Byla to velice vyrovnaná partie, v jejímž průběhu nevedl ani jeden ze soupeřů dvouciferným rozdílem. Po třiceti minutách bylo skóre dokonce rovnocenné, ve čtvrtém hracím období se ovšem hosté dostali do pozice týmu, který musel pořád dotahovat manko. A to se jim nedařilo. Necelou minutu a půl před koncem házel novic v pardubických barvách Pavlovič dva trestné hody, proměnil jeden (81:80) a od té chvíle se, kupodivu, skóre nezměnilo. Netrefili se ani domácí, ani hosté, poslední pokus měl na své ruce Půlpán poté, co brněnský Geiger předtím nevyužil dvě šestky, ovšem ani pardubický střelec v těžké pozici neuspěl. Právě třicetibodový Geiger byl hrdinou zápasu, sedmkrát se prosadil z trojkové vzdálenosti, celkem Brňané trefili patnáct trojek a z této vzálenosti měli skvělou více než padesátiprocentní úspěšnost.

„Především v prvním poločase bylo tempo hry pomalé, potřebovali jsme rychlejší, abychom se dostali do hry. V celém utkání jsme nebránili tak, jak bychom potřebovali, také proto soupeř vstřelil hodně tříbodových košů. Věřili jsme, že utkání zlomíme, v klíčových chvílích nám to však pokaždé uniklo,“ smutnil kouč Levell Sanders.

„Pro Brno je to velké vítězství, myslím si ale, že zápas byl hlavně o nás, co se týče defenzivy. Nebránili jsme dobře, umožnili jsme domácím několik lehkých trojek, potom dávali i těžší střely. Musíme se vrátit k naší hře,“ uvedl Evan McGaughey, nejlepší pardubický střelec utkání.

1. KOLO:

egoe Basket Brno – BK JIP Pardubice 81:80 (14:14, 42:37, 65:65)

Body: Geiger 30, Jokl 12, Nehyba 11, Farský 9, Stegbauer 6, Keely 5, Roby 4, Kozina 2, R. Pumprla 2 – McGaughey 19, Pavlovič 14, Půlpán 11, Kohout 10, Nečas 9, Williams 9, Švrdlík 5, Potoček 3. Rozhodčí: Hošek, Kapaňa, Karafiát. Fauly: 20:22. Trestné hody: 22/18 – 20/12. Trojky: 15:8. Doskoky: 32:43. Diváci: 285.

Další výsledky skupiny A1:

Děčín – Ústí nad Labem 75:76, Olomoucko – Svitavy 106:81, Nymburk – Opava odloženo (28. února).