Neděle, 17.30: BK JIP Pardubice (7., 6 výher/7 proher) - Dekstone Tuři Svitavy (11., 3/10). Sportovní hala Dašická.

Odčinit prohru z prvního vzájemného duelu a ještě více se rivalovi vzdálit… To je pardubický plán pro nedělní odpoledne.

„Svitavy jsou specifickým soupeřem, vždyť v průměru střílí 40 trojkových pokusů za zápas, což je vysoké číslo. Pro nás to znamená být v obraně mnohem agresivnější a nenechávat svitavské hráče za trojkovým obloukem volné ani na metr. Z klíčových hráčů bych jmenoval zkušené Marka, Slezáka a české jádro, které tvoří Dragoun, Sehnal, Svoboda, Goga, Welsch a Křivánek, tým vhodně doplnili Johnson s Proletou. Nejdůležitějším prvkem bude uhlídat rozehrávače Romana Marka, který Svitavy po většinu utkání diriguje. My jsme v úvodu sezony zapsali prohru ve Svitavách a budeme ji chtít odčinit. Hrajeme doma, kde se nám v posledních zápasech celkem dařilo. Hráli jsme rychle, agresivně a jednoduše, což, doufám, bude platit i na nedělního soupeře,“ přemítá pardubický asistent Adam Konvalinka.

Ústí nad Labem - Pardubice
"Vyo" out. Nejhorší, co se mohlo Bekse stát

Jeho slova doplňuje podkošový hráč Beksy Petr Heřman.

"Musí nás zdobit agresivita na obou stranách hřiště. Svitavy mají spoustu výborných střelců: jsou tam Pavel Slezák, Venca Bujnoch i další. Tyto hráče nesmíme nechat rozjet, naopak je potřeba je přibrzdit, hrát tvrdou obranu. Co se týče našeho útoku, měli bychom hrát víc rychlých protiútoků, protože jsou z toho jednoduché koše. Náš cíl je jasný: hrát naplno a prostě vyhrát!," přeje si pardubický pivot.

Dekstone Tuři Svitavy vs. BK Opava.
Tuři dostali Šiřinu a spol. do prodloužení, které však druhý tým ligy ovládl

Tuři nasbírali v soutěži deset porážek, kvalitní druhý poločas s Opavou ovšem konečně naznačil cestu k lepším výsledkům.

„S Opavou jsme téměř po celý zápas drželi krok a konečně hráli energický fyzický basket. I když jsme prohráli, tak si myslím, že nás takový výkon nakopne a derby v Pardubicích dotáhneme do vítězného konce,“ je přesvědčen svitavský pivot Rostislav Dragoun.