Už jen jediné utkání čeká mladý tým BK Vividbooks v první basketbalové lize mužů. Ve 25. kole uhráli důležitou výhru v chomutovské hale, kde po velkém boji zdolali domácí Levharty, které předminulý týden porazili i na Dukle.

Nedělní souboj začali lépe domácí, kteří až do 15. minuty byli o krok napřed. Pak hosté převzali otěže hry a navýšili náskok až na 11 bodů (62:51), ale i tak šlo utkání do vyrovnané koncovky. Levharti vycenili zuby, na pardubickém perníku si je však nakonec vylámali. Svěřenci trenéra Bohunického zvládli závěrečné minuty lépe a vítězstvím si definitivně zajistili celkové 14. místo. Největší podíl na výhře mají Tomáš Dvořák s Matyášem Vrábelem. Výhra je cenná i proto, že mužstvo tvoří převážně junioři, kteří jen o pár hodin dřív odehráli těžké utkání v Praze.

Zmíněné utkání bylo druhým v play-off extraligy U19 s pražskými Tygry. Zatímco v pátek v hale na Dukle junioři Vividbooks nad pražským celkem uspěli až po prodloužení, odveta jim nevyšla a o postupujícím rozhodne až třetí utkání v hale na Dukle (29.3. v 18 hod.). Pražané se ukázali jako silný soupeř už na Dukle, kde výhru ztratili až v samém závěru základní hrací doby. V prodloužení ale dominovali domácí (13:2) a hrdinou se stal Jelínek, autor tří trojek. V odvetě propásli hráči Vividbooks úvodní čtvrtinu (8:21) a náskok si svěřenci trenéra Petra Tremla v dalším průběhu pohlídali a vynutili si třetí utkání.

Pokračovaly i další ligové soutěže mládeže. Radost z mladých nadějí musí mít na Studánce. Děvčata BK Studánka tentokrát měla velmi úspěšný víkend. Střelecky zazářila Michaela Zárubová, která v Rožnově pod Radhoštěm nastřílela domácím pozoruhodných 42 bodů.

1. liga mužů, skupina o 13.-20. místo: BK Levharti Chomutov – BK Vividbooks 84:88 (43:46), Dvořák 25, Vrábel 21 (12 d.), J. Novák 12, Jelínek 11, Pluhař 9, Mrázek, Mikuláš po 4, Bílek 2.

Extraliga juniorů U19, play-off: BK Vividbooks – Tygři Praha 72:61 (59:59, 27:36), Jelínek 23, Mrázek 13, Mikuláš 11, Simonides 10 (13 d.), Hřebík 8, Bílek 5, Vlček 2. Tygři Praha – BK Vividbooks 69:58 (40:32), Simonides, Mrázek po 11, Mikuláš 8, Folta, Vlček, Pluhař 7, Jelínek 4, Hřebík 3.

Celostátní liga juniorů U19, play-out sk. B: Basket Poděbrady – BK Pardubice B-BVK Holice 86:75 (45:40). BK Brandýs n/L. - Tesla Pardubice 95:75 (39:43), Tesař 20, Fecko 14, Lejsek 13, Pánek 10. BK Brandýs n/L. - BK Pardubice B-BVK Holice 69:77 (41:35). Basket Poděbrady – Tesla Pardubice 98:68 (42:38), Klimeš 17, Fecko 15, Pánek 11, Málek 10.

Celostátní liga juniorek U19, play-out sk. B: TJ Rožnov pod Radh.- BK Studánka 49:64 (25:30), Zárubová 42. BK Frýdek-Místek – BK Studánka 45:70 (14:28), Zárubová 27, Novotná 21, Koďousková, Vodvářková po 10.

Extraliga starších žáků U15, sk. B: Basket Brno – BK Vividbooks 41:95 (25:45), Sádovský 21, Míča 19,Janovský, Avuk po 12, Štěpánek, Zdobinský, Libánský po 8, Urbánek 5, Suchomel 2. Tygři Brno – BK Vividbooks 83:60 (47:29), Míča 18, Janovský 11, Sádovský 7, Avuk, Zdobinský po 6, Urbánek, Suchomel, Libánský po 4.

Extraliga starších žákyň U15, skup. B: OSK Olomouc -BK Studánka 53:85 (22:42), Mikulášová 16, Horná 13, Metyšová, Pecinová po 11, Zvolánková 10, Myslíková, Novotná po 6, Váňová, Roubíčková, Havranová po 4. SBŠ Ostrava – BK Studánka 59:65 (18:35), Zvolánková 19, Mikulášová 13, Myslíková 10, Horná 7, Novotná, Pecinová po 6, Roubíčková, Havranová po 2.

Liga starších žáků U15, skup. B: BK Sojky Pelhřimov – BVK Holice 56:54 (28:26). SŠB Pardubice – BVK Holice 35:78 (17:35), za domácí Ondrůšek 13, Picka, Beneda po 10.

Extraliga mladších žáků U14, skup. B: BA Nymburk – BK Vividbooks Pardubice 45:66 (18:32), Horák 20, Vít Pokorný 10, Motl, Štěpánek po 7, Obršál, Pauíček po 5, Vojt. Pokorný 4, Heamerka 3, Stara, Wolf po 2, Fiedler 1.

Extraliga mladších žákyň U14, skup. B: KP Brno – BK Studánka 35:68 (15:30), Janovská 21, Matějková 7, Šimůnková, Marková, Zdobinská po 6, Ciproví, Horná po 5, Kavková, Špryncová, Fiedlerová po 4.