Pardubičtí basketbalisté hostí ve druhém kole nadstavbové skupiny Opavu. Tedy tým, se kterým v letošní sezoně ještě neprohráli. Těmi zbývajícími jsou Svitavy, Ústí nad Labem a Hradec Králové. Krajský rival Beksy, který figuruje v tabulce výše, se představí u staronového vítěze Českého poháru, v Nymburce.

Dnes 18.00: BK JIP Pardubice (6. místo, 13/10) – BK Opava (7. místo, 10/12).
Dvakrát už je v letošní sezoně porazili. Doma z nich nadělali trhací kalendář a poradili si s ní i venku. Slezský tým je v těchto dnech velkou neznámou. Nikdo totiž neví v jaké nastoupí sestavě. Ne že by měl tolik hráčů, situaci mu komplikují zranění z předchozího náročného programu. Pro připomenutí: Opava nastupovala i v základní skupině Ligy mistrů. Na úkor Pardubic…
„Hrát proti Opavě je specifické, díky tomu, jakým stylem hrají: můžou mít na hřišti pět rozehrávačů, nebo mohou hrát v klasickém složení. Musíme na to být připraveni, stejně jako na jejich časté změny obran: osobní, zónovou, nebo celoplošný presink. Co se týče klíčových faktorů, potřebujeme kontrolovat doskok, limitovat ztráty míče a hodně se soustředit na transition defense,“ nabádá své svěřence na dálku kouč Levell Sanders.
Pardubičtí dlouháni se v novém kalendářním roce trápí. Z devíti zápasů prohráli šestkrát z toho pětkrát v lize. A někdy i se soupeři, se kterými to čekal jen ten největší pesimista. Jako v Ostravě nebo doma s Kolínem. To má za následek, že se Beksa propadla až na šesté místo, na což nejsou její příznivci zvyklí. Tou lepší zprávou je, že bodové rozdíly od druhé příčky jsou minimální.
„Všichni cítíme, že nám to teď úplně nešlape, že nehrajeme tak, jak bychom měli a chtěli. Na trénincích do toho dáváme absolutně všechno, abychom se herně i výsledkově zvedli, abychom na další zápasy byli připraveni co nejlépe, protože v nich samozřejmě chceme být úspěšní. Už když jsme nedávno hráli v Opavě, dařilo se nám hrát přes naše dlouhé hráče. Myslím si, že tohle bude zase cesta k úspěchu: využít naše pivoty. Každopádně budeme chtít napravit předchozí nepovedený domácí zápas s Kolínem a uděláme všechno pro úspěšný výsledek,“ slibuje pardubický rozehrávač Viktor Půlpán.

Dnes 18.30: ČEZ Basketball Nymburk (1. místo, 22/0) – Dekstone Tuři Svitavy (2. místo, 16/7).
„Všichni víme, jakými jmény na soupisce soupeř disponuje, a my se tudíž nemůžeme soustředit pouze na některé hráče. Věřím však, že navážeme na výkon z našeho posledního vzájemného střetnutí a domácím nedáme nic zadarmo,“ řekl asistent trenéra Lukáš Pivoda.