Naposledy vedli v šesté minutě. Od té doby se propadávali do čím dát tím hlubší jámy. Už v prvním poločase ztráceli sedmnáct bodů. V utkání vyrobili obrovské množství ztrát a ještě ke všemu se střelecky trápili. Především z trojkové vzdálenosti. „Olomoucko hrálo výborně, koncentrovaně a chytře v obraně. Našich šestadvacet ztrát přeměnilo na svých čtyřiatřicet lehkých bodů. My jsme se celé utkání snažili najít svůj rytmus, ale vždycky, když jsme se nadechovali, oni udělali znovu něco pozitivního,“ povzdechl si pardubický trenér Ken Scalabroni.

BK JIP Pardubice – Olomoucko 63:83 (16:23, 33:46, 43:65). Body: Potoček 13, Škranc 10, Kohout 9, Slanina 7, Vyoral, Svoboda a Švrdlík po 6, Pavlovič a Půlpán po 3 – Palyza 19, Morgan 14, Josipovič 12, Kouřil 10, Douglas a Norwa po 8, Dedek 5, Sehnal 4, Goga 3. Rozhodčí: Vyklický, Kapaňa, Kubiš. Fauly: 17:19. Trojky: 6:9. Trestné hody: 15/11 – 15/12. Doskoky: 41:29. Diváci: 1132.