Jak dál v Kooperativa NBL?

Pardubice postoupily ze čtvrtého místa přímo do čtvrtfinále, kde se utkají se Slunetou Ústí nad Labem v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy. První dva se hrají 21. a 22. dubna na Dašické, třetí a čtvrtý 25. a 26. dubna na severu Čech a případné další duely by se hrály takto: 29. dubna v Pardubicích, 2. května v Ústí nad Labem a 4. května v Pardubicích.

Vítězství nad mistrem, vybojované čtvrté místo a s tím spojená výhoda domácího prostředí pro čtvrtfinále play off. Poměrně dobrý účet v závěru nadstavbové části.Svěřenci trenéra Repeši před naplněnou halou s trochou nadsázky vyklepli nymburského šampióna.

„Jak zápas začal, říkal jsem si, že nemůžeme prohrát. Kluci dostali od fanoušků obrovskou energii. Jsem velmi spokojen, že jsme skončili s 21 výhrami. Pro čtvrtfinále máme výhodu domácího prostředí a když bude plná hala, bude to jeden z klíčových faktorů pro postup dál,“ podotýká Dino Repeša.

Jeho svěřenci vedli v zápase od první minuty a dominovali po celou dobu, a to ve všech aspektech hry.

„Věděli jsme, o co hrajeme. Myslím si, že jsme k tomuto utkání přistoupili od první minuty zodpovědně. Nebylo to tolik o obraně, ale i takové zápasy někdy jsou. V útoku jsme si dobře půjčovali balón, dokázali jsme soupeře přestřílet a zaslouženě jsme vyhráli,“ doplňuje slova svého trenéra i Tomáš Vyoral.

Beksa vstoupí do série s Ústím nad Labem 21. dubna. Pardubičtí dlouháni navíc nezastírají velké ambice a touží po cenných kovech.

„Musíme se připravit a vyladit na vrchol sezony a pokud možno vybojovat medaili,“ dodává Vyoral. 

GLOSA FRANTIŠKA NERADA - Napravili děčínské trápení a play off začnou na Dašické

Basketbalisté mají za sebou nadstavbovou část Kooperativa NBL, která byla rozhodně napínavější než v předchozích sezonách. Teprve poslední 36. kolo rozhodlo o tom, kdo ve skupině A obsadí čtvrté až osmé místo. Největším překvapením byli hráči NH Ostrava, kteří se mezi ty, kteří se vyhnuli zrádnému předkolu play-off, dostali po deseti letech a zahrají si s Děčínem. Nedostalo se na vicemistra z Opavy a na Konvalinkův Kolín.

Pardubická Beksa měla účast v play-off jistou, ale neznala ze kterého místa půjde do vyřazovacích bojů. Znala, ale jako jediná, svého příštího soupeře Slunetu Ústí nad Labem. Severočeši v posledním kole měli pod Špilberkem snazšího soupeře než Beksa, která musela čelit obhájci titulu. Aby se vyhoupli na čtvrté místo museli čekat na porážku Beksy a věřit ve vítězství v Brně. Jak to dopadlo už víme a pardubický basketbalový fanoušek se může těšit na úvodní dva zápasy mače se Slunetou v hale na Dašické. Ve středečním utkání s Nymburkem svěřenci trenéra Repeši se semkli a téměř tisícovce diváků i těm, kteří sledovali televizní přenos ukázali, že dovedou hrát lépe než v předchozím kole v Děčíně. Bylo až obdivné, jaká proměna proběhla v herním projevu Beksy, která mistru ligy ukázala pravou tvář a naznačila, že play-off bude rozhodovat zejména kvalitní obrana. A tu má Beksa nejlepší v celé soutěži.

Proti Nymburku ale ukázala, že dovede hrát dobře i v útoku. Vypadá to, že Dickerson, který před pár dny doplnil kádr pardubického týmu, může být vítaným útočným žolíkem. Pro nymburské hráče byl naprosto nečitelným protivníkem a jistí si nebudou moci být ani ve Slunetě. Ve srovnání se sobotním duelem v Děčíně se ve středu opět střelecky prosazovali oba rozehrávači Vyoral s Nealem. Beksa má pro nadcházející play-off v rukávu ještě pivota Rikiče, který proti Nymburku chyběl kvůli zranění. Obrovskou práci za něj odvedl Švrdlík se kterým si soupeř často nevěděl rady. Mimo hru zatím zůstává Šafarčík, ale jeho zranění se dobře hojí a není vyloučeno, že se v play-off už objeví na hřišti. A tím by síla Beksy výrazně stoupla stejně jako naděje na nějakou medaili.