Už to nehodláme poslouchat! Nymburští basketbalisté to Pardubicím spočítali za všechny ty tři prohry v předchozích třech sezonách. Navíc v tomto období padla Beksa na palubovce obra o jediný bodík. V dohrávce prvního kola musela na podobné drama zapomenout. Rozhodnuto totiž bylo záhy. Z ostudy kabát se pokusí Východočeši zalátovat v sobotu od 17.30 v Ostravě.

Český velmistr vyhrál každou čtvrtinu dvojciferným rozdílem. Na konci střetnutí pak rozsvítil na ukazateli skóre rekordní vítězství proti svému největšímu nepříteli. A v lize o padesát Pardubice neprohrály více než deset let.

„Přijeli jsme sem jako na nějakou pouť a byli jsme tvrdě ztrestáni,“ lakonicky konstatoval pardubický kapitán Radek Nečas. Teď bude na něm, aby si vzal v kabině slovo. Trenér už to udělal.

„Bezprostředně po utkání jsem měl s hráči pohovor. Všichni se cítíme trapně. Teď to musíme proměnit ve správnou agresivitu a ukázat charakter. Být mnohem lepší v defenzivní činnosti, protože v Nymburku jsme byli příliš měkcí. Je potřeba, aby Ostrava měla všechno co nejtěžší. Ostrava vyhrála svůj poslední zápas, takže rozhodně budeme potřebovat mnohem kvalitnější defenzivní výkon. Rychlá přechodová fáze a agresivní obrana, to je to, co potřebujeme,“ nabádá kouč Levell Sanders.

ČEZ Basketball – BK JIP Pardubice 118:68 (29:16, 62:36, 94:54). Body: Davis 22, Cosey 21, Hruban 17, Bohačík 14, Vyoral 13, Myers 12, Kříž 9, Benda a Wright po 4, Lawrence 2 – Svoboda 17, Kohout 9, Jackson 8, Williams 7, Půlpán a McGaughey po 6, Švrdlík a Škranc po 5, Potoček 3, Nečas 2.