Splacená důvěra. Návod, jak to vypadá v praxi, může poskytnout Michal Svoboda. Poprvé ve své kariéře ho trenéři zařadili do základní sestavy. ve svém kariérním deníčku bude mít zapsáno datum 26. ledna 2019, u soupeře pak Opava.

Šanci chytil za pačesy. Ještě nebyly odehrány ani tři minuty a už měl na kontě dvě proměněné trojky, jeden získaný míč a po něm snadný koš z rychlého protiútoku. S osmi body se podílel na vedení 11:0. Do osmé minuty přidal další dvě a Beksa se dostala na 23:5.

„Začali jsme výborně, čemuž hodně pomohl Michal Svoboda. Nejen svými čtyřmi trojkami, ale i obrovskou energií v obraně,“ cenil si kouč Levell Sanders benjamínka svého týmu. Slezany povzbudily dvě přesné trojky ze závěru čtvrtiny. Na začátku druhé části narušili pardubickou pohodu zónovou obranu a po šňůře 7:0 stáhli ztrátu na deset. přitáhli na 17:27. Na přelomu úvodních dvou čtvrtin se Beksa ne a ne trefit až se režisérské taktovky chopil Richie Williams. Ani tentokrát ale hosté slibný náskok neudrželi. Opava nejprve nastřílela jedenáct bodů v řadě, aby do konce poločasu natáhla úspěšnou střelbu na 18:4. Díky tomu se přitáhla na nejmenší možný rozdíl.

Hned na začátku druhého poločasu navíc vyrovnala. Pardubický prapor zvedl kapitán Radek Nečas vůbec první trojkou v sezoně. Navíc poslední tříminutovku třetí čtvrtiny hosté opanovali. Poté začal úřadovat Radovan Kouřil. V poslední čtvrtině držel svůj tým v kontaktu. Na méně čtyřbodový distanc, se ale Slezané nedostali.

„Stejně jako v minulých zápasech, kdy jsme také dobře začali, jsme začali dělat chyby a Opava se dostala zpátky do utkání. Pomohla si hlavně útočnými doskoky, kde její hráči odváděli dobrou práci. My jsme ale udrželi vedení po celou dobu a jsem moc rád, že jsme zvítězili, protože je to pro nás důležitá výhra,“ zdůraznil Levell Sanders.

BK Opava – BK JIP Pardubice 82:89 (13:27, 39:40 55:67).
Body: Kouřil 28, Klečka 19, Šiřina 11, Dragoun 9, Štěpánek 5, Kvapil 4, Švandrlík a Zbránek po 3 – Williams 29, Švrdlík 23, Svoboda 14, Nečas 10, Jackson 7, Půlpán 4, McGaughey 2. Rozhodčí: Baloun, Kučírek, Záruba. Fauly: 22:17. Trestné hody: 14/11 – 22/15. Trojky: 13:10. Doskoky: 37:45. Diváci: 580. Hráč zápasu: Radek Nečas (Pardubice).