Už v pátek si zajel pro další v první lize tým hráčů do 23 let do Zlína. Domácí favorit vedený zkušeným Vošlajerem nedal pardubickému celku žádnou šanci. Hosté, jejichž kádr tvoří převážně junioři či kadeti, sice statečně vzdorovali, ale zkušenosti byly na straně Zlína. Černý víkend pak měli junioři i starší žáci. Junioři měli na jihu Čech za soupeře favority extraligy.

Z Písku, který je zatím bez porážky, odjeli s pořádným debaklem. O výsledku se rozhodlo už v první půli, kdy Bekse zcela selhala obrana. Sice šla do vedení 0:3, ale pak přišla šňůra Sokolů 17:0 a bylo vymalováno. Padesátibodový náskok si ve druhém poločase si Písečtí pohodlně pohlídali.

V Jindřichově Hradci, kam se před sezonou přestěhoval z Prahy GBA, se domácí těší z výborných výsledků nového týmu. Beksa podala lepší výkon než v sobotu, ale přesto nestačila. Po dobré hře v úvodních minutách získala dvanáctibodový náskok, ale pak se její hra zlomila. Domácí získali ve třetí čtvrtině důležitý náskok a v závěru odolali náporu hostů.

Juniorky BK Studánka mají za sebou dvě východočeská derby. V sobotu nestačily na hradecké Sokolky když jim nevyšel druhý poločas a domácí hráčky navíc udržely na uzdě pardubický tandem T+Š. V Trutnově to byly právě tyto pardubické juniorky, které měly největší podíl na cenné výhře. Studánka získala rozhodující náskok v prvním poločase a v závěru odolala snaze domácích otočit skóre na svoji stranu. Lokomotiva v poslední minutě snížila na rozdíl jediného bodu, výhru pak ze šestek jistila Pavlíčková.

Rekordní výhry si připsala v nadregionální lize U19 Tesla Pardubice, která deklasovala soupeře z východní části našeho kraje. V lize starších žáků potvrdil BK Pardubice, že letos to žádná velká sláva nebude a postup ze skupiny se vzdaluje.

Další program - Český pohár: BK Pardubice – mmcité Basket Brno (ne 17, na Dukle). 1. liga mužů: BK Pardubice – Basket Opava 2010 (pá 20, na Dukle). 2. liga mužů: Tesla Pardubice – BVK Holice (so 17), - NAPOS Vysoká nad Labem (ne 9, oba na ZŠ Studánka).

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

1. liga mužů: SKB Zlín – BK Pardubice 88:68 (52:34), Výcha 13, Tkadlec 12, Vondra, Baťa po 9, Kalný, Petric po 7, Vlček 5, Rolenc, L. Hřebík po 3.

Extraliga juniorů U19: Sokol Písek – BK Pardubice 115:69 (86:33), L. Hřebík 18, Kočvara 12, Boháček 11, Vlček, Rolenc po 8, Vondra 4, Kalný, Dvořák 3, Provazník 2. GBA Lions Jindř. Hradec – BK Pardubice 90:77 (48:44), L. Hřebík 16, Kočvara 12, Vondra 11, David 10, Vlček 8, Dvořák 7, Kalný 6, Rolenc 4, Boháček 3.

Extraliga juniorek U19: Sokol HK – Bk Studánka 77:52 (33:27), Tabačková 24, Šitancová 12, Novotná 7, Pavlíčková 4, Vlášková 3, Sombergová 2. Lok. Trutnov – BK Studánka 75:79 (34:47), Tabačková 34, Šitancová 20, Pavlíčková 15, Vlášková, Bisová po 4, Rohlenová 2.

Nadregionální liga juniorů U19: Tesla Pardubice -BK Jevíčko 132:53 (74:28), Šrámek 22, Škoda 20, Horák 19, Stryka 16, Kvapil 13, Dymák 10, Fülle, Dvořák po 8, Procházka 6, Lachman, Jablonský po 4, Čajánek 2. V odvetě 110:68 (57:35), Šrámek 24, Stryka 21, Horák 13, Fülle, Kvapil po 10, Škoda 9, Lachman, Dymák po 5, Honyš, Dvořák po 4, Procházka, Jablonský po 2,

Celostátní liga kadetů U17: Tesla Pardubice – BVK Holice 86:110 (28:60), za Teslu Votava 28, Ulrych 13, Rejda 8, Kvapil, Škoda po 6, Dvořák 3, Procházka 2.

Liga starších žáků U15: Sokol Kbely – BK Pardubice 87:73 (48:42), Fiedler 15, Holub, Krejčík po 13, Vondráček 10, Kysilka 8, T. Hřebík 6, Bílek 4, Fecko, Vitvar po 2. BA Nymburk – BK Pardubice 71:53 (32:21), Fiedler 11, Kysilka 9, Bílek 7, Fecko, Vitvar po 6, Barcal 5, Holub 4, Krejčík 3, T. Hřebík 2,

Nadregionální liga starších žáků U15: SŠB Pardubice – Královští sokoli 58:46 (25:23), Horák 25, Sukhbaatar 14, Klucký 8. V odvetě 52:53 (24:28), Horák 12, Bezdíčková 8, Zeman 7.

Nadregionální liga starších žákyň U15: Basket Slovanka B – BK Studánka 49:58 (18:30), Martínková 17, Sobotková 9, Svobodová 8. V odvetě 40:66 (11:28), Svobodová 18, Válková 14, Martínková 13. Pastelka MB – BK Studánka 41:59 (23:28), Válková 17, Martínková 12, Svobodová 10. V odvetě 47:51 (22:19), Válková 14, Pekárková 10, Martínková, Svobodová po 8.