Jako první skórovali hosté, ovšem pak se téměř na sedm minut odmlčeli a domácí jim po desetibodové šňůře pláchli. Vedení natáhli ve druhé čtvrtině na čtrnáct, ovšem na konci první půle hosté stáhli manko na polovinu. Poslední slovo však měla Půlpánova trojka z půlky hřiště s klaksonem.

Po pauze pokračovala oboustranná střelecká mizérie. Ve třetím kvartálu byl sterilnější favorit, a tak Brno vycítilo šanci. Ve čtvrté části se ale vše vrátilo do vyjetých kolejí a Beksa si „vystřílela“ výhru.

BK JIP Pardubice – egoé Basket Brno 73:58 (17:6, 36:26, 48:44). Body:Pavlovič 23, Švrdlík 19, Kohout 9, Půlpán 8, Svoboda 5, Mc Gaughey 4, Potoček 3, Singletary 2 – Farský 13, Geiger 12, Nechyba 9, Stegbauer 7, Roby a Jokl po 6, Vašát 4, Kereselidze 1. Rozhodčí: Hošek, Kučírek, Jedlička. Fauly: 22:22. Trestné hody: 18/15 – 20/16. Trojky: 4:6. Doskoky: 47:35. Diváci: 817.

Ohlasy po utkání

Levell Sanders (trenér domácích): "Byl to zvláštní zápas. Řekl bych, že jsme nechytili správný rytmus, nepodařilo se nám hrát v našem tempu. Co se týče obrany, můžeme být spokojeni s nasazením, s agresivitou, ale ta by neměla by být jen na obranné polovině hřiště, ale i na té útočné, což nám dnes chybělo. Měli jsme hodně příležitostí skórovat, ale neproměňovali jsme dobré pozice, myslím, že pak už jsme o tom i začali až moc přemýšlet a nehráli jsme tak jednoduše, jak jsme mohli. V každém případě jsme rádi za výhru, protože si vážíme každého vítězství, které získáme."

Michal Svoboda (hráč domácích): "Myslím si, že do dnešního zápasu jsme vstoupili dobře, odehráli jsme dobrou první čtvrtinu, ale pak jsme trošku polevili v agresivitě a soupeř se začal přitahovat. Naštěstí jsme si to pohlídali a závěr jsme zvládli. Celkově rozhodl vstup do zápasu, naše agresivita na obranné polovině a také na útočném doskoku."

Martin Vaněk (trenér hostů): "Nestačí, když hrajeme skvěle jenom dvě čtvrtky, protože Pardubice jsou strašně silný tým. Musíme takhle hrát celý zápas. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme byli lepší než domácí, bohužel 14 ztrát ve druhém poločase bylo strašně moc na to, abychom tady mohli vyhrát. Nejvíc mě mrzí, že to nebyly ztráty z toho, že by Pardubice byly nějak extrémně agresivníé, ale dělali jsme je při drliblinku, hloupými přihrávkami… Myslím, že jsme byli víc než vyrovnaný soupeř, o to víc mě prohra mrzí. V každém případě jsem rád, že jsme to po první čtvrtině nezabalili, bojovali jsme a myslím, že jsme Pardubice i překvapili."

Jakub Jokl (hráč hostů): "První poločas jsme ztratili o 10 bodů, pak jsme se snažili vrátit zpátky, ale vždycky jsme měli nějakou ztrátu, dostali koš a to nás vždycky srazilo. V nadstavbě nás trápí zranění, ale kluci se konečně začínají vracet zpátky, což je pro nás asi to hlavní."