Kooperativa NBL - 3. kolo skupiny A1:

BK KVIS Pardubice (7. místo, 12 výher/12 proher) - BK Opava (17 výher/6 proher)

Středa 17:30, sportovní hala Dašická.

Vzájemné zápasy: 91:103 (doma), 74:69 (venku).

Obranná bitva či střelecké dostihy. Oboje totiž bylo k vidění v dosavadních soubojích letošní sezony. Soudě podle proděravěných soupisek se dá sázet na první variantu. Ta Pardubicím přinesla úspěch, který jim zajistil lepší skupinu nadstavby před třemi týdny na severu Moravy.

“Opava momentálně sice není v nejlepší náladě, protože stejně jako nám jí chybí několik důležitých hráčů a stejně jako my naposledy těsně prohrála, což ji určitě hodně mrzelo. Tím pádem ale určitě přijede do Pardubic hodně motivovaná, takže očekávám nesmírně náročný zápas. Je potřeba říci, že Opava je stále jedním z nejlepších týmů v lize a ve svém středu má spoustu velice kvalitních hráčů. Z našeho pohledu bude klíčové, abychom se koncentrovali sami na sebe, abychom hráli maximálně soustředěně celých čtyřicet minut a byli to my, kdo bude určovat rytmus hry,” podotýká pardubický kouč Vanja Miljković.

Adam Lukeš - hráč BK KVIS Pardubice:
“V posledním utkání jsme nastříleli jen 64 bodů, což není úplně moc - ještě k tomu doma. Samozřejmě je to problém útoku, ale útok staví na obraně, takže podle mě musíme ještě lépe bránit a komunikovat. Věřím, že když znovu zlepšíme obranu, tak se ruku v ruce s tím zlepší i náš útok. Opavu bych charakterizoval jako střelecky založený tým. Každý z opavských hráčů umí dobře vystřelit za třibody. Zároveň mají sílu pod košem. Jejich pivoti mají dobré parametry, takže se jedná o tým, který dokáže zaútočit ze všech pozic. Touto svojí komplexností, kdy jsou nebezpeční jak zpoza tříbodového oblouku, tak z blízkosti koše, jsou pro každého soupeře velice nepříjemní. My ale máme výhodu domácího prostředí a toho je potřeba využít! Doufám, že předvedeme dostatečně kvalitní výkon a znovu už doma neprohrajeme. Věříme, že hala Dašická se znovu zaplní našimi fanoušky a ti budou opět naším šestým hráčem.”