Nekonečný příběh… Osud tomu chtěl, respektive hráči obou týmů si řekli, o to, že se v příštích týdnech budou potkávat celkem pravidelně. Kromě nadstavbové části Kooperativa NBL se probojovali fo finále Alpe Adria Cupu. První epizoda ze čtyřdílného seriálu se odehrála včera na severu Čech. Lépe ji zvládl Děčín.

Za normálních okolností by na pardubické dlouhány čekalo bílé peklo, které již nejednou v historii sežehlo jejich naděje. Jenže kvůli opatřením ohledně koronaviru se poprvé v historii odehrál zápas nejvyšší soutěže basketbalistů bez diváků.

V nezvyklém tichu však působila Beksa ospale. Válečníci se ujali vedení 12:6. Hosté se probrali a na přelomu čtvrtin spáchali obrat. Stav 15:16 otočili až na 26:19 ve svůj prospěch. Severočeši si ale v průběhu druhého kvartálu vzali vedení zpět (40:35). A s Pardubicemi bylo ještě hůř, když se propadly do dvojciferné díry. Ještě do poločasového klaksonu stačili manko téměř vymazat.

V prvních pěti minutách třetího dějství kralovaly obrany (4:4). Zatímco hosté pokračovali v chabé produktivitě, Děčín jim pláchl na 59:51. Pardubický prapor zvedl sedmi body v řadě Vyoral. Jeho tým však ve čtvrté čtvrtině znovu střelecky tápal. Za pět minut dal jen pět bodů. A utržený vagon z děčínského „nádraží“ už nedokázal zachytit.

BK Armex Děčín – BK JIP Pardubice 87:73 (19:24, 46:45, 61:58). Body: Šiška 19, Pomikálek a Carlson po 17, Vukosavljevič 15, Ježek 9, Kroutil 6, Autrey a Žilda po 2 – Vyoral 26, Švrdlík 12, Škranc 11, Pavlovič 10, Půlpán 7, Slanina 3, Nečas a Svoboda po 2. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Jedlička. Fauly: 18:22. Trestné hody: 24/20 – 13/10. Trojky: 5:9. Doskoky: 42:40.