Kooperativa NBL - 11. kolo skupiny A1:

BK KVIS Pardubice (5. místo, 18 výher/13 proher) - BC Geosan Kolín (7. místo, 12 výher/19 proher).

Dnes 17:30, Sportovní hala Dašická.

Vzájemná bilance: 86:61 (doma), 82:73 a 89:63 (venku).

Zatímco pardubičtí obři ve skupině A1 v devíti zápasech hned sedmkrát zvedali vítězně ruce nad hlavu, tak jejich soupeř z Kolína ve stejném množství uspěl pouze jednou. Papírový vítěz je tedy daný. Nicméně i v basketbale je míč kulatý a může se stát, že na rozjetý tým přijde slabší chvilka.

Dlouhá vítězná série pardubických dlouhánů je o to zarážející, že se v každém zápase potýkají s marodkou klíčových hráčů. Trenér Vanja Miljković, který dostal dlouho dopředu důvěru pro celou sezonu, si zadělává na několikaletý kontrakt. Tedy pokud nebude chtít vedení změnit strategii a po letech zahraničních koučů, dát českému hráčskému jádru českého trenéra.

“Po dvou venkovních zápasech nás čeká domácí utkání, na které se už moc těšíme. Vítězství nad Kolínem by pro nás bylo velice cenné. Posílilo by naši pozici v tabulce, navíc by nás udrželo ve vítězném rytmu, což je před play off hodně důležité. Chceme navázat na předcházející úspěšné zápasy a potvrdit vítězství, kterých jsme dosáhli proti nesmírně kvalitním soupeřům jak venku, tak i doma,“ přeje si Miljković.

V obou venkovních výhrách měli hosté o něco ulehčenou situaci, protože Geosan byl notně oslaben. I když v prvním střetu v nadstavbové části s v tomto ohledu neměly oba celky co vyčítat.

„Je potřeba říci, že byť Kolín se v tabulce určitě nenachází na takových pozicích, na jakých by chtěl být, pořád je to velmi dobrý tým. Vrací se jim nějací zranění hráči, včetně klíčového rozehrávače Adama Číže. Myslím tedy, že nás čeká úplně jiný soupeř, než v předcházejícím vzájemném utkání, takže do zápasu půjdeme s respektem. Zároveň víme, že není čeho se bát, protože momentálně předvádíme opravdu kvalitní, týmové výkony, a pokud se budeme podobnou hrou prezentovat i tentokrát, můžeme přidat další výhru,” přemítá chorvatský trenér.

Petr Šafarčík, pardubické křídlo: “Hrajeme teď s obrovským sebevědomím, jsme semknutí tak, jak jsme ještě nebyli. Teď to hlavně chceme potvrdit ve středu proti Kolínu, protože by byla velká škoda, kdyby se nám to nepodařilo. Všichni apelujeme na to, abychom nelítali v oblacích a abychom to doma, před našimi fanoušky, potvrdili. Budeme chtít pokračovat v týmové hře jak na obranné, tak na útočné polovině hřiště. Jasně se ukazuje, že když hrajeme spolu, v obraně si navzájem pomáháme, přenáší se to i do útoku. Také si musíme pohlídat obranný doskok a snažit se o nějaké jednodušší koše z rychlých protiútoků. I když nám postupný útok pět na pět jde a padá nám to z dálky, nemůžeme se spoléhat jen na to, musíme k tomu přidat i jiné možnosti. A i když hrajeme v užší rotaci, věřím, že doma budeme mít i díky našim fanouškům víc energie a budeme hrát rychleji dopředu. V předcházejících zápasech byl trochu náš záměr hrát pomaleji, nebo spíš chytřeji a rychle běhat dopředu jen v momentech, kdy to fakt šlo. Jinak jsme chtěli rozložit síly, ale na domácí palubovce budeme chtít hrát v rychlejším tempu.”