12. kolo nadstavbové části Kooperativa NBL, skupina A1:

Sluneta Ústí nad Labem (2. místo, 22 výher/11 proher) - BK KVIS Pardubice (5. místo, 18 výher/15 proher).

Dnes 18:00, Sportcentrum Sluneta.

Vzájemné zápasy: 100:101 p. p. (doma), 97:81 a 74:92 (venku).

Pardubičtí obři se po sérii šesti výher, ocitají na druhé straně. Před Nymburkem podlehli rovněž doma Kolínu a třetí korálek už by se jim na šňůře proher určitě protivil.

“V posledním vzájemném utkání se Slunetou jsme uhráli výborný výsledek, ale řekl bych, že by bylo hodně nerealistické si myslet, že si pojedeme do Ústí pro stejný. Očekávám, že domácí budou mít velkou motivaci, aby nám tuto prohru oplatili. Ústečtí mají výborný tým s pěti skvělými Američany. Spoléhají se především na ně, na jejich individuální kvality, takže klíčem k našemu úspěchu bude obrana. Zkrátka co možná nejlepší eliminace individuálních kvalit těchto hráčů,“ míní pardubický kouč Vanja Miljković.

Chorvatskému trenéru i celému týmu spadl kámen ze srdce. Také v letošní sezoně si Pardubice zahrají čtvrtfinále.

„Náš hlavní cíl, kterým bylo hrát play off bez nutnosti absolvovat předkolo, jsme už splnili. Samozřejmě chceme být úspěšní a udělat maximum pro výhru. Nicméně momentálně je pro nás prioritou, abychom předváděli takovou hru, jakou se chceme prezentovat v blížící se rozhodující fázi sezony.”

David Pekárek, křídlo BK KVIS Pardubice: „Předchozí dvě prohry musíme hodit za hlavu. Teď je potřeba, abychom se vrátili k dobré obraně, která nás zdobila v předcházejících úspěšných zápasech. Co se týče Ústí, zdá se, že ke konci nadstavby chytilo dobrou formu. Útok má založený na pěti cizincích a Láďovi Peckovi, takže o práci na obranné polovině hřiště určitě budeme mít postaráno. Hodně to bude o obraně jeden na jedna, v těchto situacích se nesmíme nechat lehce porážet. Také bude potřeba, abychom si dokázali pomoct jak ze slabé strany, tak při kombinacích pick-and-roll. Musíme být naprosto precizní v našich rotacích. Věřím, že proti Ústí zase dokážeme zahrát dobrý zápas, tak, jako jsme to opakovaně dokázali v nedávné minulosti.”