Přeloučský odchovanec, jenž během své mládežnické kariéry oblékal převážně pardubický dres a k jehož výkonnostnímu růstu výrazně přispělo i zařazení do výběrové tréninkové skupiny Golden Talents, v minulosti krátce nakoukl i do elitní mužské soutěže. V sezoně 2010/2011, coby sedmnáctiletý, naskočil v dresu Beksy do pěti zápasů NBL. V nich nastřádal celkem šestnáct minut a zaznamenal dohromady sedm bodů.

Jeho další kroky vedly do španělské Canarias Basketball Academy, odkud posléze odešel na Loyola Marymount University (NCAA). Tam strávil pět let, přičemž v poslední sezoně činil jeho střelecký průměr 3,8 bodu.

„Podpis tříleté smlouvy s odchovancem východočeského basketbalu Petrem Heřmanem vnímáme jako další důležitý krok směrem k budoucnosti klubu. A to s ohledem na kontinuitu na pozicích podkošových hráčů do dalších let. S Petrem a jeho agentem jsme si vydefinovali jasné kroky a cíle budoucí vzájemné spolupráce. Přičemž po pečlivém zvážení jsme se společně rozhodli, že první rok smlouvy stráví na hostování v Brně. Petrovy výkony v průběhu celé sezony budeme pochopitelně pečlivě monitorovat,“ vyjádřil se k získání staronové akvizice Martin Marek, generálního manažer pardubického klubu.