Basketbalisté BK JIP Pardubice podlehli v utkání 22. kola základní části Kooperativa NBL týmu BC Geosan Kolín 78:84. Kromě nemocného Viktora Půlpána nenastoupil kvůli zranění ani další rozehrávač Richard Williams. A to ještě nebylo vše. Již v 9. minutě se navíc zranil i Donovan Jackson, který ihned odjel na vyšetření do Pardubické nemocnice. Stihl se do haly vrátit ještě v průběhu druhé půle. Jenže se sádrou na ruce! Do hry museli naskočit nezkušený Michal Svoboda a úplně bez zkušeností Lukáš Brožek. Tedy čtvrtý a pátý na postu guarda.

"Museli jsme se samozřejmě vypořádat s tím, že nám chybělo několik hráčů, ale o tom bych nechtěl příliš mluvit. Podle mého názoru byl klíč k výsledku především v našich ztrátách a z toho plynoucích snadných košů Kolína. Je hodně těžké vyhrát zápas, když uděláte 25 ztrát a dostanete možná 50 bodů po ztrátách, ze soupeřových protiútoků. To rozhodlo," nehledal jiné příčiny pardubický trenér Levell Sanders.

Pardubický tým rozšířil v minulém týdnu chorvatský křídelník Ozren Pavlovič. Po pěti trénincích nastoupil v základní pětce. V prvním poločase se rozkoukával, ale ve druhém už patřil k tahounům. Zaznamenal dvanáct bodů, tedy s Ondřejem Kohoutem nejvíce. Prokázal také bojovné srdce. A svůj premiérový zápas v dresu Beksy kvůli pěti faulům nedohrál.

"Chtěl bych v první řadě poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. I za to jak mě přivítali. Byl to pro nás těžký zápas. Chybělo nám několik rozehrávačů, což hru týmu ovlivní. Když se Kolín postupem času dostal až do dvacetibodového vedení, už to bylo hodně složité. Jinak můžu říct, že jsem moc rád, že můžu být v Pardubicích. Už se moc těším na další zápasy," říká Pavlovič.

To na lavičce hostí bylo veselo. Ale jen z výhry, protože Kolín se po základní části ocitá v horší nadstavbové skupině.

"Utkání bylo hlavně soubojem týmů, které mají obrovskou marodku, souboj hráčů, kteří jindy nedostávají tolik prostoru. A my jsme to utkání zvládli lépe, vedli jsme celý zápas. Pardubice se nemohly dostat do rytmu, dostaly se do tempa až v poslední čtvrtině, kdy naši hráči trošku zatáhli ruční brzdu a mysleli si, že už je všechno hotové. Pardubice ale doma hrají velmi dobře, i v okleštěné sestavě předvedly, že jsou zdatný soupeř a do skupiny A1 jim přejeme jenom do nejlepší," pravil hostující trenér Pavel Beneš.

Do důvěrné známého města se vrátil Jiří Šoula, bývalý rozehrávač BK JIP Pardubice. A slavil sladkou výhru.

"V první řadě jsem rád, že jsme vyhráli, byl to pro nás těžký soupeř. Měli jsme asi i trochu štěstí, protože někteří stěžejní hráči Pardubic byli zranění a při zápase se zranil ještě další rozehrávač, který je zastupoval. My jsme toho využili: bojovali jsme, měli jsme nějaké doskoky, které nám pomohly v tom, abychom drželi vedení. Dostali jsme se na dvacet bodů a v koncovce už se to jen kosmeticky upravilo," podotkl Šoula.