Pardubice vyzvou Nymburk a v novém složení si troufají favorita minimálně pořádně potrápit. A kdo ví…

„Myslím si, že v posledním přípravném utkání, které jsme odehráli v Nymburku, jsme si dodali sebevědomí do začátku soutěže. Dokázali jsme si, že když se budeme držet pravidel, která máme, když budeme hrát zodpovědně a agresivně, tak jsme konkurenceschopní,“ uvedl asistent trenér Adam Konvalinka.

„Zároveň nám středeční zápas Alpe Adria Cupu s Welsem názorně ukázal, že když trošku pohneme kormidlem naší hry mimo nastavený směr, můžeme naopak s kýmkoliv prohrát, takže je jasné, že sobotní zápas bude hodně o nás, o naší hře, o našem nastavení,“ doplnil.

„Nymburk přijede kvalitně připravený a nepochybně odvede svůj standardní výkon, takže to, jestli mu dokážeme vzdorovat, bude čistě o nás. Vždy je to o agresivitě jak na balon, tak v osobních soubojích. Velice důležitý je doskok, aby se nám podařilo soupeře udržet, nebo ještě lépe přeskákat. A posledním důležitým faktorem budou ztráty míče. Musíme najít dobrý balanc mezi rychlou, ale ne zbrklou hrou,“ zdůrazňuje Adam Konvalinka.

„Z klíčových faktorů bych zmínil dodržování našeho herního plánu, udržení vysoké energie v obraně i v útoku a eliminaci ztrát, to je proti Nymburku nejdůležitější,“ hlásí pivot Kamil Švrdlík.

Střetnutí dvou dosud neporažených celků začíná v sobotu 2. října od 17:30 ve sportovní hale Dašická.

A ještě jedna zajímavost. Radek Nečas, nynější sportovní ředitel BK JIP, je absolutním rekordmanem Kooperativa NBL (nejen) v počtu odehraných zápasů. Svoji dlouhou a úspěchy lemovanou hráčskou kariéru se rozhodl uzavřít na jaře 2020, po sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru. „Určitě jsem chtěl končit před diváky, ale člověk míní, život mění," prohlásil tehdy Radek. Také uplynulý ročník se bohužel hrál bez fanoušků v hledištích sportovních hal, a tak klubem chystaná oficiální tečka za jednou úžasnou hráčskou kariérou se odehraje v úvodu letošní sezony 2021/2022, symbolicky v rámci utkání s Nymburkem, v jehož dresu bývalý český reprezentant slavil největší úspěchy.