Pardubičtí basketbalisté nezvládli první větší konfrontaci. Ještě lépe řečeno, největší konfrontaci, která je v České republice pod bezednými koši možná. S českým hegemonem jménem Nymburk padli rozdílem několika tříd.

BK JIP Pardubice - ERA Basketball Nymburk 65:102 (13:28, 29:57, 46:77). Body: Vyoral 14, Walton 14, Pekárek 12, Švrdlík 9, Šafarčík 7, Tkadlec 4, Henry 2, Janů 2, Burda 1 - Hruban 20, Harding 18, Ross 16, Gak 14, Palyza 12, Rivers 11, Kovář 7, Benda 2, Rylich 2. Rozhodčí: Matějek, Vošahlík, Karafiát. Trojky: 7:14). Trestné hody: 24/16 - 12/10. Doskoky 32:48. Fauly: 18:23. Diváci: 964.

Domácí udrželi krok s vysokým favoritem jen v samotném úvodu. Už po necelých osmi minutách ztráceli osmnáct bodů. Kromě kvalit účastníka Ligy mistrů se mu dařilo ve všech činnostech. V jednu chvíli měl Nymburk až závratnou úspěšnost, která činila 80 procent. Naopak Beksa se nadřela na každý koš. O přestávce bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Druhý poločas už byl mnohem vyrovnanější, když skončil 36:45, ovšem žádná drama se nekonalo. Středočeši měli celé utkání pod kontrolou a na Ligu mistrů se připravili stovkou…

Dino Repeša (trenér BK JIP Pardubice): ”Pro Nymburk to dnes byl jednodušší zápas. Začali jsme špatně v obraně a dostali jsme hodně bodů v první čtvrtině a takhle se s Nymburkem nedá hrát. V druhém poločase už neměl Nymburk takový tlak na míč a nám se dařilo víc než v prvním poločase. Chyběli nám dva důležití hráči, Pepa Potoček a Michal Svoboda, a já jen doufám, že se vrátí co nejdřív.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK JIP Pardubice): ”Do zápasu jsme vstupovali tak, že jsme chtěli Nymburk minimálně potrápit, ne-li porazit. V prvním poločase jsme byli všude, ne o krok, ale o pět kroků pozdě. Nechali jsme Nymburk rozjet a když se chytnou všichni hráči, tak to už nezastavíte. Nastoupili na nás s obrovskou energií, rozstříleli se a když jsme v poločase prohrávali o 30, tak už bylo skoro hotovo a druhý poločas už se jenom tak dohrávalo.”

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): ”Chtěl bych říct, že pardubický tým velmi respektujeme, víme o jeho kvalitách a o tom, že letos ještě neprohrál, a proto jsme se také poctivě připravovali. Splnili jsme plán, který jsme měli, za což jsem moc rád. Klíčovým faktorem pro nás byla obrana, s tou jsem spokojen, útok nám pak šel mnohem snadněji. Určitě si cením i toho, že si mohli zahrát i naši mladí hráči."

Lukáš Palyza (křídlo ERA Basketball Nymburk): ”Řekl bych, že z naší strany bylo od první minuty vidět velké soustředění. Blíží se nám Liga mistrů a my chceme v české lize předvádět dominantní a výborné výkony. Dobrá obrana a velké soustředění rozhodlo celý zápas. Všichni jsme byli na jedné vlně, náskok jsme si vlastně vybudovali už v první čtvrtině a potom jsme ho už jen drželi a kontrolovali hru.”