Po poněkud smolné prohře proti lídrům tabulky z Nymburka přišel zápas proti silnému Brnu, kde nedokázali dohnat dvouciferné manko a v hale Dašická se smutnilo. Vše se v lepší může obrátit v sobotním zápase na kolínské palubovce. Z posledních pěti střetnutí odcházeli jako vítězové častěji Pardubice, kdy je dokázali čtyřikrát porazit. Kolínští basketbalisté se navíc trápí již od půlky února, kdy naposled dokázali zvítězit s Opavou.

KOOPERATIVA NBL - 4. kolo nadstavbové části

Dnes 17:45: BC Geosan Kolín (12 výher, 12 proher) - BK JIP Pardubice (14 výher, 11 proher), basketbalová hala Kolín

Je zřejmé, že pro svěřence trenéra Repeši se bude jednat o naprosto rozdílný zápas než s Brnem. „Z pohledu soupeře nás čeká jiné utkání než proti Brnu: to bylo hodně o agresivitě a o běhání, proti Kolínu to bude hlavně o zkušenostech, kterých domácí mají opravdu hodně. Zásadní bude, jak se vypořádáme s pozicí Adama Číže, zda se nám podaří jej eliminovat, aby nemohl tvořit tak, jak chce,“ zmiňuje klíčová úskalí nadcházejícího zápasu asistent trenéra Adam Konvalinka.

V minulém utkání se hráči z haly Dašická trápili především v prostoru pod košem „Dalším klíčovým faktorem bude doskok - Kolín má pár větších a silnějších hráčů, kteří na doskok chodí. A třetím aspektem bude tempo hry. Pokud ho udržíme hodně vysoké a budeme všude dostatečně agresivní, myslím, že s námi Kolín nevydrží hrát,“ doplňuje svá slova Adam Konvalinka.

Pardubičtí si nepřipouští špatnou formu a v myslích se stále vezou na vítězné vlně, “Naposledy jsme sice prohráli, ale myslím si, že náš tým je pořád plný odhodlání a vesměs na pozitivní vlně: přece jen jsme předtím vyhráli sedm zápasů v řadě a hráli jsme dobré utkání i v Nymburku, které jsme klidně mohli také vyhrát.“ vrací se ke smolnému únoru David Pekárek.

„Co se týče zápasu v Kolíně, bude zase o našem nasazení. Je potřeba se vrátit k agresivitě v obraně a na doskoku a hrát sebevědomě, pak věřím, že tento zápas zvládneme,” doplňuje predikce trenéra Konvalinky i pardubický křídelník Pekárek.