany od známých a přátel.

OD SOUSEDŮ: Muž se obnažoval před školou

Chrudim – Městská policie bude častěji kontrolovat chrudimskou Husovu ulici, kde děti viděly vousatého exhibicionistu.

Riki se může díky dárcům léčit, ale pán chybí

Chrudim – Zdravotně hendikepovaní psi v chrudimském útulku se mohou díky hodným lidem přispívajícím do veřejné sbírky léčit.

Obchvat: jak se liší představy a realita

Pardubický kraj –Ministr dopravy Pavel Dobeš odpověděl starostovi Chrudimě Petru Řezníčkovi na dopis. Nic se nemění, peníze nejsou.

Obchvat bude, tvrdí poslanci Chvojka a Čechlovský

Chrudim – „Musíme počkat na finální podobu rozpočtu, všechno se ještě desetkrát změní,“ řekl Jan Čechlovský.

Narodili se ve Slatiňanech, teď běhají po Mongolsku

Pardubický kraj – Klisnu a hřebečka přivedla na svět matka Xendy, která byla o generací starší, než partner.

VIDEO+FOTO: Požár pneumatik v Boru u Skutče

Pardubický kraj - Kolem 14. hodiny začala hořet skládka pneumatik u obce Bor u Skutče

V učilišti zemřel šestnáctiletý hoch

Pardubický kraj – V úterý o půl sedmé ráno vyjela chrudimská posádka zdravotnické záchranné služby do Chroustovic. Měla nahlášeno, že v odborném učilišti je v bezvědomí šestnáctiletý hoch.

DOPLNĚNO/FOTO: Pilot se zranil při pádu vrtulníku

Skuteč - /OD SOUSEDŮ/ - K nehodě malého lehkého vrtulníku došlo na zdejším letišti ve středu 11. května před polednem.

Kůň se vydal z pastviny přímo do průmyslové zóny

Chrudim – Jako na Divokém Západě to v úterý v podvečer vypadalo na okraji města, kam ve směru od Markovic přiběhl kůň.

Po silnici běhal kůň, chytli ho v průmyslové zóně

Chrudim -/OD SOUSEDŮ/ - Jako na Divokém Západě to v úterý v podvečer vypadalo na okraji města, kam ve směru od Markovic přiběhl kůň.

DOPLNĚNO: Lupič ve vazbě není, byl propuštěn

Hlinsko - /OD SOUSEDŮ/ - Ve středu o půl šesté ráno přepadl nožem ozbrojený lupič. Na obsluze nejprve požadoval peníze, potom jí sebral kasírtašku a utekl.

Makakovi piškoty od starosty chutnaly

Licibořice – /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Strážník Stuna: Opičáka jsem držel za ruku.

OD SOUSEDŮ: Lupič má rovné vlasy střižené do mikáda

Nové Hrady – Policie zveřejnila podrobný popis muže, který pod pohrůžkou použití zbraně ve čtvrtek odpoledne vyloupil místní poštu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT