Kooperativa NBL – 3. a 4. čtvrtfinále:

BK KVIS Pardubice - Sluneta Ústí nad Labem

Sobota a neděle 17:30, sportovní hala Dašická.

Průběžný stav série: 0:2. (64:84 a 68:78). Vzájemné zápasy v sezoně: 81:97 a 92:74 (doma), 101:100 p.p. a 83:99 (venku).

Sedm a dost. Pardubičtí dlouháni překonali v Ústí nad Labem svůj nelichotivý rekord v této sezoně. Po pěti prohrách na konci nadstavbové části si připsali ve čtvrtfinále další dvě. Ano, play off je úplně jiná soutěž, ve které se začíná od nuly, přesto na vlně proher se nechce vézt nikdo.

„Náš cíl je naprosto jasný. Stav série je bohužel 0:2, my ale chceme oba domácí zápasy zvládnout co nejlépe. Myslím si, že můžeme být spokojeni s naším výkonem po většinu druhého utkání. V něm jsme se prezentovali mnohem lépe než v úvodním duelu série. Od toho se budeme chtít odrazit. Klíčové faktory zůstávají z mého pohledu stále stejné: stále je to především o důsledné eliminaci individuálních kvalit ústeckých rozehrávačů a zastavení rychlé přechodové fáze Slunety z obrany do útoku,“ vypichuje pardubický trenér Vanja Miljković.

Odhodláni k maximu

Vrásky na čele mu přidělávají zranění. V prvním utkání pod hradem Střekov nedohrál Petr Šafarčík a ve druhém odkulhal s pomocí bodyguardů Kameron Chatman. Americký legionář nenastoupí určitě. Přiřadil se tak k Michalu Svojanovskému, který nezasáhl do hry už na venkovní misi.

„Co nás samozřejmě velmi trápí, je neuspokojivý zdravotní stav. Nicméně tak to je a musíme ho brát jako realitu. Ať už nastoupíme v jakékoliv sestavě, jsme každopádně odhodláni udělat naprosté maximum, abychom domácí víkendová utkání před našimi výbornými fanoušky zvládli. A vrátili sérii zpět do Ústí za vyrovnaného stavu,” odvážně velí Miljković.

Sluneta Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice, KNBL 2023/2024, čtvrtfinále, 2. zápas
Analýza: Beksa ví, co dělat. Navázat na obranu, probrat střelce a neztrácet míče

Stejně jako v základní i nadstavbové části se otevírá šance pro hráče, kteří před letošní sezonou, kdy se Pardubice rozrostly o enklávu zahraničních hráčů, nepočítali, že na ligových palubovkách stráví tolik minut. Jedním z nich je Adam Lukeš. Navíc "náhradníci" už jednou v sezoně na domácím kurtu favorita zaskočili.

„Tak, jak jsme zlepšili náš výkon mezi prvním a druhým zápasem, tak ho ve třetím utkání musíme ještě posunout nahoru. Myslím si, že hlavní bude naše agresivita a chtíč v obraně. Především co se týče zastavení ústeckých guardů, kteří jsou hodně ofenzívně ladění. Agresivita, tvrdost, obrana, to jsou hlavní faktory, na kterých budeme chtít stavět i v útoku. My jsme v letošní sezoně měli vždycky takové vlny. Buď proher, nebo výher. Teď je před námi nový den, nový zápas a ten se absolutně neváže na to, že ztrácíme dva zápasy. Nás teď zajímá jenom nejbližší to sobotní utkání. Jsme natěšení a maximálně nahecovaní. Pevně věřím, že s podporou našich fanoušků to doma zvládneme vítězně,” přeje si.