V první pětiminutovce jako by se Brno nemohlo zbavit pardubické černé můry. Samotný úvod zápasu ještě ustálo, ovšem pak se propadlo do šestibodové ztráty. Postupněji začalo smazávat a dvě minuty před koncem první části se vrátilo do plusu. Do druhého kvartálu vlétly dvě útočné mašiny. Za dvě a půl minuty se pohnulo skóre dohromady o jednadvacet bodů (z 30:26 na 42:35).

Zejména domácí byli při chuti a padesátka na jejich kontě vstřelených bodů se ocitla na spadnutí. Beksa ale soupeře přibrzdila v době, kdy se poprvé dostala do dvojciferné díry. Manko stáhla na čtyři body, nicméně o několik okamžiků se situace zopakovala. Závěr prvního poločasu vyšel lépe hostům, kteří si převedli ztrátu pěti bodů. Zajímavostí byl fakt, že se obě družstva dostala, podobně jako v NBA, přes padesát bodů.

Ve třetím dějství panovaly na kurtu Pardubice. Po jeho dvou minutách se po dlouhé době ujaly vedení. Do koše jim spadlo téměř vše, a tak není divu, že zaznamenaly čtyřiatřicet bodů. Zkraje čtvrté epochy odskočili hosté na desetibodový rozdíl a zbytek zápasu proměnili ve svou střeleckou exhibici. Nestačila jim ani stovka…

Skupina A1

Basket Brno – BK JIP Pardubice 96:117 (30:26, 56:51, 79:85).

Body: Blake 28, Georgiev a Půlpán po 13, Krakovič a Nečas po 10, Fraský 9, Jokl 4, Kozina a P. Křivánek po 3, Bálint 2, Husták 1 – Vyoral 23, Burnett 17, Dunans 16, Švrdlík 15, Potoček 13, Škranc, Merešš a M. Svoboda po 10, M. Svojanovský 3.

Rozhodčí: Blahout, Kec, Záruba. Fauly: 24:19. Pět chyb: Krakovič (B). Trestné hody: 20/13 – 26/21. Trojky: 11:14. Doskoky: 33:29. Bez diváků.