Kooperativa NBL – 13. kolo:

Basket Brno (5 výher/5 proher) - BK KVIS Pardubice (5výher /7 proher).

Sobota 19:00, STAREZ Arena Vodova.

Když se to sype, tak se to sype. Nový kormidelník by možná raději brázdil vody svého Jadranu, než se plavit v rozbouřených vodách pardubického klubu. Teď se vydává se svou proděravělou lodí, na které chybí několik admirálů, pod Špilberk. Jak je známo Brno leží pod pevností a tu strážila děla. Po prohře 73:91 v prvním vzájemném střetnutí sezony jsou jejich hlavně napěchované koulemi.

Brno píše opačný scénář. Po strašidelném startu se rozjelo. Z posledních pěti zápasů si čtyřikrát vysloužilo výhru. A mimochodem zdolalo doma Děčín 101:79. Ten Děčín, se kterým naposledy Pardubice dostaly, také doma, nařezáno (64:99).

„Na začátku sezony jsme Brno přesvědčivě porazili, ale momentálně už je to úplně jiný tým, s několika novými hráči i s lepšícím se herním projevem. Není pochyb o tom, že pro nás půjde o další velmi těžké utkání. To umocňuje fakt, že kvůli zraněním se stále potýkáme s užší rotací,“ podotýká Vanja Miljković.

Chorvatský kouč musí na palubovce oželet účasti stožáru jménem Joel Brunk, agresívního Petra Šafarčíka a šikuly Matěje Burdy. Nahradit hned tři kamínky mozaiky není v basketbale úplně jednoduché. Kolektiv se musí ještě více semknout a za zraněné spoluhráče více bojovat.

„Z našeho pohledu bude klíčové, abychom na hřišti ukázali správný charakter, nezměrnou vůli hrát a vyhrát. Hned od první sekundy zápasu. V současné době procházíme herně i výsledkově horším obdobím. Nicméně právě v této složitější době je naprosto zásadní ukázat vůli, odhodlání, týmovost, zkrátka dokázat se o potřebnou výhru poprat,” burcuje Mijković.

„Brno má ve svém středu spoustu mladých hráčů, od nichž se očekává, že skáčou po každém balonu, rvou se o každý doskok, což my potřebujeme dělat taky. Klíčovými hráči jsou rozehrávači Půlpán s Šiškou, které se musíme snažit co nejlépe eliminovat. Víme, že půjde o hodně těžký a nepříjemný zápas, v němž budeme chtít ukázat to, na čem jsme v týdnu pracovali na trénincích. V první řadě musíme hrát týmově, držet pospolu jak v útoku, tak i v obraně. Také je potřeba hlavně na obranné polovině hřiště dobře komunikovat. Co se týče atmosféry, cítím z našeho týmu cítím velké odhodlání. Máme za sebou nějaké porážky, ale každý z nás chce vyhrávat. Můžu jednoznačně říci, že jsme nastaveni tak, že chceme vyhrát. Za každou cenu,” doplňuje svého kouče křídelník Josef Potoček.