Hrdina týdne v Pardubickém kraji

Šestnácté vítězství pro svitavské Tury

Stylově zakončili základní část nejvyšší soutěže svitavští basketbalisté. Vyhráli na palubovce silného Olomoucka 81:65 a korunovali tím svoji parádní bilanci v dosavadním průběhu mistrovské sezony. Šestnáct výher a šest porážek je po dvaadvaceti kolech katapultovalo na druhou pozici za neporaženým Nymburkem. Možná ještě cennější než výsledky jsou předvedené výkony, které byly ve většině případů na vysoké úrovni a nabily jejich fanoušky optimismem do bojů v nadstavbové skupině A1 a následně pak ve vyřazovací fázi.

Poražený týdne v Pardubickém kraji

Už tak zbabranou základní část ještě víc zbabrali

To nejlepší na konec. V jejich případě ale platí to nejhorší na konec. Pardubičtí basketbalisté prohráli poslední utkání základní části. V domácím prostředí nestačili na předposlední Kolín a na jejich hru se nedalo, až na závěrečnou čtvrtinu koukat. Jedinou omluvou jim může být fakt, že je postihla rozehrávačská epidemie. První fázi sezony tak zakončili s bilancí 13 výher a 9 proher. Tedy, jejich úspěšnost se nepřehoupla ani přes šedesát procent. Pohříchu čtyři nezdary je postihly s týmy, které se nedostaly do vrchní osmičky…

Komentář Zdeňka Zamastila: Učitel se dívá žákovi na záda
Ty počty nějak nedávají smysl… Pardubice dvakrát Svitavy v základní části Kooperativa NBL porazily, přesto mají o tři výhry méně než jejich krajský rival. Logicky tak zaujímají horší umístění. Zatímco Tuři jdou do lepší nadstavbové skupiny z výtečného druhého místa, tak se Beksa bodově dělí s Olomouckem a Ústím nad Labem o čtvrté až šesté místo. Proč se ale profesor dívá žákovi na záda? Nezvládá základní osnovy. Na rozdíl od něho propadal v duelech se slabšími protivníky. A právě domácí prohry s USK Praha, Kolínem či u něj a ještě v Ostravě zapříčinily fakt, že Svitavy kralují Pardubickému kraji. Zatím. Sezona však bude ještě dlouhá a už nadstavba ukáže, zda „Kameníci“ mohou pomýšlet na největší úspěch v historii klubu. Každopádně jedno dílčí maximum už překonali. Takhle vysoko totiž po základní části ještě nikdy nefigurovali. A Pardubice. Po plodných letech, kdy neměly problém jít do vyřazovacích bojů z výhodné pozice, se samy dostaly do situace, že každé utkání teď pro ně bude mít charakter play off.