VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK ZAMASTIL

Zdeněk Zamastil / Pardubický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hladový tým vyráží do bojů

Pardubice - Pardubičtí basketbalisté stojí na prahu nové sezony. Bojovat budou na domácí i evropské frontě.

Nezvyk. Živanice spadly až na dno

Pardubický kraj - Fotbal: No comment… Oliva popsal pouze první poločas duelu vloženého kola.

Krajské derby šlo až do nájezdů

Pardubice - Z derby do derby. Pardubičtí hokejbalisté se dvakrát po sobě představí domácím fanouškům. V repríze loňského semifinále udolali na nájezdy Letohrad a v neděli hrají před zraky kamer s Hradcem Králové.

Neobvyklý rozhovor: Jak mi „Saty“ ležel u nohou a dostal mě na kolena...

Pardubice - Uzávěrka. Slovo, které nahání každému novináři hrůzu. V překladu je to čas, kdy je nutné odevzdat svoji práci. A nějaké nejde, nebo nestíhám, neexistuje. To se musí udělat vše pro to, aby se dodržela stanovená hodina.

Pardubičtí zdolali bundesligový tým trojkou z poloviny hřiště...

Pardubice - Herní testy vrcholí. Pardubičtí basketbalisté se pilně připravují na třetí předkolo Ligy mistrů. Tradičně volí výhradně zahraniční soupeře. V letošním roce se jim podařil husarský kousek. Pozval si je slavný Bayern Mnichov.

Publikum „ruský tank“ z haly do ulic nepustilo

Pardubice - Diváci v ČSOB Pojišťovna ARENĚ spustili takový řev, že se klepala i Zelená brána. A české basketbalisty dostali do euforie.

Machová přetlačila druhého adepta o tři góly

Pardubice – Kdo se nebojí vsadit remízy, přišel si v pátém podzimním kole fotbalové TIP ligy čtenářů Pardubického deníku na pěkný balík. O prvenství usilovali v užším výběru Hana Machová a Miroslav Sejkora. Nakonec byla blíž prvně jmenovaná. Do čela celkového pořadí se vyšvihl František Pýcha.

Sedmdesátá léta. Hala i vybavení za krále Klacka…

Sarajevo/ Pardubice - Dvorana Mirza Delibašič. Sarajevská hala, kde se hrají vyznaná utkání v kolektivních sportech. Zvenku se jedná o moderní halu, ovšem už při vstupu na vás dýchnou sedmdesátá léta minulého století.

Glosa: Silná generace i štěstěna

Sarajevo/ Pardubice - Světový šampionát je realitou. A hned se otevírá diskuze, jestli je ta současná basketbalová generace nejsilnější. Silnější, než ty dvě před tím, které se na MS nedostaly.

„Úžasný úspěch. Měli jsme obrovskou energii i chuť postoupit“

Sarajevo /ROZHOVOR/ - Ani se mu o tom nesnilo. Už toho v basketbale zažil hodně. Ale po vítězném utkání v Bosně a Hercegovině (85:80) byl Tomáš Satoranský hodně naměkko. Český mužský basketbal si totiž po sedmatřiceti letech zajistil účast na mistrovství světa.

Hruban: „Na mistrovství světa můžeme jít ještě výš"

Sarajevo - Jednou si dole, jednou nahoře. Slova ze známé písně Život je jen náhoda aktuálně pasují na český basketbalový tým. Vloni touhle dobou ho všichni po zpackaném EuroBasketu zatracovali a lámali nad budoucností hůl. Rok se s rokem sešel a Češi slaví historický postup na mistrovství světa.

AKTUALIZOVÁNO

Český postup na MS. Sen o Číně se stal skutečností

Sarajevo - Nůž na krku a poslední krůček k postupu na mistrovství světa. Po dlouhých sedmatřiceti letech. Tak byly rozdány karty před kvalifikačním duelem českého týmu v Bosně a Hercegovině.

Bravo, pánové. Čeští basketbalisté slaví postup na MS

Pardubice - Nůž na krku a poslední krůček k postupu na mistrovství světa. Po dlouhých sedmatřiceti letech. Tak byly rozdány karty před kvalifikačním duelem českého týmu v Bosně a Hercegovině. Domácí basketbalisté v čele s hvězdou Portlandu Jusufem Nurkičem museli za každou cenu vyhrát a pomáhala jim k tomu zaplněná hala v Sarajevu. 

Historicky první tříbodová výhra Živanic v ČFL

Živanice - Nováček České fotbalové ligy konečně zabodoval naplno - za tři body. Porazil doma Karlovy Vary.

Veselý: „Jsem rád, že se k nám všichni kluci přidali“

Pardubice - Hvězda? Tak leda tak na papíře. Veškeré své schopnosti totiž vložil ve prospěch svého týmu. Národního basketbalového týmu. Po epochálním vítězství nad Ruskem (80:78) pro něj platí označení Dělník. Jan Veselý dřel a na obou stranách neúnavně skákal. A po každém svém koši ještě stačil burcovat publikum.

„Při střele Šveda jsem se modlil"

Pardubice - Český vůdce Tomáš Satoranský stál při závěrečném pokusu basketbalistů Ruska přímo pod košem.

Pardubický kotel uškvařil Rusy!

Pardubice - Kvalifikace o MS: Kromě epochálního vítězství nad silným soupeřem padl divácký rekord. Do ČSOB Pojišťovna arény dorazilo 8438 příznivců basketbalu.

Satoranský: Natěšenost na zápas je velká. Věřím, že padne divácký rekord

Pardubice – Je největší hvězdou českého národního týmu. Všichni spoléhají na to, žeTOMÁŠ SATORANSKÝ, hráč Washingtonu ve slavné NBA, dovede basketbalovou reprezentaci ke kvalifikační výhře nad Ruskem a tím ji posune na MS v Číně. Hvězda českého týmu poskytla Deníku po včerejším podvečerním tréninku v Pardubicích, kde se třaskavé utkání dnes odehraje, rozhovor Last Minute.

Nebojím se říct, že s Ruskem se jedná o zápas dvacetiletí!

Pardubice - Rusko. O této zemi se mu v posledních týdnech už zdá… Ne snad, že by tam chtěl žít jako ve vysněném státu. Petr Czudek má ještě těžší úkol. ve znění: připravit svůj tým na zápas dvacetiletí. Jak ho on sám nazval. České republice však stojí v cestě protivník nabitý euroligovými hvězdami. Lví prapor ponese Tomáš Satoranský s Janem Veselým.

Aleš Mužík se zavrtal přesně do středu Supertrefy

Pardubice - Ve čtvrtém pokračování fotbalové TIP ligy usilovali dva třináctibodoví hráči o vítěze kola.

Máme velkou sílu. Musíme ji ukázat na hřišti!

Pardubice /ROZHOVOR/ - Na boží smilování… Čekali na něho týdny. Vždyť, kdo by nechtěl mít v basketbalovém týmu chlapíka, který narostl do výšky 217 centimetrů. Jenže on je napínal do posledního okamžiku. Nakonec vše dopadlo podle narýsovaných plánů. Českou reprezentací posílí pro utkání s Ruskem i Bosnou také mohutný pivot Ondřej Balvín. 

Mám tu čest být v týmu hvězd

Pardubice /ROZHOVOR/ - Pardubický odchovanec Martin Peterka sdílí v basketbalové reprezentaci kabinu se Satoranským a Veselým.

Pardubická aréna na roztrhání

Pardubice - Co dříve? Druhá polovina tohoto týdne nabídne v multifunkční hale s názvem ČSOB Pojišťovna Arena sportovní šílenství. A její označení víceúčelová je na místě.

Jelenský „bankéř“ si mne ruce

Pardubicko – Jedničky. Nižší krajské soutěže mají po dlouhé době společného ukazovatele. Té prostřední na skóre vévodí dvojice Přelouč – Pardubičky. Suverén I. B třídy se jmenuje Horní Jelení. V této souvislosti třikrát škoda, že v krajském přeboru nevydržela forma Moravanům.

Poblázní „Saty“ a „Veselka“ český lid?

Dříteč – Už jsou tady. Šílenství může vypuknout. Jenže to bychom nesměli být v České republice… Přijet basketbalové mega stars v Americe, tak by nebylo u místa jejich pobytu ani k hnutí.

Mnětice, Opatovice B i Rybitví pláchly z poslední příčky

Pardubicko - Víkend v nižších okresních fotbalových soutěžích.

Kronika zapíše učebnicový lob

Pardubicko – Střídání stráží. V přímém souboji o první příčku dobyl Srch chvojeneckou půdu. A jelikož Újezd padl ve Starém Hradišti vynořil se Titanic na čele.

Převýšovu vystřelil body „žolík“ Bastin

Východní Čechy - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů měla na programu zápasy pátého kola (šestého hraného).

Double Impact: Ředice skolily nováčka dvojitým zásahem

Pardubicko - Jak to o víkendu vypadalo na zelených trávnících v I.A a I.B třídě.

Laxní začátek přinesl Živanicím prohru

Živanice - Sobotní zápas v ČFL dopadl lépe pro fotbalisty z Velvar. Živanickým nasázeli tři góly.

Na čtvrtou kvalifikaci Velké pardubické ve žlutém oblečení

Pardubice - Osm dostihů včetně jednoho magnetu. V sobotu se na pardubickém závodišti koná IV. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

Nedoporučuji být maminkou v aktivní kariéře

Mariánské Lázně - Dlouhá štíhlá postava v krátkých červených šatech. Černé lodičky na vysokých podpatcích. Hezká tvář. Ne, neuvádíme soutěž krásy. Takto „načančaná“ si v Mariánských Lázních došla pro ženské vítězství v anketě Basketbalista roku KATEŘINA ELHOTOVÁ z pražského USK. Na trůn se vrátila po dvou letech a poprvé na něj usedla jako maminka synka Daniela.

Práchenský a Bajer závodili

Pohřebačka – Umravnili nováčka. Opatovičtí muži se poprvé v této sezoně představili svým divákům.

Na tváři vicemistra přistál tvrdý políček

Pardubice – Jak skončili, tak začali. A zase v tom byl pražský soupeř. Jenže je tu jeden podstatný rozdíl. Zatímco v loňské sezoně prohráli poslední možné utkání (páté finále s Kertem), tak letos nezvládli hned to první. Vicemistr extraligy nestačil doma na KOVO.

Láďa Daněk jako Caesar. Přišel, viděl, zvítězil...

Pardubice – Ve třetím kole fotbalové TIP vypálil všem rybník hráč, který se nově zapojil do soutěže

Křičeň nastřádala odměn za dva kluby

Křičeň - Ti už toho stihli, jako jiní za dva životy… Bodejť by ne, vždyť v projektu Kopeme za fotbal od Gambrinusu jsou zapojeni od jeho začátku. Řeč je o fotbalistech SK Křičeň, účastníka pardubického okresního přeboru.

Veselý: Vyhrát třikrát za sebou v konkurenci Satyho je nemožné

Mariánské Lázně - Přetahují se o prvenství jako o oblíbenou hračku… Ještě, před několika dny, měli oba na svém kontě tři vítězství v anketě Basketbalista roku. Sedm let v ní nefigurovala jiná jména než Jan Veselý a Tomáš Satoranský.

Na basketbalový trůn se vrátili Satoranský a Kateřina Elhotová

Mariánské Lázně - Uzavřeno. V historické budově Casina Léčebných lázní byla napsána definitivní tečka za sezonou s označením 2017/18. Udělalo ji vyhlášení ankety Basketbalista roku. Celý slavnostní galavečer byl pojat jako procházka sto lety českého a československého basketbalu.

Satoranský: Anketa? Spíše to beru jako oslavu českého basketbalu

Mariánské Lázně /ROZHOVOR/ - Staronový vládce se jmenuje Tomáš Satoranský. To, že byl již počtvrté nejlepší, neřeší.

Gigantické plichty dělilo jedenáct kilometrů

Pardubicko - Vikendové boje na zelených trávnících v I. B třídě pohledem trenérů a funkcionářů.

Bělou chtěli povozit. Posadila je ale na kolotoč

Pardubicko - Jak vypadal víkend ve fotbalové I. A třídě pohledem těch nejvíce povolaných.

Dvojlístek dostal deset facek

Pardubicko – Obrany jako řešeto. Holice vyfasovaly ve městě hudebního skladatele Smetany šestku, Moravany o dva góly méně. Speciální kolo bylo pro nového trenéra Luže. Miroslav Kaluža ušil na svůj bývalý tým vítěznou taktiku. Přestože Moravany skórovaly jako první i poslední.

Litětiny se prostřílely do čela

Pardubicko, Přeloučsko, Holicko - Nižší okresní fotbalové soutěže:

Tuplovaný „šatňák“ od Dříteče

Pardubicko - Okresní přebor fotbalistů: Sedm set let obce Nemošice pokazila slepá finální fáze.

Převýšov zabral, odlepil se ode dna...

Východní Čechy - Česká fotbalová liga: Prokletí zlomeno. Ústí porazilo Jirny.

TIP LIGA: Soutěži nově vévodí děti Ladislava Kubizňáka

Pardubice – Zůstalo to v rodině… Nejvíce bodů ve druhém pokračování podzimní fotbalové TIP ligy čtenářů Pardubického deníku získali dva hráči. Shodou okolností obě děti letitého hráče Ladislav Kubizňáka. Přesnější Supertrefa rozhodla o tom, že si etapový vavřín odnese Ladislav Kubizňák mladší. Se svou sestrou Petrou Matúšů tvoří vedoucí tandem.

Patnáct gólů. Jelení se na začátku sezony potkalo se střeleckou formou

Pardubicko - Boje ve fotbalové I. B třídě byly o víkendu líté. Co na to ternéři týmů?

Podle Pilaře si rozhodčí spletl rosické hřiště s nedalekým nádražím

Pardubicko - Jak se o víkendu hrálo v 1.A třídě? A co na to ti nejpovolanější?

Pozdvižení v Moravanech. Vedou!

Pardubicko – Noviny tam šly asi na odbyt… Proč? Protože Moravany po třech kolech vévodí tabulce krajského přeboru. Té soutěže, kterou měly po loňské sezoně opustit. V neděli porazily Třemošnici a zásluhou lepšího skóre odtlačily Lanškroun.

Zdechovice vstoupily do soutěže opožděně a domácím debaklem

Pardubicko - Jak vypadal víkend na zelených trávnících?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT