První vzájemný zápas vyhráli Pardubičtí na severu Čech 112:111 po prodloužení a dá se říci, že to byl jeden z jejich nejlepších výkonů dosavadního průběhu sezony. Od té doby se ovšem mnohé změnilo, mimo jiné je nyní povede do boje proti Válečníků jako hlavní kouč Vanja Miljkovič.

Ze zápolení pardubických a děčínských basketbalistů.Ze zápolení pardubických a děčínských basketbalistů.Zdroj: Milan Křiček„Ze středečního zápasu s Opavou bychom si měli přenést jednoznačně týmovost. Přestože jsme prohráli a v naší hře bylo mnoho chyb, v útoku jsme si dobře půjčovali balón a měli 25 asistencí. A také jsme bojovali a se stejnou agresivitou potřebujeme hrát i tentokrát. Doufám, že se vrátí alespoň David Pekárek, abychom měli více hráčů do rotace a mohli hrát v takové rychlosti a s takovou intenzitou, s jakou chceme. Náš první vzájemný zápas v Děčíně byl velmi vyrovnaný a podle mě můžeme očekávat stejnou bitvu i u nás. Všeobecně se ví, že Válečníci jsou velmi dravým týmem, hrají s obrovskou energií. Mají skvělé rychlé protiútoky, které dobře rozjíždí rozehrávač Walton. Co se týče nás, musíme mít dobrý balanc ve hře, což znamená hrát jak pod koš, atakovat vnitřní prostor, tak si pomoci lepší střelbou z dálky. Není možné všechno sázet jen na jednu kartu,“ vyjádřil se Miljkovič.

Ten se bude muset vyrovnat s absencemi v sestavě, Beksa hlásí, že mimo hru zůstane zdravotně indisponovaná trojice Brunk, Burda, Šafarčík.

Pardubičtí basketbalisté podlehli doma mistrovské Opavě.
Pardubičtí obři se poprvé střetli s opavským mistrem a narazili do stobodové zdi

„Děčín asi všichni znají, zase to bude stejné, tedy hodně o bojovnosti a agresivitě. Snaží se hrát rychle, v určitých pasážích to bude možná podobné jako ve středu proti Opavě. Pro nás z toho plyne, že potřebujeme zastavit soupeřův rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště a donutit ho co nejvíce hrát postupný útok pět na pět. Když k tomu přidáme ještě nějaké herní detaily a ty zlepšíme, jak na obranné polovině, tak úspěšnost střelby, jsem pevně přesvědčený, že máme dobrou šanci vyhrát. V letošní sezoně jsme ztratili už tři domácí utkání, to sobotní musíme zvládnout co nejlépe,“ burcuje svůj tým pivot Kamil Švrdlík.

Zápas BK KVIS Pardubice (8. místo, 5/6) vs. BK Armex Děčín (7. místo, 5/6) začíná v sobotu v 17.30 v hale na Dašické.