Nick Neal (BK KVIS Pardubice)

Narozen: 17. listopadu 1988 (Detroit, USA). Výška: 183 cm. Pozice: 1, 2. Kariéra: Purdue University Northwest (Indiana - 2010-2012), Sunshine Basket Vieste (Itálie - 2013-2017), Tskhum Abkhazeti (Gruzie - 2017/2018), BC Cactus Tbilisi (Gruzie - 2018/2019), KK Alkar Sinj (Chorvatsko - 2019/2020), HydroTruck Radom (Polsko - 2020), Legia Varšava (Polsko - 2020/2021), KK Vojvodina Novi Sad (Srbsko - 2021/2022), U. D. Oliveirense (Portugalsko - 2022/2023), BK KVIS Pardubice.

Nick Neal rozehrál letošní sezonu v portugalském klubu U. D. Oliveirense, kde měl průměr během osmi zápasů 9.5 bodu a 3.3 asistence za dvaadvacet minut. Loňský ročník pak strávil ve Vojvodině Novi Sad (29 zápasů, průměry 13,4 bodu + 4,9 asistence). 

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase: "Nickovým příchodem chceme posílit náš tým a rozšířit zápasovou rotaci před blížícími se vrcholy sezony, jimiž jsou nadcházející play-off Alpe Adria Cupu, rozhodující zápasy Českého poháru a nadstavbová část a následné play-off Kooperativa NBL. Jedná se o velmi zkušeného hráče, který působil v několika evropských soutěžích. Nickovou velkou předností je skvělé čtení hry: v kombinacích pick-and-roll dokáže jednak výborně nacházet volné spoluhráče, ale také je schopen z nich s vysokou úspěšností sám zakončovat. Zároveň je dobrým střelcem zpoza tříbodového oblouku. Důležitou roli v našem finálním rozhodnutí hrála i skutečnost, že jsme na Nicka dostali velice pozitivní reference z jeho bývalých působišť, takže v momentě, kdy se naskytla příležitost jej přivést do Beksy, jsme jej oslovili. Jsme nesmírně rádi, že jsme velmi rychle našli společnou řeč a Nick se stává členem našeho klubu. Přejeme mu, ať se mu v pardubickém dresu daří a ať naplníme v druhé části letošní sezony naše společné cíle."

Vyjádření hráče Nicka Neala: "Vybral jsem si pardubický klub, protože má stejné ambice jako já: vyhrávat a hrát o titul. Mnoho hráčů, kteří zde v minulosti hráli a s nimiž jsem měl možnost mluvit, mi řeklo, že klub funguje velmi profesionálně. Za sebe mohu říci, že moje motivace je jasná. Věřím, že mé zkušenosti, basketbalové dovednosti a odhodlání pomohou našemu týmu k úspěšně sezoně. Moc se těším i na fanoušky. Slyšel jsem, že jejich základna je velice silná a svůj tým skvěle podporují. Přál bych si, aby mě přijali za svého, protože vždycky hraji v první řadě za logo klubu, které je na přední části dresu, a teprve potom za své jméno na zádech."