21. kolo základní části Kooperativa NBL:

BK Opava (1. místo, 16 výher/4 prohry) - BK KVIS Pardubice (8. místo, 9 výher/11 proher).

Dnes 17:00, Víceúčelová hala Opava.

Vzájemný zápas: 103:91 (venku).

Pardubičtí basketbalisté drží osmou pozici, která jako poslední možná zajišťuje účast do horní nadstavbové skupiny. Na devátý Písek mají náskok jedné výhry. Ani jejich největší konkurent o lepší společnost nemá o víkendu snadného protivníka. Písek se představí v Ústí nad Labem. Ovšem až v neděli.

“Určitě nemusím nijak zvlášť zdůrazňovat, jak důležité utkání to pro nás je. Samozřejmě jsme velice rádi, že díky několika výhrám jsme se před závěrem základní části dokázali dostat do pozice, kdy máme situaci ohledně účasti v nadstavbové skupině A1 ve svých rukou a nechceme o ni přijít. Víme, že nás v této fázi sezony čekají ještě dva náročné zápasy a my v nich musíme předvést nejlepší možné výkony. Pokud se nám podaří uspět v Opavě, byl by to velký krok k našemu cíli, a právě k tomu teď směřuje naše veškeré úsilí,“ připomíná pardubický trenér Vanja Miljković.

Jedna věc chtít a druhá svoji touhu realizovat. K tomu bude zapotřebí daleko lepšího výkonu než proti výrazně oslabené Slavii minulou sobotu.

„Rozhodně vnímáme, jak kvalitní soupeř nás čeká, vždyť jde o úřadující mistry, kteří hrají Basketball Champions League a momentálně jsou i lídry tabulky Kooperativa NBL. Z naší strany bude potřeba maximální koncentrace a nasazení hned od úvodní minuty, potřebujeme bojovat o každý míč. Jestliže ukážeme na hřišti bojovnost, týmovost, soustředěnost, může to být velmi zajímavé utkání,” podotýká chorvatský kouč v pardubických službách.

Tomáše Vyoral - pardubický rozehrávač: “Myslím, že je na nás v současné době vidět, že si víc věříme. Hrajeme s větším sebevědomím, což by se mělo projevit i ve zbývajících dvou zápasech základní části. Co se týče našeho sobotního soupeře, i když momentálně nehraje Jakub Šiřina, charakteristika opavského týmu se vůbec nemění. Hrají furt to samé. Všichni jsou schopni vystřelit za tři body, což je nebezpečné. Hrají rychle do protiútoku, opírají se i o podkošové hráče Šimona Puršla a Adama Pecháčka, takže nás určitě čeká těžký zápas. Za klíčové faktory bych označil nedělat zbytečné míčové ztráty, eliminovat útočný doskok Opavy a také bych zmínil naši přechodovou fázi z útoku do obrany.