Dnes 17:30: BK JIP Pardubice (3.) – BK Armex Děčín (8.).

Zatímco bilance Beksy kolo před koncem první poloviny základní části čítá 7 výher a 3 prohry (a pět výher z posledních šesti zápasů), Válečníci mají vyrovnaný poměr 5/5 (jedna výhra z posledních čtyř utkání). Nic to však nemění na tom, že lze očekávat tradičně nesmírně obtížné utkání. Soupeř, kterého někteří pardubičtí hráči stavějí nad rivaly z regionálních derby, má jednu zvláštní schopnost. Když se mu nedaří, chytne se na Pardubicích…

"Bude to bolet, jako vždycky. A je úplně jedno v jaké sestavě Děčín dorazí. Naposledy hrál bez pivotů Landy a Grunta, a tedy v nižší sestavě," připomíná pardubický asistent Adam Konvalinka.

Není také bez zajímavosti, že většina nedávných utkání Děčína v Kooperativa NBL se rozhodovala až v dramatických koncovkách, vždyť čtyři z posledních pěti zápasů skončily do rozdílu čtyř bodů, z nich hned tři dokonce jen o dva body.

„Obecně se dá předpokládat, že půjde o souboj obran, protože oba týmy vcelku dobře brání. Z dalších klíčových faktorů bude důležitý poměr doskoků a řekl bych, že výhodu bude mít tým, který bude trpělivější v útoku,” Půjde o souboj obran, protože oba týmy vcelku dobře brání. Z dalších klíčových faktorů bude důležitý poměr doskok. A řekl bych, že výhodu bude mít ten, kdo bude trpělivější v útoku,“ míní Konvalinka.