Závěrečného turnaje se kromě pořadatele zúčastnil Děčín, Ostrava a Jindřichův Hradec. Po více či méně vyrovnaných bitvách v semifinále se v souboji o titul postavila Beksa týmu od rybníku Vajgar. GBA Jindřichův Hradec disponoval fyzicky vyspělejším družstvem, navíc byl protkaný zahraničními akvizicemi. Přes veškerý odpor pardubické kadety na jejich půdě zvítězil.

Soupiska týmu: Filip Adamec, Adam Avuk, Ondřej Bílek, Tomáš Bryška, Filip Hemerka, Štěpán Horák, Filip Horváth, Tadeáš Janoušek, Šimon Kalhous, Adam Kněžour, Jakub Kolík, Matěj Kolík, Hugo Lejsek, David Libánský, Tomáš Míča, Vít Pokorný, Ondřej Provazník, Lukáš Sádovský, Dominik Suchomel, Radim Štěpánek, Tadeáš Tichý, Vojtěch Urbánek, Adam Votava, Richard Zedek.
Trenéři: Dušan Pandula a Tomáš Bartošek.

Cenný kov z dorosteneckých kategorií byl pro tradičního sběratele medailí delší dobu nedostupný. Vždyť poslední „placku“ si pověsili na krk kadeti před osmi lety. Jednalo se o bronz. Jejich nástupci si v letošní sezoně ještě o příčku polepšili. Stříbro současných kadetů budiž světlem z tunelu, ve kterém pardubický mládežnický několik let vězel.

„S ohledem na plánovanou a schválenou rekonstrukci haly Dukla se jednalo o stylovou rozlučku s místem, které zažilo velké týmové i individuální úspěchy mládežnického basketbalu v Pardubicích. Věříme, že po rekonstrukci se v nové hale bude psát nová a stejně úspěšná kapitola mládežnického basketu v Pardubicích,“ přeje si vedoucí týmu Josef Jiráň.

Jako první si došel pro stříbrnou medaili kapitán Hugo Lejsek.

Pardubický (nejen) mládežnický basketbal zapsal po delší době velký úspěch. Co prožíváte?

Znamená to pro nás hodně. Zejména proto, že jsme turnaj brali jako rozlučku se současnou podobou haly na Dukle. Doufám, že to vlije energii do žil i ostatním klukům v klubu a doufám, že na další medaili nebudeme čekat tak dlouho.

Co konkrétně pro váš tým znamená stříbrná medaile?

Velký úspěchem pro nás bylo již to, že jsme hráli finálový turnaj MČR u nás na Dukle. Byl to pro nás sen, o kterém jsme se bavili již na prvním srazu týmu v srpnu na teambuildingu na Slovensku. A ten jsme si splnili dvojnásobně, protože jsme nakonec vybojovali po dlouhé době kadetskou medaili pro Pardubice. Pevně věřím, že si tuto energii udržíme i v následující sezoně a budeme mít úspěch i v kategorii U19.

Jaké bylo Final Four v domácí hale na Dukle?

MČR jsem si velmi užil a myslím, že nejen já, ale celý tým. Moc bych chtěl poděkovat všem za organizaci a také rodičům, za skvělou podporu z hlediště, kteří byli naším šestým hráčem na palubovce. Jsem velice šťastný za druhé místo, ale trošku nás mrzí, že jsme nedokázali naplno prodat svůj potenciál ani v jednom ze zápasů.

Mistrovství České republiky kategorie U 17 - Final Four v Pardubicích

Výsledky

1. semifinále: BK VIVIDBOOKS Pardubice - Válečníci Děčín 64:62.
Body: M. Kolík 22, Provazník 10, Kalhous 8, Kněžour 7, Bílek 6, Adamec 5, Horváth 3, Bryška 2, Votava 1.

2. semifinále: GBA LIONS Jindřichův Hradec - NH Ostrava 106:70.

O třetí místo: Válečníci Děčín - NH Ostrava 60:83.

Finále: BK VIVIDBOOKS Pardubice - GBA LIONS Jindřichův Hradec 77:87.
Body: M. Kolík 17, Lejsek 15, Avuk 11, Provazník 9, Bílek 6, Adamec a Horváth po 5, Kněžour 4, Bryška 3, Kalhous 2

Celkové pořadí

1. GBA LIONS Jindřichův Hradec, 2. BK VIVIDBOOKS Pardubice, 3. NH Ostrava, 4. Válečníci Děčín

Individuální ocenění - MVP turnaje: Ivaylo Ivanov Skrinski (Jindřichův Hradec).

All star turnaje: Matěj Kolík (Pardubice), Alexandr Krob (Děčín), Jan Adem Gürbüz (Ostrava), Ilja Kurucs (Jindřichův Hradec), Eduards Abele (Jindřichův Hradec).