Středa, 18.00: BK JIP Pardubice (4. místo, 12 výher/6 proher) – BK Opava (2. místo, 14 výher/4 prohry).

Opava nějak ztrácí svůj lesk. Do 22. prosince prohrála jenom v Nymburce. V ten den v Ústí nad Labem schytala předvánoční nadílku o sedmadvacet. V novém roce nestačila doma na Nymburk, USK Praha ji vypráskal o třicet a naposledy horko těžko udolala předposlední Ostravu. Beksa by mohla využít jejího nedobrého rozpoložení…

„Opavský tým se změnil jen odchodem Radovana Kouřila, jinak zůstal pohromadě. Řekl bych, že do vánočních svátků hodně těžili ze skvělé formy reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřiny, několik vyrovnaných zápasů se jim podařilo překlopit na svoji stranu. Pro nás bude důležité, abychom se poučili z nedávných zápasů, které soupeř odehrál v Ústí a v Praze, a pokusili se dostat Opavu do podobné situace,“ přeje si pardubický asistent Adam Konvalinka.

Mementem pro jeho tým musí být první půle posledního utkání. Beksa totiž přepustila USK vzdušný prostor pod svým košem.

„Zásadním faktorem bude opět doskok. V minulém utkání s USK jsme v této činnosti byli dlouho dole. Potřebujeme se vrátit k tomu, abychom na doskoku dominovali. Nemůžeme nechat soupeři dvanáct útočných doskoků za poločas! Dále bych zmínil kvalitní přechodovou fázi a jednoduché body z rychlých protiútoků. Nepamatuji si zápas, který bychom zvládli bez dobrého doskoku a snadných bodů z protiútoků, takže v tomto duchu budeme na hráče apelovat,“ tvrdí Konvalinka.