Kooperativa NBL - dohrávka 7. kola nadstavbové části ve skupině A1:

BK KVIS Pardubice (5. místo, 18 výher/14 proher) - ERA Basketball Nymburk (1. místo, 23 výher/6 proher).

Neděle 17:30, sportovní hala Dašická.

Vzájemné zápasy: 82:97 (doma), 70:104 venku.

Pardubicím vůbec nenahrává do karet fakt, že stále nemůže do hry zasáhnout jejich lídr Tomáš Vyoral, který má zkušenosti s působením v nymburském dresu. Ty ale má i Petr Šafarčík, tak to zase bude celé na něm…

„Náš největší problém je momentálně v tom, že nemáme dostatek hráčů. Vždycky se někdo vrátí, ale jiný hráč se zraní a vypadne, nebo ti, kteří se vracejí po delší době, se teprve dostávají do optimální herní formy. Takže se trochu točíme v kruhu. Oproti středečnímu utkání s Kolínem potřebujeme hrát s mnohem větší energií, s větší agresivitou, musíme na hřišti ukázat víc emocí. To nám scházelo, ale pokud se v tom zlepšíme, věřím, že můžeme Nymburk porazit,” burcuje trenér Vanja Miljković.

Jako nováček si v roli trenéra vede více než solidně. Po hluchém období, totiž v týmu nastolil vítěznou morálku. I když, někdy se to pověstné ucho utrhne. A jak už to na světě chodí, v ten nejméně očekávaný okamžik. Na druhou stranu, co je ve sportu nejméně očekávaný okamžik…

“Prohra s Kolínem nás pochopitelně velice mrzela, ale od 30. prosince jsme vyhráli dvanáct ze čtrnácti zápasů, což je výborné. I mnohem lepším a zkušenějším týmům, než jakým jsme my, se stává, že přijde fatální prohra. Nymburk je určitě nejlepším týmem ligy. Svoji kvalitu prokazoval i v zápasech FIBA Europe Cupu. Do utkání půjdeme s respektem, na druhou stranu nepochybuji o tom, že hráči budou mít velkou touhu a motivaci uspět. Už jen proto, že právě Nymburk je jediným týmem, který jsme v letošní sezoně zatím neporazili,“ zdůrazňuje Miljković.

Adam Lukeš, rozehrávač BK KVIS Pardubice: “Ne že bychom měli středeční utkání s Kolínem úplně hodit za hlavu, spíš se z něj potřebujeme poučit, protože nám bohužel vůbec nevyšlo. Hráli jsme bez energie, bez emocí, bylo to takové nemastné-neslané. V předcházejících zápasech, které se nám naopak vydařily, jsme hráli mnohem týmověji a k tomu se proti Nymburku budeme chtít vrátit. Samozřejmě si plně uvědomujeme kvality nymburského týmu, ale věřím, že když to dodržíme, může to být velice zajímavé utkání. Důležitá bude naše bojovnost, agresivita, samozřejmě i obrana. Od Kolína jsme inkasovali 85 bodů, což rozhodně není číslo, s jakým chceme hrát. V několika předchozích zápasech jsme dokázali, že umíme soupeře stlačit na mnohem nižší počet bodů a k tomu se musíme vrátit! Myslím si, že když začneme od co nejlepší obrany a budeme v ní dostatečně agresivní, tak se to pak pozitivně odrazí i na naší hře v útoku.”