Bekse trvalo přes tři minuty než dala koš, ovšem poté sérii trojek pláchla na šestibodový rozdíl. Domácí ale únik dohnali. Ve druhé čtvrtině se situace zopakovala, s tím, že Sluneta se stačila před poločasem dostat do plusu. Po změně stran se karta obrátila. Pouze s tím, že Pardubičtí si v roli honícího psa nepočínali tak dobře jako Ústí. V průběhu čtvrtého kvartálu nabrali až dvanáctibodovou sekeru. Necelé dvě minuty vykřesaly jiskru naděje, když stáhli ztrátu na pět bodů, ovšem do vyrovnané koncovky je domácí nepustili.

3. kolo nadstavby A1
Sluneta Ústí nad Labem – BK JIP Pardubice 91:77 (19:20, 38:35, 61:55). Body: Svejcar 23, P. Houška a Pecka po 16, Rodgers 13, Šotnar 11, Brown 6, Čampara 4, Fait 2 – Vyoral 22, Švrdlík 17, Půlpán 15, Pavlovič 10, Tkadlec 6, Slanina 5, Potoček 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Karafiát. Fauly: 14:21. Trestné hody: 13/13 – 15/13. Trojky: 4:8. Doskoky: 42:30.

Akci podpoří i sportovní střelci David Kostelecký...