Dino Repeša působil v pardubickém klubu od začátku sezony 2021/2022. Největšími úspěchy Beksy pod jeho trenérským vedením byly 2. místo v Alpe Adria Cupu, 3. místo v Českém poháru (obojí v sezoně 2021/2022) a semifinálová účast a konečné 4. místo v loňském ročníku Kooperativa NBL.

Odchod chorvatského lodivoda vysvětlil generální manažer Martin Marek následovně: "Dino Repeša na vlastní žádost rezignoval na pozici hlavního trenéra. Klub jeho rozhodnutí plně respektuje. Dinovi bychom chtěli poděkovat za téměř 2,5 roku tvrdé práce a energie, kterou v Pardubicích nechal a přejeme mu hodně štěstí do budoucna. Proběhl mítink s hráči a od večerního tréninku tým převzal dosavadní asistent Vanja Miljković."

Dino Repeša zanechal v Pardubicích tučnou stopu a nutno říct, že jeho odchod nikdo nečekal…

"Po 5 úspěšných letech v české nejvyšší soutěži jsem se rozhodl rezignovat na pozici hlavního trenéra BK KVIS Pardubice. Vážím si toho, že vedení pardubického klubu mě i ve složitějším období dávalo najevo svoji plnou podporu, ale jako zodpovědný člověk a trenér jsem po velmi pečlivém zvažování dospěl k tomuto rozhodnutí," vysvětluje svůj odchod chorvatský trenér a pokračuje:

"Mé osobní ambice jsou mnohem vyšší, než ukazují momentální výsledky Pardubic, odkud odcházím v době, kdy je tým v Kooperativa NBL na 5. místě s bilancí 4 výher a 4 porážek. Rád bych poděkoval všem fanouškům za podporu a lidem v pardubickém klubu za více než dvouletou spolupráci. Celému klubu přeji, aby v aktuální sezoně dosáhl svých cílů."