Zlatá trojka vyorala

Beksa sice v úvodu vedla 8:1, jenže pak domácí rychle obrátili a ve skóre byli vždy o kousek napřed. „V první a druhé čtvrtině jsme se nedokázali vyrovnat s pick and rollem domácích, kteří nás rozebírali na prvočísla,“ říká pardubický asistent Adam Konvalinka, který znovu vedl tým při indispozici Kena Scalabroniho.

Pardubičtí ne a ne se vrátit do vedení. Necelých pět minut před koncem prohrávali největším rozdílem v zápase (81:89). Závěr jim ale vyšel stejně jako úvod střetnutí. Včetně dvou trojek Tomáše Vyorala. „Ve druhém poločase jsme trošku zlepšili obranu a v koncovce jsme byli šťastnější,“ přiznává Konvalinka.

BK Olomoucko – BK JIP Pardubice 93:94 (31:29 53:49 69:68). Body: Bezbradica 24, Palyza 20, Kouřil 18, Váňa 11, Pekárek 10, Šantelj 6, Feštr 4 – Vyoral 24, Dunans 18, Švrdlík 15, Potoček 10, Heřman 9, Škranc 8, Slanina a Svoboda po 5. Rozhodčí: Matějek, Vošahlík, Kubiš. Fauly: 21:26. Pět chyb: Švrdlík (P). Trestné hody: 20/13 – 18/14. Trojky: 12:12. Doskoky: 46:40. Diváci: 873.