Beksa prohrála třikrát za sebou rozdílem dvou bodů a nechtěla to pochopitelně opakovat. No, upřímně řečeno, od začátku nic nenasvědčovalo tomu, že by to snad zopakovat měla, jenže radost z toho pardubičtí příznivci rozhodně mít nemohli.

Hosté totiž vstoupili do zápasu hodně špatně. Hůře to snad ani nešlo, vždyť ve 13. minutě nabrali dvacetibodové (!) manko. Že se jim nedařila střelba, to byla jedna věc, navíc v obraně pořádali den otevřených dveří a Brňané si připsali příliš mnoho jednoduchých košů. Navíc se k tomu přidala řada hloupých ztrát, Pardubičtí několikrát hodili míč soupeři do rukou.

Poslední kolo dlouhodobé části NBL je na pořadu netradičně v pondělí 4. dubna. Pardubice nastoupí k východočeskému derby v Hradci Králové (17:30).

Teprve s blížícím se koncem prvního poločasu začali přece jen získávat více na herní jistotě, utěsnili zející díry na obranné polovině a podařilo se jim ze svého manka podstatněji ukrojit. Z kritického stavu 44:20 se dokázali vyhrabat tak, že rozdíl ve skóre při odchodu do kabin byl z pohledu Beksy přijatelnější, než jak to ještě po nějakých patnácti minutách vypadalo.

A ejhle, pardubický nápor pokračoval i po pauze, Brno si tady vybralo období dlouhého střeleckého „sucha“ a hosté se přirazili na jediný bod! Kdo ví, možná tady stačilo zakončit úspěšně jeden nebo dva útoky a rozhozený protivník se dostal do ještě větších trablů. Beksa ale nedokázala jít ve skóre přes svého soupeře, ten se zase nadechl, trefil se z dálky a po třiceti minutách se tím dostal do devítibodového vedení.

V poslední čtvrtce „visela“ Beksa za Brnem jako na gumě, tu o pět, tu o deset bodů. Klíčová nakonec byla větší jistota domácích střelců na perimetru. Důležité trojky Bálinta, Krakoviče a Maddena uklidnily svěřence Lubomíra Růžičky, zatímco ekipa Dina Repeši ve zlomových momentech, kdy ještě žila naděje udržet se v zápase, nenašla nikoho, kdo by se byl schopen z dálky trefit. Brno si koncovku pohlídalo, hosté mohli jen litovat svého tristního nástupu do utkání.

Basket Brno – BK Pardubice 84:73 (27:14, 48:38, 63:54). Body: Krakovič 18, Bálint 12, Nečas 12, Madden 11, Mišula 11, Djuričič 8, Marko 6, Puršl 4, Körner 2 – Švrdlík 14, Vyoral 14, Šafarčík 13, Vrankovič 10, Pekárek 9, Walton 6, Svojanovský 3, Henry 2, Šundel 2. Rozhodčí: Vyklický, Blahout, Jedlička. Fauly: 18:21. Pět chyb: Švrdlík (Pardubice). Trestné hody: 20/14 – 15/12. Trojky: 12:7. Doskoky: 41:46. Diváci: 252.