O třicet dva. Celková efektivita 140. Doskoky 59:33. Radek Nečas jedenáct asistencí a jedenáct doskoků. David Škranc pět bloků. Opavští rozehrávači Jakub Šiřina čtyři body a Radim Klečka dva body. To je jen výtah čísel, které dokumentují drtivé vítězství Pardubic na druhým celkem tabulky. O pohodě Beksy svědčil i fakt, že kouč Scalabroni si nemusel brát ani jednou time out! 

Touha po odplatě. V obou zápasech základní části Kooperativa NBL tahali pardubičtí dlouháni za kratší konec. Respektive za výrazně kratší konec. První nadstavbový duel však přinesl úplně jiné rozložení sil na hřišti. Hlavně pod oběma koši. Ze všech hráčů Beksy energie jenom sršela. Celkem v utkání zaznamenala třicet asistencí, po kterých následoval koš. Oproti patnácti soka.

„Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Dělali jsme všechno, co jsme si řekli a vyplatilo se to. Hodně jsme se poučili z domácího zápasu s Opavou v základní části. Tehdy jsme soupeře nechávali útočně doskakovat, ale teď jsme měli doskok naprosto ve své moci. Celkově jsme odehráli velmi dobrý zápas, věřím, že pro fanoušky to bylo atraktivní utkání,“ konstatoval potěšeně pardubický trenér Kenneth Scalabroni.

V průběhu utkání odstoupil kvůli krvavému zranění. Že by šel do šatna a spěchal do nemocnice? To není jeho styl. nechal se zašít na střídačce a za pár minut znovu vyběhl na palubovku. A výsledkem bylo ceněné double double. Takhle přesně má vystupovat kapitán.

„Zápas hodnotím zcela pozitivně. Podařilo se nám ubránit Opavu na 65 bodech, což je, vynikající. Hlavním důvodem bylo, že jsme byli aktivní na útočném doskoku. Poučili jsme se z minulého zápasu, kdy nás Opava přeskákala na našem obranném doskoku a dneska jsme jim to vrátili. S tímto zaujetím a touhou po vítězství bychom měli hrát každý zápas! Doufám, že na šňůru tří vítězství navážeme i v semifinálové odvetě Alpe Adria Cupu a budeme takhle pokračovat dál,“ přeje si Pardubický kapitán Radek Nečas.

Pro přesnost: zápas s Hallmanem Vídeň je na programu v pondělí od 18 hodin ve sportovní hale Dašická.

BK JIP Pardubice – BK Opava 97:65 (25:18, 54:34, 77:55). Body: Švrdlík 24, Vyoral 17, Pavlovič 15, Slanina 13, Škranc 12, Potoček 10, Půlpán 4, Nečas 2 – Zbránek a Bujnoch po 14, Švandrlík 11, Slavík 9, Šiřina a Gniadek po 4, Dragoun 3, Klečka a Kvapil po 2. Rozhodčí: Kučírek, Kurz, Pokorný. Fauly: 18:17. Trestné hody: 15/13 – 16/13. Trojky: 8:8. Doskoky: 59:33. Diváci: 1012.