Niners Chemnitz vs. BK KVIS Pardubice 127:72 (34:14, 29:19, 33:23, 31:16)

Body Beksy: Svoboda 19, Čolak 10, Švrdlík 9, Potoček 7, Burda 7, Rikić 5, Pluhař 5, Pekárek 4, Štěrba 4, Lukeš 2.

Beksa musela proti německému soupeři nastoupit bez svých dvou klíčových hráčů. Reprezentant Tomáš Vyoral se aktuálně připravuje na blížící se evropský šampionát a Petr Šafarčík nemohl nastoupit kvůli zdravotním potížím.

Přední německý tým vstoupil do utkání ve velkém tempu a již úvodní čtvrtinu ovládl naprosto suverénně o dvacet bodů. Ani v následujících třech čtvrtinách se nám bohužel nedařilo více vzdorovat, v každém hracím období jsme inkasovali nejméně 29 bodů. 

"Byl to první zápas po dvou týdnech přípravy. Nečekali jsme žádné zázraky, ale samozřejmě jsme doufali, že to bude trošku lepší," uvedl pro klubový web pivot Kamil Švrdlík.

Do konce první půle narostla naše ztráta až na třicet bodů, a byť se nám zkraje druhého poločasu podařilo 10 bodů umazat, Chemnitz měl i nadále navrch, když těžil zejména z našich mnoha míčových ztrát (32!). 

"V naší hře se objevovaly i dobré věci, ale zároveň v ní bylo hodně chyb," uznal Kamil Švrdlík. 

"Bylo vidět, že soupeř je v pokročilejší fázi přípravy, měl za sebou i nějaké zápasy. Z tohoto pohledu to pro nás bylo těžší. Velkým limitem pro nás byly ztráty míče: domácí chodili buď sami na koš, nebo 2 na 1, což je samozřejmě špatně, nejen z pohledu skóre, ale i psychiky. Do začátku sezony nás čeká ještě hodně práce, ale věřím, že tím, jak v trénincích budeme víc a víc hrát i 5 na 5, se všechno bude jen zlepšovat," doplnil pro klubový web Kamil Švrdlík.