Jenže zatímco domácím muška nezamrzla, tak Beksa se začala v útoku trápit. Sluneta totiž otupila jeji největší zbraň Tomáše Vyorala. Do poločasu nastřílel pouze tři body a do druhého už kvůli zranění kotníku nenastoupil. Nic horšího se v tu chvíli hostům přihodit nemohlo. Krom toho, že míjely své střely, hořeli v obraně. Ústí tak zvítězilo 93:76.

Myslím si, že jsme ne úplně dobře řešili clonu na balon. Domácí víceméně každou situaci, kdy měli nějaký volnější prostor, dokázali využít jednoduchou střelou. Nestíhali jsme k hráčům Slunety dobíhat a oni tyto střely proměňovali. Z toho pramenilo těch 93 inkasovaných bodů," odhaluje příčiny nezdaru pardubický pivot Prokop Slanina, který se nemůže vyhnout ani zdravotním problémům Tomáše Vyorala.

Ústí nad Labem - Pardubice
Sluneta smetla Pardubice, těm se zranil Vyoral

„Vyo je pro nás samozřejmě velice důležitý hráč, nejenom co se týče bodů, ale i organizace hry. Na druhou stranu, my musíme umět hrát i bez něj. Nemůžeme být tým, který je závislý jen na jeho přítomnosti, protože budou i zápasy, kdy třeba z nějakých zdravotních důvodů nebude moct hrát. My si s takovou situací musíme poradit líp, abychom podobný zápas příště zvládli.

Reparát bude jeho tým skládat v neděli doma v krajském derby proti Svitavám.