Prvním novým jménem na soupisce Beksy je pětadvacetiletý křídelník Filip Novotný, který "podškrábl" s BK KVIS Pardubice kontrakt na dva roky.

Královéhradecký rodák začínal s basketbalem v Josefově, odkud později zamířil do nymburské akademie. V nymburském dresu také poprvé nakoukl do Kooperativa NBL: svoji premiéru v české nejvyšší soutěži si odbyl v březnu 2018 proti Olomoucku, kdy také zaznamenal svou první úspěšnou trojku. V dalších sezonách působil v Kolíně, Brně a znovu v Kolíně. V sezoně 2021/2022 pomáhal v dvouzápasové baráži pražské Slavii a v následují ročníku Liberci v 1. lize. V uplynulé sezoně 2023/2024 odehrál v dresu Geosanu 38 ligových utkání, v nichž průměrně zapisoval 10,3 bodu + 3,8 doskoku za 30,5 minuty. Celkem nastřílel 88 trojek s úspěšností téměř 34%.

“Velmi mě těší, že jsem se dohodl s Beksou a pokračování mé basketbalové kariéry bude právě zde. Pardubice vnímám jako kvalitní, dobře fungující a ambiciózní klub, kterého chci být součástí. Děkuji novým trenérům a vedení za projevenou důvěru. Pevně věřím, že s nově vybudovaným týmem budeme mít jen ty nejvyšší cíle a společnými silami se nám je podaří naplnit. Touto cestou bych chtěl také poprvé pozdravit všechny fanoušky Beksy, moc se na vás těším při mém prvním domácím utkání v pardubickém dresu," představuje se Filip Novotný.

close Filip Novotný přišel do Pardubic z Kolína (v modrém s číslem 9). info Zdroj: Deník zoom_in Filip Novotný přišel do Pardubic z Kolína.

Do Pardubic dorazil jen o několik dní později než jeho kouč, který se na východ Čech přesunuje ze severu.

“Jsem opravdu velice rád, že se nám na pozici menšího křídla podařilo přivést právě Filipa. Ačkoliv je to stále velmi mladý hráč, má za sebou již mnoho odehraných utkání v nejvyšší soutěži. Věřím tomu, že svou pověst výborného střelce z dlouhé vzdálenosti potvrdí i v Pardubicích,” přemítá strůjce ústeckého zázraku a nový pardubický velitel Jan Šotnar.

Filip Novotný

narozen: 9. května 1999 (Hradec Králové)
výška: 191 cm
váha: 89 kg
pozice: 3
číslo dresu: 3
kariéra: Baskeťáci Josefov, BA Nymburk, Basketball Nymburk, Basket Brno, BC Geosan Kolín, SK Slavia Praha (1. liga), Lynx Liberec (1. liga), BC Geosan Kolín