KNBL – 6. čtvrtfinále: 
Sluneta Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice 
Úterý 18:00, Sportcentrum Sluneta. 
Stav série: 2:3.
Jednotlivé zápas: 77:87 a 96:83 (venku), 93:85 a 73:77 (doma), 71:98 (venku). 
Další vzájemné zápasy: 71:81 a 85:98 (doma), 79:77 a 74:90 (venku).

Beksa se po týdnu vrací do míst, kde v prvním případě ztratila výrazný náskok, aby ve druhém naopak úspěšně dohnala manko. Také proto, že přestala jančit a takticky zpomalovala hru, což ale Pandám vůbec nevonělo. Jestliže v zápase číslo 2 inkasovala téměř sto bodů, tak ve třetím nedovolila soupeři ani pětasedmdesát.

A přesně na tuto strategii navázala v utkání, kdy se série lámala. Respektive v jeho druhém poločase, když dovolila Slunetě pouze šestadvacet bodů. Výhrou 98:71. A to už vedla propastným rozdílem šestatřiceti bodů.

„Ve druhém poločase předcházejícího zápasu jsme výrazně zlepšili obranu a díky tomu jsme získali třetí bod v sérii. Byla na takové úrovni, jako v průběhu dlouhodobé části sezony. Pokud na to navážeme i nyní v Ústí nad Labem, věřím, že dosáhneme na úspěšný výsledek,“ přemítá pardubický asistent Vanja Miljković.

Těšit ho může ještě jedna věc. Podstatná věc. Jeho svěřenci ušetřili mraky sil. Čtvrtý kvartál pátého měření sil ve čtvrtfinále totiž pojali jako pobyt v odpočinkové zóně. Také proč ne. I podobné tahy patří do rejstříku stratégů na lavičkách. Koneckonců ani Ústí se v závěrečném dějství nějak nepřetrhlo…

„Z našeho pohledu je dobré, že jsme v pátém utkání série mohli rozložit síly mezi více hráčů. Nikdo nemusel hrát nějaké větší minuty, takže fyzicky bychom na tom měli být dobře. Právě to, jakou energii vložíme do šestého zápasu, bude jedním z klíčových faktorů. Tím dalším bude naše hra na obranné polovině hřiště,“ poukazuje prodloužená ruka hlavního kouče Dina Repeši.

Pardubičtí basketbalisté (v bílém) zdolali Ústí nad Labem a ve čtvrtfinále vedou 3:2 na zápasy.
Krátký proces aneb Pardubičtí obři nadělali z ústeckého soupeře trpaslíky

Postup na domácí palubovce. Radost společně s téměř třinácti sty diváky. Lepší kombinaci si nelze přát. Proč si to ale nenechat až na semifinále?

„Samozřejmě bychom velice rádi ukončili sérii už v šestém utkání. Zároveň jsme si velmi dobře vědomi toho, že musíme předvést náš nejlepší basketbal,” tuší chorvatský trenér Miljković.

Při pohledu do statistik letošních vzájemných zápasů jsou Pardubice jednou a půl nohou mezi nejlepšími čtyřmi celky Kooperativa NBL.

Mateo Čolak, křídelník BK KVIS Pardubice: "Třetí výhru v sérii jsme si zasloužili, protože od první minuty pátého zápasu jsme hráli výborně. Postupně jsme si vybudovali výrazný náskok, podíl na tom měla především naše zlepšená obrana. Takhle chceme hrát i dál, potřebujeme navázat na náš výkon na obou polovinách hřiště i v šestém utkání. Důležité bude, abychom si dali pozor na útočné doskoky soupeře. Vzhledem k tomu, že Ústí je střelecky velmi zdatným týmem, nemůžeme si dovolit dávat mu druhé či třetí šance ke skórování a nechat domácí, aby se rozstříleli. V sérii vedeme 3:2 a máme tím mírnou výhodu, ale pořád musíme zůstat maximálně koncentrovaní. Očekáváme bojovné utkání, které vyhraje ten, kdo bude chtít víc.”