Ve druhé nejvyšší mužské soutěži se hrálo sedmé kolo a mladíci rezervního týmu Beksy si připsali pátou porážku a klesli na sedmé místo tabulky. Postaral se o to tým Zlína, který patří k favoritům skupiny Východ. Vyrovnané utkání rozhodla zkušenost soupeře nad mladickou bojovností. Střetnutí líp odstartoval moravský celek, ale domácí hráči se držeeli v kontaktu a na konci třetí čtvrtiny otočili skóre na 42:40.

Jenže do následující části dali soupeři šanci ke šňůře 8:0 a náskok si pak zkušení hráči Zlína pohlídali a utkání dovedli k upracované výhře. Vítěze táhla trojice Vošlajer, Nehoda a Krutílek, která se složila na 56 bodů. Hvězdou utkání byl 32letý Tomáš Vošlajer (211 cm), někdejší hráč BK Pardubice, který si připsal double-double za 26 bodů a 16 doskoků a na palubovce haly na Dukle pobyl 39 minut.

Rozehrán byl nový ročník Českého poháru. Z postupu se mohou těšit jen v Holicích, kam ve druhém kole přijede vítěz duelu Žabovřesky – Zlín. Tesla Pardubice vypadla hned v úvodním kole, když citělně postrádala střeleckou oporu Martina Rouba.

1. liga mužů: BK Vividbooks – Strabag Zlín 64:70 (27:30), Suchomel 14, Vrábel 11, J. Novák 10, Mrázek 9, Folta 6, Mikuláš, Lukeš po 5, T. Novák, Vlček po 2.

Český pohár mužů: NAPOS Vysoká nad Labem – Tesla Pardubice 91:53 (45:28), Brožek 17, Hanuš 10, Čejka 9, Roveňský 6, Jirsa 5, Provazník 4, Suchomel 2. BK Vlci Žďár nad Sáz. - BVK Holice 59:73 (30:48), Vlček 20, Ulrych 18, Žaba, Pluhař po 12, Trojan 6, Bartheldi 4, Kolář 1.