Thank you Ell… V pozici trenéra Beksy působil Levell Sanders tři a půl sezony. Nedlouho po svém nástupu dovedl Beksu ke kýženému triumfu v českém poháru. V Kooperativa NBL jím koučovaný tým získal bronzové medaile, když po čtvrtfinálovém postupu přes Opavu a semifinálovém nezdaru s Nymburkem přehrál v sérii o konečné třetí místo Prostějov.

O rok později vyřadil v ligovém čtvrtfinále Svitavy, aby po dalším semifinálovém neúspěchu, tentokrát s Děčínem, porazil v sérii o bronz Opavu. Stejný kov bral také v celkovém pořadí českého poháru

V sezoně 2017/2018 se Beksa umístila po dlouhodobé části NBL na druhé příčce. V dramatické čtvrtfinálové sérii vyřadila Ústí nad Labem, leč v semifinále znovu neuspěla. Tentokrát byla nad síly jeho týmu Opava. V sérii o třetí místo převezli pardubičtí dlouháni svitavské Tury a obhájili tím bronz. Navíc v českém poháru došlo ke zkompletování tříleté medailové sbírky po finálové prohře s Nymburkem.

Bývalý pardubický kouč Levell SandersZdroj: Deník/Luboš Jeníček

Jenže tady úspěchy končí. Uplynulá sezona skončila neslavně. Do play off Kooperativa NBL vstupoval JIP až z pátého místa a pakoval se z něj v nejkratší možné době. Po čtvrtfinálovém nezdaru s Olomouckem 0:4. Zůstal také před branami Final Four, což znamenalo nesplnění druhého hlavního cíle. Na evropské scéně tým neuspěl ani v jednom z osmi zápasů.

Spolu s americkým trenérem končí rovněž jeho český druh Tomáš Bartošek.

„S klubem jsme se vzájemně dohodli na ukončení spolupráce a já si velmi vážím toho, že se jednání odvíjela v konstruktivní a přátelské atmosféře. Nastalá situace mi dává šanci, abych se vrátil zpět do USA a šel za dalšími trenérskými příležitostmi. Klub má nyní dostatek času pro hledání nového trenéra. Česká republika vždycky bude jako můj domov. Vždyť jsem zde strávil většinu svého dospělého života: nejdříve jako hráč, poté jako trenér. Hodně jsem se tu naučil a vyzrál. Lidé v Pardubicích se ke mně a k mé rodině vždy chovali příjemně, přátelsky, za což bych rád všem poděkoval. Děkuji také Bekse za všechno, co udělala pro mě a pro moji kariéru. Vždycky si budu pamatovat, že právě tento klub byl tím, který mi umožnil odstartovat trenérskou kariéru. Pardubickému klubu i jeho fanouškům teď přeji co nejúspěšnější budoucnost. Budu vás i nadále sledovat a přát jen to nejlepší,“ vzkazuje emotivně na rozloučenou Levell Sanders.