A to byl i případ Klosterneuburgu. Hosté dorazili do Pardubic pouze s osmi hráči. Beksa nemusela ani vyložit mnoho sil. Zvítězila 87:66.

„Rozhodující bylo pro nás nastavení hlav. Zatímco soupeř už neměl možnost postupu, my jsme stále ve hře a Alpe Adria Cup bereme vážně. Měli jsme vyšší motivaci, což se projevilo na soupiskách,“ podotýká kapitán Radek Nečas.

Rakouský tým vedl pouze minutu na začátku utkání. Poté převzali otěže domácí. Nehráli však na krev, čehož soupeř využil a ve druhé čtvrtině vyrovnal a ve třetí se přitáhl na bod.

„Začali jsme svižně, ale po nějakých šesti minutách jsme hůř bránili. V útoku se nám přestalo dařit pohybovat míčem. Na jednom místě stáli dva hráči. Hosté se chytili střelami z dálky a utkání se proměnilo v přetahovanou,“ konstatuje Nečas.

Další trapas ale hostitelé už nedovolili. Od druhé poloviny třetího kvartálu utáhli šrouby a umdlévajícího soka hravě srazili.

„Postupně jsme si vytvořili až dvojciferný náskok a když soupeři došly síly, už neměl šanci,“ dodává Radek Nečas.

Alpe Adria Cup – 3. kolo: BK JIP Pardubice – Klosterneuburg 87:66 (24:18, 43:37, 66:52). Body: Švrdlík 21, Vyoral 18, Škranc 14, Půlpán 13, Pavlovič 12, Slanina 5, Nečas a Potoček po 2 – Hopfgartner 15, Lakoju 11, Blaževič 10, Mletič a Burgemeister po 8, Bauer 6, Lanegger a Leydolf po 4.

Z utkání BC Kolín - Pardubice (84:105).
Vyoral nasázel Kolínu 43 bodů!