Lvi se připravují na EuroBasket, který startuje už za tři týdny. Není divu, že na východ Čech dorazili v tom nejsilnějším možném složení. V čele s novými hvězdami španělské Barcelony: Tomášem Satoranským a Janem Veselým. A rovněž s debutujícím Čechokanaďanem Jamesem Karnikem.

Síla českého týmu se projevovala od rozskoku. Bulhaři s ním vydrželi držet krok zhruba pět minut, potom jim domácí pláchli na sedm bodů. Soupeř se jim naposledy přiblížil na jeden koš tři minuty před koncem úvodního dějství. V jeho samotném závěru se skóre poprvé překulilo přes dvojciferný rozdíl.

Ve druhém kvartálu pokračovala česká dominance a hostitelé prakticky z každého útoku posouvali své vedení do vyšších sfér. V polovině čtvrté minuty této části si už čechrali patnáctibodový polštář. Domácí tým vládl pod oběma koši a zejména pod tím vlastním toho soupeři moc nedovolil.

Bulhaři přece jen zmobilizovali síly a v závěru prvního poločasu se pokusili utkání zdramatizovat (stav 39:29).

Ve své snaze nepolevili ani po změně stran. Po dvou minutách třetího pokračovaní domácí vedli „pouze“ o osm. To však bylo z hostující strany vše.

Češi se zdravě naštvali a trpělivou hrou si vzali zpět výrazný náskok.

Dvě minuty před klaksonem třetí části poprvé pokořili rozdíl dvaceti bodů. V závěrečné epoše už se jednalo o hru lva s myší. Domácí navíc zatopili pod trojkovým kotlem, čímž rychle poslali soupeře do třicetibodové propasti. Rozjetá mašina se už nezastavila…

Česká republika – Bulharsko 93:60 (25:14, 43:29, 65:45)

Body: Auda 16, Balvín a Krejčí po 10, J. Bohačík 9, M. Peterka a Kyzlink po 8, Veselý a Kříž po 7, Hruban 6, Satoranský 4, O. Sehnal a Palyza po 3, Jelínek 2 – Alipiev 13, Kravish 9, Kostov a Stoilov po 8, Simeonov 6, Marinov a Petkov po 5, Bachev, Georgiev a Ivanov po 2. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Blahout. Fauly: 12:18. Trestné hody: 15/11 – 7/7. Trojky: 10:5. Doskoky: 48:33. Diváci: 1620.