Očekával se tedy vyrovnaný souboj. Domácí Beksa po reprezentační přestávce dva zápasy prohrála (oba venku) a třetí zaváhání za sebou nechtěla dopustit, což se jí nakonec podařilo.

V první půli byla k vidění vyrovnaná hra a přetahovaná ve skóre. Po změně stran se domácí dostali do vedení, které už pak nepustili. Po závěrečném klaksonu se tak mohli radovat z cenné výhry a posunu na šesté místo.

Nejvyšší soutěž pokračuje v sobotu 17. kolem. Pardubičtí basketbalisté přivítají od 17.30 hodin Olomoucko. Druhý východočeský zástupce Hradec Králové se představí rovněž doma, od 18 hodin hostí Děčín.

Dino Repeša, trenér Pardubic: Chtěl bych pogratulovat mým hráčům, ale zvlášť bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří přišli. Byli pro nás velmi důležití, byli naším šestým hráčem. Na konci jsme v nich měli naši výhodu, atmosféra v hale byla skvělá! Na začátku jsme byli trošku nervózní, což je asi normální po dvou porážkách. Tak 25 minut jsme hráli dobrou obranu, i když nějaké chyby jsme udělali, například Mareš nemůže střílet volné trojky, na Petráše, který je dominantním pivotem, musíme hrát pod košem fyzičtěji. Nakonec ale musíme být spokojeni. Doufám, že budeme stejně pokračovat i v dalším důležitém zápase, který nás v sobotu čeká proti Olomoucku.

Tomáš Vyoral, rozehrávač Pardubic: My jsme určitě rádi, že jsme vyhráli, protože Kolín byl v tabulce před námi a každá výhra s takovým soupeřem se nám hodí. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, nicméně hráli jsme na domácí palubovce a pokud chceme v play off pomýšlet minimálně na semifinále, musíme takové týmy doma porážet. Myslím si, že ačkoliv jsme dostali 86 bodů, bránili jsme docela dobře, v útoku jsme trefili otevřené a pak i nějaké těžké střely. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě.

Miroslav Sodoma, trenér Kolína: Nejprve gratuluji Pardubicím k výhře. Myslím si, že zápas byl zajímavý, vyrovnaný, ale my jsme prakticky celou dobu něco dotahovali. O něco jsme se stále snažili, ale nikdy jsme se nedokázali dostat dopředu. Všechny statistiky jsou stejné nebo vyrovnané, až na jedinou, a to jsou trojky: domácí jich dali o osm více, a ještě k tomu s úspěšností 47 procent, což u nich nebývá zvykem. To je to, co udělalo rozhodující rozdíl.

Jiří Jelínek, pivot Kolína: Myslím si, že divácky to bylo atraktivní utkání. Byl to tvrdý zápas, bohužel plný spousty chyb a laciných košů na obou stranách. Ke konci už to bylo dáme nebo nedáme, bohužel pro nás se rozstřílel David Pekárek, který dal čtyři trojky a to nás stálo vítězství.

BK JIP Pardubice – BC Geosan Kolín 90:86 (16:17, 43:39, 65:59). Body: Vyoral 21, Walton 17, Pekárek 13, Šafarčík 10, Burda 8, Henry 8, Potoček 7, Švrdlík 6 – Jelínek 22, Petráš 16, Číž 14, Mareš 14, Novotný 7, Lošonský 6, Křivánek 5, DuBose 2. Rozhodčí: Vošahlík, Záruba, Linhart. Trojky: 17:9. Trestné hody: 12/7 – 20/15. Doskoky: 40:32. Fauly: 22:14. Pět chyb: 40. Petráš (Kolín). Diváci: 421.